הדר בחיפה: האם נזכה לראות את השכונה שבה לימיה היפים?

(חי פה בהדר) - לאורך השנים דיברו ראשי העיר...

כנימות השתלטו על עצים ברחבי חיפה

(חי פה) - תושבים רבים מחיפה, המתגוררים שונים בחיפה...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...
באנר חזית הים רחב
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חברה כלכלית 100724
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

תלונות על התנהלות עיריית חיפה נבדקות במשרד מבקר המדינה ובמשרד הפנים

משרד מבקר המדינה ומשרד הפנים פתחו בחקירה נגד ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, בפרשת התקציב ומענה לעמותות. כזכור, לפני כשבועיים חשפנו פה בחי פה, את פניית ארגון בצלמו למשרד הפנים, בבקשה לזמן לשימוע את קליש רותם, אחרי שלא הצליחה להעביר את התקציב העירוני.

מנכ"ל בצלמו שי גליק, שפנה לשרת הפנים איילת שקד, ציין במכתבו שבעיריית חיפה, אגף הדוברות והאגף המשפטי לא מגיבים לפניות, בניגוד לחוק, לכאורה. בנוסף ציין שהתנהלות ראש העיר בכל הסוגיות ובפרט בסוגיית החזירים בעיר, הינה מתחת לכל ביקורת, כך לעניות דעתו.

במכתבו מציין גליק כי ניכר כי העיר חיפה נמצאת בתהליך בהידרדרות חמור, כשכלל חברי המועצה, מכל הקשת הפוליטית, סבורים כך ופועלים פומבית נגד ראש העיר. כאמור, השבוע קיבל גליק הודעה כי נפתחה חקירה בנושא והטענות נבדקות, ואף נערכה פנייה לעיריית חיפה בבקשת תגובות, לאחר מכן תינתן ההחלטה.

שי שמאי גליק (צילום: אלבום אישי)
שי שמאי גליק (צילום: אלבום אישי)

שי גליק מנכ"ל בצלמו אמר כי הוא מברך על בדיקת משרד הפנים:

מאז שפניתי לשרה קיבלתי אינספור תגובות מתושבים. הם מיואשים מהמצב בעיר, ולא מבינים למה צריך להיות פער כזה בין הארנונה הגבוהה והשירותים, שהם מקבלים בעיר. מה שחוזר על עצמו בכל שיחה עם תושב חיפה זה הייאוש מפעילות העירייה מול החזירים. 3 שנים קליש רותם בראשות העיר והיא יצרה במו ידיה בעיה שלא הייתה קיימת בתקופת ראש העיר הקודם יונה יהב, ועכשיו היא לא מסוגלת למצוא פתרון. כמה שהיא יותר מחפשת פתרון ומוציאה יותר כספים על חיפוש הפתרון, נראה שהתושבים רק עצבניים יותר. הרעיון להעביר 6 חזירים ליערות הכרמל, כשהעיר מוצפת באלפי חזירים, פשוט מקומם.

סגנית מנהלת אגף במשרד מבקר המדינה עו"ד מור גושן-הסניס כתבה במכתבה לגליק כי משרד מבקר המדינה פתח בבדיקת הטענות, אותן העלה גליק, ופנה כבר לעירייה על מנת לבקש ממנה תשובות.

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

36 תגובות

 1. שמחה לשמוע שמשרד הפנים סוף סוף מעורב בתפקוד הלקוי של העיריה. תודה על הפרסום.

 2. רפי תעשה טובה, תפסיק להתחנף ל קליש. אתה לא רואה שאתה היחיד מבין על התגובות. על כך תגובות נגד. אומר הכל. שהיא לא מתפקדת כראשת העיר. כל העיר קוראת הצילו ואתה מחזק אותה. זה ממש לא אמיתי שאתה מתנהג בה צורה אטומה. לך תבדוק ותביא הוכחות שאנחנו טועים. ולא להגיד לה אני מאחוריך

 3. חיפה דורשת בחירות.
  אל תעבירו את התקציב.
  2022 בוחרים ראש עירייה חדש ומתפקד.

