נשים מובילות בחברה הערבית בחיפה • כנס הוקרה מרגש בליאו באק

ליאו בק הוקיר תשע נשים מובילות בחברה הערבית בחיפה

כנס מרגש ועוצמתי התקיים השבוע במרכז חינוך ליאו באק במסגרת שבוע המאבק באלימות נגד נשים, ובו השתתפו מעל 170 נשים מרחבי העיר חיפה. ליאו באק חיבק והוקיר תשע נשים מובילות בחברה הערבית בחיפה, להן תרומה משמעותית בתחומים רבים ומגוונים.

בפתח הכינוס אמר הרב אופק מאיר מנכ"ל ליאו באק: "מוטלת על כולנו ובמיוחד הגברים שביננו, האחריות להירתם למאבק עיקש נגד אלימות כלפי נשים, להן זכות בסיסית לחיות בכבוד וללא פגיעות".

"די לה אלימות"

פתחה את הערב מגמת המחול של תיכון ליאו באק, בהוראתה של אלה בר דוד שחר. רבת מרכז חינוך ליאו באק אושרת מורג נאמה נאום מרגש ואחריה עלתה לבמה חברת מועצת העיר שהירה שלבי, היאם טנוס, אגנס שחאדה, פריאל אח'שייבון, הודה אבו קיאס, ג'ניט מטר, חלימה קוסיני וזהייה פרח. בנוסף בתיכון ליאו באק נוצרה במיוחד עבור היום הזה, תערוכה תחת הכותרת "די לה אלימות".

ליאו באק הוקיר תשע נשים מובילות בחברה הערבית בחיפה

אשרת מורג, רבת מרכז חינוך ליאו באק: "ערב מרגש ועוצמתי בליאו באק, של נשים מובילות בחברה הערבית ומאבקן באלימות נגד נשים. כרבה וכאישה בירכתי על קיום ערב משמעותי שכזה, בייחוד על רקע הידיעות היומיומיות על פגיעות בנשים. בירכתי על מאבקן המתמשך לשמור על הזכות הבסיסית של נשים לחיות ללא אלימות פיזית, מילולית או כלכלית. יש נטייה בחברה לתפיסה שבערב נשים יגיעו רק נשים. לשמחתי נכחו בתוך 150 המשתתפים גם גברים. וככל שיצטרפו יותר גברים למהפכה הזו, כך נצליח יחד להגביר את האור ולגרש את החושך".

שהירה שלבי, חברת מועצת העיר חיפה: "חייבים לגלות אפס סובלנות לאלימות כלפי נשים ובכלל. החברה שלנו הפכה לאחרונה לחברה אלימה במיוחד. כל אחד ואחת מאתנו נדרש לפעול להפסקת מצב בלתי נסבל זה. אני רואה בסביבה זו, כרמל צרפתי ואדי אלג'מאל, עין הים ומתחם ליאו באק פנינה של שכנות טובה ורב קיום. אני וכולנו מעריכים את תרומתו של מרכז חינוך ליאו באק לטיפוח החיים יחדיו, חיים של הבנה ושיתוף פעולה. גאה להיות חלק מהשכונה המיוחדת והחשובה זו".

היאם טנוס, יועצת חינוכית לשעבר והיום פעילת שלום: "אני מיישמת היום את הכלים והמיומנויות בעבודתי כיועצת חינוכית להידברות בין שני העמים במסגרת נשים עושות שלום. אלימות מתחילה מהסביבה הקרובה ומהמשפחה. חשוב שנעבוד עם ההורים ובעיקר עם האב בכל משפחה. כי אנחנו בעצמנו מצמיחים את האלימים שהם בנינו. חייבים לסייע לאימהות ולנשים להתגבר על כל מעשה אלימות כלפיהן. חייבים להיות רגישים ובמיוחד בחברה הערבית שלנו".

תערוכת די לה לאלימות במרכז החינוך ליאו באק
תערוכת די לה לאלימות במרכז החינוך ליאו באק

עבודות תערוכת "די לה לאלימות" צולמו ע"י תלמידי מגמת תקשורת צילום שכבת י' תלמידי כיתה י2 בשיתוף ובהובלת מועצת התלמידים הבית ספרית ובשותפות מיזם אדם לאדם – אדם, במטרה להעלות את המודעות למניעת אלימות כלפי נשים באשר הן. זהו לא מאבק של יחידים וגם לא מאבק מגזרי של נשים. זהו המאבק של כולנו, נשים וגברים שרוצים ומבקשים חברה שפויה, בה נשים מרגישות ביטחון לחיות את חייהן כראות עיניהן, מתוך בחירה חופשית ומתוך סובלנות וחשיבות לערך כבוד האדם.

הובילו את התהליך המורים: שלומית אתגר, רביב ארגוב, גרציאלה סוסקין אברהם וליאב וונסובר, נעמה כהן אשכנזי, ליטל פרבשטיין ויעלה אסטרוגנו, מובילות תחום מנהיגות חטיבה עליונה.

בחטיבת הנעורים ציינו גם כן את יום המאבק באלימות נגד נשים ב"שיר של יום", תלמידים ומורים הגיעו לבושים בחולצות אדומות ושחורות וביום הורים בו התקיימו מכירות שכללו צמידים עם הכיתוב "ליאו באק אומר לא לאלימות" כשההכנסות יוקדשו לרכישת ציוד לחורף למקלטי נשים.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. אלימות נשים נגד גברים - על זה לא מדברים אף פעם אמר/ה

  מזל שאלימות נגד גברים מותרת.
  לא רק מותרת, מוסתרת.
  לא רק מוסתרת, הפכה למוסכמה שאינה כלל אלימות.
  כשאישה מרביצה, מכה, מכפישה, מעלילה, ומציקה לגברים – הכל מותר.
  כל דבר כזה שיעשה גבר – מיד יוגדר אלימות נוראה.
  חומר למחשבה.

 2. נגה אמר/ה

  האם בביהס ליאו בק עובדים מורים ומורות מהחברה הערבית?

הגיבו כאן לכתבה