מקרבים לבבות • כיתה מבית ספר נוצרי בביקור מרגש בבית הספר רודמן בקריית ים

בוקר מיוחד בחטיבת הביניים רודמן בקריית ים: תלמידים מכיתה ז' בבית הספר האפיסקופי קתולי בשפרעם הגיעו ליום בבית הספר בקריית ים.

הביקור החל בברכות של מנהלת בית הספר רודמן שרה שייקר, שסיפרה שהיא נרגשת במיוחד, שכן, כילדה למדה בבית ספר מעורב.

תלמידים משני בתי הספר בירכו, מנהלת בית הספר האפיסקופי הקתולי ניבין מבריקי, מסרה אף היא את ברכתה.

פעילות ספורטיבית באחת התחנות. (צילום: אלבום פרטי)

משחקים בשתי שפות

תחילה התלמידים נחלקו לשתי קבוצות והחלו במשחקי היכרות, כשההוראות למשחקים הועברו גם בערבית וגם בעברית. בתחילה התלמידים עמדו במעגל והתמסרו ביניהם בכדור. לפני כל מסירה, התלמיד שזרק את הכדור אמר את שם הילד אליו מסר. התלמידים התקרבו אחד אל השני על מנת לקרוא את השמות שאינם מכירים, והתמסרו בהנאה.

קולות של צחוק והנאה

לאחר ארוחת הבוקר, בהנחייתו של המורה לספורט לשעבר מוטי שפר, אביה של המורה נטע ארכה והמש"צים של בית הספר, עברו התלמידים בין 7 תחנות ועסקו בפעילות ספורטיבית. אפשר היה לשמוע את קולות השמחה והצחוק של התלמידים מהתחנות השונות ולראות אותם משחקים יחד, תלמידים שרק הכירו משני בתי הספר.

אלשאלות בערבית ובערבית שיוצרות את גשר השאלות. (צילום: אלבום פרטי)

כולם רואים נטפליקס

לאחר מכן נכנסו התלמידים לאשכול פיס, אותו מנהלת מרים אלבז-מרצ'יאלי, לפעילות סיכום. כל כיתה הביאה איתה 5 שאלות, בעברית ובערבית. התלמידים הקריאו את השאלות בשתי השפות ותלמידים מבית הספר השני השיבו להם. התברר שכולם רואים נטפליקס, משחקים כדורגל (ואוהדים את מכבי חיפה וריאל מדריד) ואוהבים בשעות הפנאי לנגן, לצייר, לעשות קניות, להיות בטלפון הנייד ועם חברים. ההבדל היחיד שנמצא, הוא שבבית הספר בשפרעם אסור להוציא את הנייד מהתיק מהרגע שאתה נכנס לבית הספר ועד לסוף הלימודים בשעה 14:00, גם לא בהפסקות.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הילדים יושבים ביחד לפני הפעילות הספורטיבית. (צילום: אלבום פרטי)

למה לא עכשיו?

הפעילות האחרונה הייתה יצירת בריסטול שעליו כפות ידיים. על כפות הידיים התלמידים רשמו ערכים משותפים בערבית ובעברית. לסיום, כל תלמיד בחר קלף שמתאר את הרגשתו בסיום המפגש. כמה תלמידים אמרו שהם שמחים ומתלהבים, אחת התלמידות אמרה שהיא מאוכזבת. מאוכזבת מכך שהמפגש הבא, שיהיה בשפרעם, יהיה רק בעוד חודש…

בסיום החליפו ביניהם התלמידים מספרי טלפון, שמו "עוקבים" אחד לשני באינסטגרם ונפרדו לשלום.

תלמידים משני בתי הספר. (צילום: אלבום פרטי)

דיאלוג וזהות

הביקור היה במסגרת פעילות "דיאלוג וזהות", שעורך מפגשים בין בתי ספר יהודים וערבים בכל הארץ. בכל שנה נערכים 4 מפגשים, שניים בבית הספר היהודי ושניים בבית הספר הערבי. המפגשים נערכים כחלק מהשתלמות שנתית, שאותה עוברים המורים בתכנית, סוזן ארמלי, שהיא מחנכת הכיתה בבית הספר בשפרעם, מודר סלמאן, שהוא מורה דת, וליבי פישלר, שמלמדת לשון בבית הספר רודמן. אל המפגש הצטרפו גם המחנכים של הכיתה, מוטי ויגדרהויז וג'ינאן דיראווי, ובוראן טאהא המורה לערבית.

הגיבו כאן לכתבה