 4. בתיה אני לא מתחנף. ראש העיר חיפה ד"ר קליש עודת קשה,קשה מאוד למען תושבי חיפה. עוד לא היה עד היום ראש לחיפה ,כמו גברת עינת קליש. עינת אל תתיאשי לאלה שלא רוצים לטובתך.אלה אנשים רוצים רק לרעתך. כי חורא להם שאת כאישה מכהנת כראש העיר חיפה.אני ממשיך להיות מאחוריך .

 5. 'בצלמו' הוא ארגון גזעני המבקש לדכא את הערבים ובכלל את כל מי שאינו יהודי. נשמע שיש כאן ניסיון לנצל את המשבר הפוליטי בחיפה כדי להכות את קליש-רותם מכה מתחת לחגורה.

  • תגובה לאחד שלא בצלמו. בנתיים מי שמסתכל עלינו תושבי חיפה. אנחנו נראים כמו קיבלנו נוק אווט מקליש. .בגלל המכה שלה. כולנו שפופים ומרגישים שיצא מאיתנו האויר והכי מיואשים. כי עוד ארוכה הדרך. תבין אני ואחרים אלפים בחרנו בה וכעת אין מוצא.

   ו

 6. רפי רפול אתה קורא לעצמך עיתונאי ?
  ומשום מה מנסה להתחנף לראש העיר
  במשרדי העירייה ביקרת ומה עם סיבוב בעיר ?? לפני מספר שבועות התפרסמה כתבה בנושא גני המשחקים בשכונות המוחלשות , מה נעשה בנדון מאז ??? כלום ושום דבר !
  גוף שמכבד את עצמו מתייחס לביקורת ופועל לשינוי
  והעירייה על כל חבריה מתעלמת מזעקת התושבים ומפקירה אותם.

 7. אכן ביקגתי בכל מחלקות והאגפים של עירית חיפה. הכל מתנהל על הצד הטוב ביותר. אל תגידי לי אל תתנפף שאתה עיתונאי. כעיתונאי אני חייב לדווח על האמת בלבד.

 8. רפי אם באמת חשובה לך חיפה
  תעשה טובה בקר בכל מחלקות העיריה ותראה מה קורה שם מבלי לנפנף שאתה עיתונאי. ככה תגלה את האמת אתה נראה מהופנט מכינת קליש
  רפי איך זה שרק אנשים מתלוננים. . משהו בדיקות דעת נראה לקוי. כנראה שאתה מאוהב בה . אם היה משה מיוחד בה הייתי מסכימה מאיתך אין בה כלום.

 9. לכולכם עירית חיפה כלל וכלל לא פשטה רגל. העיריה מתנהלת למופת. יישר כוח לך ד"ר עינת קליש רותם. ראש העיר חיפה.שבת שלום.

