למה כדאי לכם לצבור נקודות טיסה לחופשה הבאה שלכם?

קרדיט תמונה: depositphotos

מה דעתכם על טיסה חינם, ועל שלל הטבות שיכולות להוזיל את החופשה הבאה שלכם, וגם להפוך אותה ליותר מיוחדת? זה כנראה נשמע לכם מעולה, אבל גם לא כל כך מציאותי. ובכן, אם תצברו מספיק נקודות טיסה של חברה התעופה איתה תטוסו, התרחיש הנפלא הזה בהחלט יכול להתממש. אפשר לצבור נקודות באמצעות השתייכות למועדון תעופה אחד או יותר, וגם באמצעות כרטיס אשראי טיסות – כרטיס אשראי ייעודי לאנשים שטסים לחופשות (או מסיבות אחרות) בתדירות גבוהה.

כאשר מדברים בישראל על כרטיס אשראי טיסות, מתכוונים בדרך כלל לאחד מכרטיסי האשראי של מועדון הנוסע המתמיד – מועדון הלקוחות של אל על. יש שני כרטיסים ממותגים של אל על: flycard ו-flycard premium, והם מזכים את מי שמחזיק בהם במעמד גבוה יותר כחברי מועדון. הם מקבלים יותר הטבות, צוברים יותר נקודות ויכולים לממש אותן במגוון רחב יותר של דרכים.

כרטיס אשראי טיסות נוסף הוא סקיימקס, של חברת כרטיסי האשראי מקס. זהו כרטיס באמצעות צוברים נקודות בכל קנייה, אותן ניתן לממש בהזמנת טיסות בכל חברות התעופה, וגם בהזמנת מלונות וחופשות.

ההיסטוריה של נקודות טיסה

נקודות הטיסה, שלעיתים נקראות בשמות אחרים (כמו מיילים), הופיעו לראשונה כבר בסוף שנות השבעים של המאה הקודמת. מאז, הבינו כמעט כל החברות את הפוטנציאל של מועדוני לקוחות ושל תגמול הלקוחות באמצעות נקודות. בשנות התשעים הונחה אבן דרך נוספת בתולדות נקודות התעופה, כאשר נוצרה ברית בין כמה חברות תעופה. כיום, יש שלוש בריתות כאלה, אשר מאגדות חברות תעופה עצומות. נקודות שנצברות בחברה אחת בברית, תקפות למימוש ברכישה מכל החברות המשתתפות האחרות.

עם הנקודות ניתן לשלם על מוצרים ושירותים שמספקת חברת האשראי הרלבנטית. למשל, אפשר להוזיל מחיר של כרטיס טיסה, לרכוש כרטיס טיסה בחינם או לשדרג כרטיס קיים למחלקה בכירה יותר. בנוסף, בחלק מהמקרים מקבלים הנחות על כבודה, שירותי ליווי בשדה התעופה והושבה במטוס, ועוד. בנוסף, יש נקודות שניתן לממש בקניות בבתי עסק מסוימים, ויש כאלה שמקנות הטבות מכל מיני סוגים.

עם השנים, הפכו הנקודות הללו למטבע וירטואלי של ממש, והן נמכרו מהמועדונים לגופים אשר מנפיקים כרטיסי אשראי. למה? מיד תבינו.

צבירה באמצעות כרטיסי אשראי רגילים

הבנקים וחברות האשראי לא סתם רוכשים נקודות טיסה, הם משתמשים בהן כדי לעודד אתכם לבצע יותר עסקאות בכרטיסי האשראי שלכם, ולמעשה הופכים כל כרטיס אל כרטיס אשראי טיסות. לא ידעתם את זה? כנראה שאתם משתייכים לתוכנית ההטבות של הבנק או חברת האשראי, ולא לתוכנית מועדוני התעופה. בדרך כלל תוכניות מועדוני התעופה של מחזיקי כרטיסי אשראי, כוללת צבירת נקודות למועדון הנוסע המתמיד, אך בחלק מהמקרים ניתן לצבור נקודות גם של מועדונים אחרים.

הגיבו כאן לכתבה