מתנס"ים ומרכזים קהילתיים בחיפה ומה קורה עם מתנ"ס ליאו באק?

מרכז קלור שלוחת מתנ"ס ליאו בק בעין הים (באדיבות פייסבוק מרכז קלור)

בחיפה פועלים 34 מרכזים קהילתיים ומתנ"סים, חלקם מופעלים באופן ישיר ע"י העירייה וחלקם בשותפות עם החברה הארצית למתנ"סים.

כידוע, המתנ"ס הוא חלק אינטגרלי מהקהילה ומהווה מוקד לפעילות קהילתית, חברתית ותרבותית לכלל תושבי השכונה או היישוב, ומיועד לכל שכבות האוכלוסייה ולכל הגילים. הפעילויות במתנ"ס מגוונות ולרוב מותאמת לצורכי התושבים. בראש כל מתנ"ס מכהנת הנהלה ציבורית המורכבת מנציגים של הרשות המקומית, נציגים של החברה למתנ"סים ונציגות תושבים, אלה אחראיות על מדיניותו, תקציבו ועל התוכניות המופעלות בו.

מתנ"ס נווה יוסף (צילום: הסתדרות מרחב חיפה)

בחיפה, כאמור, פועלים 34 מרכזים קהילתיים ומתנ"סים שחלקם מופעלים באופן ישיר ע"י העירייה וחלקם בשותפות עם החברה הארצית למתנ"סים.

המתנ"סים המופעלים הן ע"י העירייה והן ע"י החברה הארצית למתנ"סים או בשותפות איתה, זהים ברוב המקרים וממוקמים במבנים ייחודיים להם הכוללים אולמות מופעים, אולמות ספורט, ספריות ולעיתים בריכות שחייה.

לאחרונה נסגר מתנ"ס מרכז חינוך ליאו באק בשכונת כרמל צרפתי, דבר שעורר את זעמם של התושבים שנהנו ממנו לאורך כל השנים ושהיווה עבורם מוקד למפגשים חברתיים ותרבותיים. ילדי השכונה והמבוגרים כאחד נהנו ממגוון הפעילויות שהציע המתנ"ס.

מרכז קלור שלוחת מתנ"ס ליאו בק בעין הים (באדיבות פייסבוק מרכז קלור)
מרכז קלור שלוחת מתנ"ס ליאו בק בעין הים (באדיבות פייסבוק מרכז קלור)

אסתי, תושבת השכונה, מספרת לחי פה:

סגירת המתנ"ס פגעה לנו באיכות החיים, ממש כך. מאז שהגענו להתגורר בשכונה אנחנו והילדים מאוד נהנינו מהמגוון העשיר של הפעילויות שהציע המתנ"ס, חוגים, אירועים, הרצאות מיוחדות, מפגשים חברתיים עם תושבים נוספים מהשכונה, כל הדברים האלה ממש חסרים לנו", היא אומרת בצער.

בעירייה מסבירים כי חברת המתנ"סים החליטה לסגור את המתנ"ס לאחר שבליאו באק החליטו לצמצם את הפעילות ולאחר שהמנהלת התפטרה. בעקבות כך הוחלט בעירייה לפתוח את מרכז רות בקריית שפרינצ'ק שנסגר כחצי שנה לפני פרוץ מגפת הקורונה על ידי המרכז החינוכי ליאו באק והיווה שלוחה למתנ"ס שהיה במרכז החינוך ליאו באק בכרמל צרפתי.

מרכז קהילתי – מתנ"ס בת גלים (צילום: ירון כרמי)

אז מה קורה עם המתנס"ים בחיפה כיום?

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
עיריית חיפה לא סגרה ולו גם מתנ"ס אחד – ההיפך הוא הנכון! בחיפה 34 מרכזים קהילתיים ומתנ"סים אשר חלקם מופעלים באופן ישיר ע"י העירייה וחלקם בשותפות עם החברה הארצית למתנ"סים. 

בנוסף פועלת העירייה לפתיחתם המלאה של שני מרכזים קהילתיים חדשים, האחד בשכונת נווה שאנן והשני בקריית אליעזר. בתוך כך, נערכת העירייה גם לפתיחתם מחדש בקרוב, של מרכז קלור בשכונת עין הים אשר נסגר זמנית לפעילות לצורך ביצוע עבודות הנגשה וחיזוק בעקבות ליקויים בטיחותיים קשים שנתגלו במבנה עם השבתו לעירייה.

במקביל, כאמור, נשלמות ע"י העירייה ההכנות לפתיחתו המחודשת של מרכז רות בקריית שפרינצק שנסגר כחצי שנה לפני פרוץ מגפת הקורנה על ידי המרכז החינוכי ליאו באק.

ממרכז חינוך ליאו בק לא נמסרה תגובה.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. דוד דומב אמר/ה

    שלום
    כדאי שתעשי שעורי בית על פרסום לא נכון השלוחות נסגרו לא בגלל ליאו באק כי היתה בעיה של תשלום ארנונת מרכז קלור עובד ומופעל ע״י ליאו באק כל הפעולות החברתיות עובדות קהילה מטיילת עובדת ומוציאה עשרות מטיילים כולל ערבי זמר והופעות של אומנים .

  2. רפי רפול - חסון.חיפה.עיתונאי אמר/ה

    צריך לחזק את המתנ"סים בעיר חיפה. אעביר כתבה זו סמר לאילנה טרוק,ראש מינהל החינוך בעירית חיפה.שבת שלום

הגיבו כאן לכתבה