 10. קראתי כאן תגובה שלא מרוצה כי ממש לא כך כמו שתיארתי על חברי המועצה שלקחו עליהם את תפקוד בטיפול שקול ואחראי בכל . ברור שלא קל. כי קליש לא משתפת פעולה איתם ואף מחבלת ואנחנו מרגישים זאת כי. עיריה פועלת לא ב100 אחוז נראה יותר מקרטעת. ותקועה כמו עגלה בבוץ . לא ציינתי את הקושי הגדול של עובדי העיריה שהימים קשים להם. כי קליש לא מעניין אותה . הרבה מחלקות לא עובדת על פי התקנים הראויים. עובדים פוטרו או התפטרו בגלל האווירה הלא נעימה . .אנחנו הציבור מרגישים בקשיים שלהם כי התגובה ללקוח היא לא לפני כמו לפני שנים. חיפה היתה פעם כמקום שהעובדים אהבו לעבוד בה. היום לא נעים לעבוד בעיריה. העובדים בוחרים להתפטר. בתקופות אחרות בכל ראשי ערים ראויים. הציבור זכה לטיפול אישי הרבה פעמים.. .השרה חייבת להפעיל את העיריה לדאוג בהכנסת עובדים חדשים בכל המחלקות היכן שנוצרו חללים . ולדאוג להכנסת ראש עיר
  מתאים שיחזיר לחיפה ולכל תושבי חיפה את הרגשת שאין כמו העיר שלנו חיפה שתחזור לתת מענה לציבור בכל. הם רוצים להרגיש שיש להם ראש עיר . היום קליש אומנם ראש עיר אבל כולנו מרגישים שאין ראש עיר. כי העיריה בכל נושא לא מתפקדת . פעם הראשונה בחיי שאני חשה בלי ראש עיר. אני מאוד עצובה כי אני ורבים מתושבי חיפה הצבענו לה כי הבטיחו הרים וגבעות אבל טיפ טיפה מכל מה שהבטיחו לא קבלנו. נורא,!!!

 11. אם איילת שקד ונפתלי בנט רוצים לקושש קולות בחיפה, שיעזרו לציבור לקבל עירייה שמתפקדת עבור הציבור
  עם ראש עירייה שמתפקד/ת עבור הציבור ולא פוחד ממנו ומסתתר מחברי המועצה.
  אחרת
  נדיח את כולם. אותם ואתכם.
  שומעת איילת ממרום כסאך כשרת הפנים..
  זה בדיוק הזמן והמקום להתערבות שלך כאן.
  עיר שלמה מחכה שתעשי כבר משהו. רוצים עיר מתפקדת.
  רק ועדה קרואה תחלץ את הבעיות של העירייה הזאת. אף ראש עיר כבר לא יצליח.
  מינוי ועדה קרואה זה צו השעה. דחוף ובהול להביא מישהו שינהל מקצועית את העירייה ואגפיה.

 12. כל מילה 10 ,תאור מושלם. . הכל נכון יתכן שחברי המועצה צובר ברירה משתפים איתה פעולה רק שיהיה טוב לכולנו. כי היא לא משתפת פעולה בכל הוועדות החינוך וכו". המצב חמור ורק מחמיר.

 13. עיר שלמה שבויה על ידי שני אנשים שהבטיחו מאות הבטחות של שינוי בניהול העיר, ולא קיימו את ההבטחות.
  כמעט מועצה שלמה התאחדה נגד שני האנשים, וגם היא שבויה של שגעונות הגדלות והמשחקים הפוליטיים של שני האנשים.
  שני אנשים פרנואידים מסתגרים בלשכה, יוצאים רק למקומות "מטעם" עם אנשי חנופה מטעמם,
  והעשייה היחידה פה זה קריאת רחובות ומעגלי תנועה בשמות עסקנים או על שם סלבס – שמזמן עזבו את חיפה או לא תרמו לה כלום.

 14. עינת קלש חד משמעית אינה מתאימה להמשיך לנהל ולתפוס מקום בעיריית חיפה כי חיפה סובלת ומההתנהלות שלה , עינת קליש מדלגת על פניות הציבור ואינה נוהגת לטובת הציבור

 15. ישתבח שמו
  אולי ככה נוכל להעיף אותה מהכיסא
  שהיא תלך לדרכה
  כי הדרך שבה היא מנהלת את העיר זה מתחת לכל ביקורת
  בושה שרשעת העיר פועלת כננגד !!!! התושבים
  לא קשובה בשיט
  גוש של מירמור ולא מעבר
  אינה אמפתית לסביבה
  הלוואי הלוואי הלוואי שיגיע ראש עיר או ראשת עיר כמו של נשר
  זה אחד שכל ראש צריך ללמוד ממנו איך לנהל עיר !!!!

