גן החובה העירוני היחיד בשכונה עומד בפני סגירה • לאן ילכו הילדים?

גן ילדים - אילוסטרציה (צילום סמר עודה)

גן החובה העירוני "צבר" בשכונת כרמל צרפתי, עומד להיסגר

לאחר שעיריית חיפה הודיעה בחודש פברואר האחרון שסגירתו של גן "רימון", גן חובה בשכונת כרמל צרפתי בחיפה, השייך למרכז ליאו באק תצא לפועל (אחרי דחייה של שנה), וכי המבנה בו הוא שוכן יוחזר למערכת החינוך העירונית, השבוע הסתבר להורים שגם גן החובה העירוני "צבר" ייסגר ככל הנראה, זאת בעקבות מספר מועט של נרשמים.

בעקבות פניות ההורים לחי פה – תאגיד החדשות, לגבי גני החובה שיישארו בשכונת כרמל צרפתי בשנה הבאה, ליבי בסקין, יו"ר ועד ההורים של גני ליאו באק, מבהירה את המצב בנוגע לגן "רימון" שמתוקצב חלקית ע"י העירייה: "הגן לא ייסגר, אלא יעבור למיקום אחר שימצא עבורו בתוך הקמפוס, בתנאים לא פחותים מאלו שהיו. העירייה עושה שינוי כי המבנה של גן רימון שייך לה והיא בעצם לקחה את ההקצאה של המבנה". עוד אמרה בסקין, שיש מענה לכל הילדים שרשומים לגני ליאו באק, כולל גני החובה, כך שאף ילד לא יישאר ללא גן.
יש לציין שהרישום לגני ליאו באק לשנה הבאה כבר הסתיים.

גן "רימון" (צילום: ליאו באק)
גן "רימון" (צילום: ליאו באק)

באשר לגן "צבר", הורים בכרמל הצרפתי תוהים מה הפתרון עבורם לשנה הבאה, מכיוון שהגן הוא גן החובה העירוני היחיד בשכונה.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לחי פה – תאגיד החדשות:
מערכת החינוך ביצעה מיפוי צרכים בשכונה על מנת לתת מענה מלא ומיטבי לכל ילדי השכונה על פי צרכיהם. בנוסף, מערכת החינוך נדרשת לתת מענה לגנים תקשורתיים. תהליך השיבוץ הסופי טרם הסתיים ובימים אלה עובדים על איסוף כל נתוני הרישום ושיבוץ כלל גני הילדים בעיר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה:
אנו רואים לנגד עינינו, במשרד וברשות המקומית, את טובת הילדים. בשלב זה קיים מיעוט של נרשמים בגן צבר, במידה שיהיה ביקוש ורישום של תושבי השכונה, הגן ימשיך להתקיים כסדרו.

לא ניתן להגיב