תלמידי תיכון ליאו באק חיפה חזרו מכנס בין לאומי בתאילנד

תלמידי תיכון ליאו באק מצטיינים במדעים שבו מכנס בין לאומי בתאילנד

WhatsApp_Image_2017-01-06_at_13.03.14.jpeg

שלושה תלמידי ליאו באק, מצטיינים ממגמת ביולוגיה, בהובלת הרכזת מלי בר, השתתפו החודש בכנס מדעי בינלאומי בתאילנד לתלמידי תיכון. התלמידים הציגו פרויקט מדעי מחקרי שביצעו במסגרת בית הספר. בכנס השתתפו תלמידים מ-17 מדינות מרחבי העולם, בניהן גרמניה, אוסטרליה, יפן, סין, אינדונזיה, סינגפור ועוד.
התלמידים הציגו את עבודות החקר שביצעו בתחומי מדע שונים, כאשר תלמידי ליאו באק הציגו שני מחקרים בתחומים אקולוגים אותם ביצעו השנה. האחד עסק ב"השפעת תרופות סבתא על קצב גידול חיידקים למול השפעת תרופות אנטביוטיות" והשני ב"השפעת גשם חומצי על גידולי שעועית מאש"
הכנס כלל גם פעילויות העשרה מדעית בתחומי מדע שונים באוניברסיטה, פעילויות חברתיות, חשיפה לתרבויות שונות והכרות עם שאר המשלחות. נרקמו קשרים חברתיים ומדעיים עם תלמידים ועמיתים ושוב נוכחנו לראות כיצד מדע מחבר בין אנשים ותרבויות שונות"

מסכם לביא תלמיד י' שהשתתף בכנס:
השתתפות בכנס זה היא אחת מהחוויות וההתנסויות המדהימות שעברתי בתחום החינוכי, המדעי והחברתי. הכרתי חברים חדשים, אנשים מדהימים מכל רחבי העולם ולמדנו הרבה מאוד במהלך הכנס. לא אשכח את החוויה הזו ובהחלט היא הייתה חוויה לחיים. תודה רבה למלי רכזת הביאולוגיה שלנו שליוותה אותנו בכל התהליך ולבית הספר שנתן לנו את ההזדמנות לנסוע במשלחת זו ולהציג את המחקר שלנו"
קובי שורצבורד, מנהל תחום מדעים וטכנולוגיה במרכז חינוך ליאו באק, מסכם את ההשתתפות בכנס היא דוגמא: " ההשתתפות של תלמידים שלנו בכנס יוקרתי זה הוא נוספת לחתירה למצוינות שאנו מעודדים בבית הספר בכלל ובמגמות המדעים והטכנולוגיה בפרט. התלמידים לא רק מבצעים חקר מתקדם בנושא שקרוב ללבם ומעניין אותם במיוחד, אלא גם זוכים להציגו ולדבר עליו בפני חוקרים, אנשי אקדמיה ותלמידים ממקומות שונים בעולם. השנה עוד יותר מכל שנה אחרת אנו מדגישים את נושא קידום המדעים והקמנו מרכז בית ספרי לחדשנות, המעודד לחשיבה יצרתית בתחומי המדעים השונים ועשיה מגוונת ועכשוית בשילוב טכנולוגיות חדישות"

WhatsApp_Image_2017-01-06_at_13.03.16.jpeg

לא ניתן להגיב