 16. המצב בעיר פשוט קטסטרופלי , צריך שמבקר המדינה יעשה סיבוב בגני המשחקים הציבוריים
  ואולי אז יבינו מי עומד בראשות העיריה ! הזנחה פושעת , משטחים קרועים , מלא בורות מתקנים שבורים , זוהמה ולכלוך ומתנשא לתפארת ביקורת אחרונה שנערכה בגן מעל שנתיים !!!
  גן משחקים בקרבת שפרינצק מחריד
  גן משחקים ביציאת אירופה פשוט מזעזע
  גן משחקים בקרית אליעזר
  חזירים גדולים ומפחידים מתהלכים חופשיים ומסכנים את הציבור ,
  עצוב שחיפה היפה שלנו נראית ככה
  וחייבים לטפל בכל המחדלים ומיד

 17. תודה לראשת העיר קליש על פועלה למען שמירה על זכויות החזיר.

 18. הספיק לנו מראשת העיר קליש.היא כשלון גדול.תפטרו אותה מיד.אין זמן למשחקים שלה.
  העיר הידרדרה מכל הבחינות מאז שהגיעה.
  חזירים,בראש ובראשונה,סכנה קיומית.הם פוצעים אנשים,שנשארים נכים לכל החיים.אני כבר לא מעזה לצאת מהבית בחושך,שמא אתקל בהם,ואין באפשרותי לרוץ ולברוח.די,תלכי כבר,ותני לטובים ממך לנהל את העיר שלי.

 19. הבעיות בעיר חיפה כל כך קשות. לאחרונה שמעתי ש-6 חזירים, תושבים ותיקים והגונים, עזבו את העיר לטובת היער הסמוך לזכרון יעקב כשהם עונדים לצווארם קולרים שעלותם 2,000 ש"ח לקולר מקורי. כך, לא צריך להתבכיין. אגב הובטח שבעוד מאה שנים תשוחרר הקפאת הבנייה של 11,000 הדירות האיכותיות אותן תכננתי ברכס הכרמל במקום המיועד למגורים (יחד איתן יסופקו פתרונות תחבורה הנחוצים לעיר) – הבנתי, אם אין קשרים ואם אין פרוטקציה צריך להמתין עוד 100 שנים, בסוף אומרים שיהיה טוב.

 20. עיריית חיפה פשטה רגל. חו. מדוחות חניה אין. הרסו את העיר.

 21. לדעתי, עירית חיפה בראשות ד"ר עינת קליש רותם, מתנהלת כראוי .הלוואי ששאר העריים בארץ היו מתנהלות כמו חיפה. יום טוב. יום טוב.המשך יום נעים.

 22. אני מניח שהכוונות, התוכניות של קליש טובות ונכונות. המצב בפועל מציג חוסר יכולת לנהל את המשברים והמצב הקיים. הנתונים של חיפה בכל מדד מול ערים אחרות, ירוד. קליש צריכה להתייצב באומץ ולהציג לתושבי חיפה תוכנית חילוץ ממשית או להשתחרר.

  • מוטי שום אינטרס פוליטי. אלה שהתנהלותה לקוי. . ראה קרו לי דברים לא תוקן . והסיםורמם חוזרים על חזירים . ועוד הקדימה ארוכה
   מוטי אני בחרתי בה ועוד ציבור גדול. למה שאצא נגדה אם היה לי חשוב שתבחר. די תעשו ביקורת במחלקות בדקו מה קורה עם כל כל התלונות

 23. תודה לאל פניתי פרטי אליהם והיא שקד לא הגיבה. מאוד כעסתי על התעלמות של שקד מכל מה שעשתה. שתתרום מכספנו עבור מעון לאשה של הערביות לאישה שהוקם במקום
  היית עציון שהיה מיועד עבור נזקקים.. ועוד נוסף כעס רב שתרמה להם 38 אלף שקל . עבור סדנא על נושא "אל נכבה" . סדנא לערביות ישראל על מה מדובר ערבי ישראל ורצח תושביהם מסרים לא לשכוח על "אל נכבה" ומה על יהודים. שעברו בחיפה ורצח סבתי בפרעות 1936. בושה אנחנו המשפחות שעברו את פעולות האיבה מה איתנו.קצת רגש. .שתתבייש אז היא מחזקת את ערביות ורצח יהודים זה בסדר. הם לא מעניין את הערבים רק שהם יזכרו שהם פלסתינאים ולא לשכוח ועוד. כספינו שיחזור הכל . במה הערבים תרצו ודיברו על רצח יהודים.

