נחל הקישון וקידום תוכנית 'שער המפרץ' • "ממשיכים להיאבק על הגנת הנחל"

ראש תחום תכנון ברשות נחל הקישון, יוסי סורוג'ון, מסביר לבכירי רמ"י על הנחל ופיתוח פארק הקישון (צילום: רשות נחל הקישון)

בכירי רשות מקרקעי ישראל ביקרו במרחב נחל קישון

בכירי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בראשות ראש אגף התכנון, רפי אלמליח, המקדמים את תוכנית שער המפרץ (תמ"א 75), ערכו השבוע סיור במרחב נחל קישון.

הסיור נערך ביוזמת איגוד ערים להגנת הסביבה חיפה, בראשות עו"ד שרית גולן-שטיינברג ובהשתתפות מנכ"לית האיגוד, ד"ר ליהי שחר-ברמן, וכלל סיור בנחל סעדיה ובנחל קישון ובתוכו פארק הקישון.

הרחבת 'שער המפרץ' עד לשפך הקישון לים

מתכנני רמ"י קיבלו הסברים מאנשי הרשות על פעילותה, בדגש על שילוב מרחב הנחל בחזון שמציגה תוכנית "שער המפרץ". אנשי המקצוע ברשות נחל הקישון התייחסו לחיבור המתבקש בין תכנית שער המפרץ לפארק הקישון ולנחל סעדיה ולצורך התכנוני בהרחבת תחום תכנית "שער המפרץ" עד לשפך הקישון לים.

שיקום הקרקע

צוות רשות הנחל התייחס בדיון שנערך במהלך הסיור גם לשטחי ההצפה הרגישים במרחב ולמשמעויות הסביבתיות של שיקום הקרקע ומי התהום בתחום המפעלים הפטרוכימיים העתידים להתפנות על פי תכנית רמ"י.

ראש תחום תכנון ברשות נחל הקישון, יוסי סורוג'ון, מסביר לבכירי רמ"י על הנחל ופיתוח פארק הקישון (צילום: רשות נחל הקישון)

סביבת הפארק כשטח טבע עירוני

בסיום הסיור נערך שיט במורד הנחל, בו קיבלו אנשי רמ"י הסבר מפורט אודות פארק מורד נחל קישון המתוכנן והפוטנציאל הגלום בהקמתו לטובת כלל תושבי מטרופולין חיפה, וכן על המאבקים שמנהלת רשות נחל הקישון במטרה להרחיב את הפארק ולשמור על סביבת הנחל כשטח טבע עירוני.

שרון נסים על רקע הנחל (צילום: רשות נחל הקישון)
שרון נסים מנכ"לית רשות נחל הקישון על רקע הנחל (צילום: רשות נחל הקישון)

מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים:

שמחנו לארח את בכירי רשות מקרקעי ישראל ולהציג בפניהם את האתגרים העומדים בפנינו, על מנת להגן על הנחל וסביבתו ולהקים את פארק מורד נחל הקישון. אנו נמצאים בתקופה מאתגרת במיוחד, בה גופים דורסניים מנסים בכל כוחם לפגוע באינטרסים של הציבור ואנו זקוקים לסיוע של הממשלה כדי להצליח במאבקים אלה לרווחת התושבים ולאיכות חייהם.

 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רם אמר/ה

    חייבים להציל ולהרחיב את פארק נחל הקישון!!!
    אין לנו הרבה נכסי טבע, מקורות מים ונחלי איתן ולמען מורשת ישראל – כי "נחל קדומים נחל קישון" (שופטים ה' כ"א)

הגיבו כאן לכתבה