  '

 24. ראש העיר מנסה להזיז כמה אנשי מפתח מניהול העיר, וזה מעורר תגובות חריפות. אני ממליץ לכל מתלונן אינטרסנטי, לנמק מי או מה עומד מאחורי הפנייה שלו. אך אם הוא לא מנמק אין להתייחס לתלונתו.

  • אתה מרוצה מהמצב בעיר? החזירים,הלכלוך,המדרכות השבורות ואי מתן תשובות לתקשורת ולפונים?

  • המצב הכללי בתוך עירית חיפה ממש מצב רוח נורא.
   העובדים כבר לא חשים הטוב. האווירה מדוכאת לא נעים לעבוד. קליש לא מגבה לא מחזקת . נוצר מצב שהכל העומס נופל העובדים. ומי שנשאר לשמור על הגחלת . לעובדים קשה מאוד. אבל הענות לציבור קשה עליהם יותר כי הם לבד וצרכים הם בהכל להסתדר לבד כי כך קשה לעבוד. . המקום שתכניס עובדים במקום על מי שפוטר או עזב. הנטל עצום אותה לפני מעניין. היא כי ם קיצצה ליושב ראש ועד העובדים את הכנפיים כי לא שומעים מהם כלום אין הגנה. היא קליש לא מעניין אותה בקושי של הציבור בקבלת כל התיחסות לכל הפניות בעת קבלת קהל וטלםונים וממש שאין .

   .

 25. כל ילד מושלם ששולח מכתב עילג למבקר המדינה צריך לקבל כותרת? פשוט בדיחה.
  תשובה גנרית שמקבל כל פונה

  • הגיע הזמן באמת שתיפתח חקירה ושקליש תישא בתוצאות ההתנהלות הבזיונית שלה והידרדרות העיר בכלל מדד אפשרי.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

משרד הבריאות מזהיר: אמבה נדירה גרמה לדלקת מוחית בילד בן 10 מאזור הצפון • פארק המים נסגר

(חי פה) - משרד הבריאות עדכן כי ילד כבן 10 ממחוז הצפון, ללא מחלות רקע, לקה בדלקת מוחית חמורה ומאושפז במצב קשה בטיפול נמרץ...

נלכדו יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בפעולת ניטור לכד המשרד להגנת הסביבה יתושות שאובחנו לאחר מכן במעבדות משרד הבריאות כנגועות בנגיף קדחת מערב...

גמר גביע ראש העיר טירת כרמל • חמישי 25/7/24

אתם מוכנים? ביום חמישי 25/7/24 זה קורה! גמר גביע ראש העיר 2024 - הפנינג ספורט וקהילה לכל המשפחה. פרטים נוספים: יום חמישי 25/7/2024 מהשעה 18:00 מגרשי המתנ"ס,...

הפגנה למען עסקה לשחרור החטופים • רביעי 24/7/24

(חי פה) - היום, רביעי 24/7/24 בשעה 19:30 בכיכר ספר בחיפה תתקיים מחאה למען עסקה להשבת החטופים הביתה. ממחאת העם נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חיפאיות...

קריית אתא בונה מעונות יום חדשים לילדי השכונה

עיריית קרית אתא פרסמה מכרז לבניית שני מעונות יום בשכונת גבעת אלונים. במסגרת השלמת תוכניות הפיתוח העירוניות בשכונה החדשה ובהמשך לבניית בית ספר חדשני,...