מועצת העיר חיפה הצביעה נגד התקציב של קליש לשנת 2022 • 26/10/21

שידור חי – דיון תקציב 2022

מועצת העיר חיפה התכנסה הערב לדיון סוער על הצעת תקציב העירייה לשנת 2022. בתום דיון שארך ארבע וחצי שעו ושודר בשידור חי כאן, נפלה הצעתה של קליש והתקבלה הצעה נגדית, הקוראת למספר שינויים עמוקים בתקציב ואופן הגשתו.

את ההסתייגויות הובילה סופי נקש, סגנית ראה"ע ומנהלת וועדת הכספים. נקש סקרה עשרות סעיפים שלדבריה בעייתיים ואינם מאפשרים ניהול כספי תקין.

שידור חי ופרשנות של ד"ר יריב שגיא וירון כרמי מאולפן השטח של חי פה במועצת העיר • צפו

קישורים מהירים לקטעים נבחרים בדיון:

רוני בן חיים מציג את התקציבסופי נקש סוקרת את הבעיות בתקציבפרשנות של יריב שגיאדבריו של אביהו האןדבריו של איציק בלסדבריו של אלי בן-דייןדבריו של שמשון עידודבריה של שרית גולןניסים סלמן יו"ר ועד השוק מוצא בכוח מהאולםדבריו של מוטי בליצבלאוקליש טוענת שהמועצה צריכה להציג תקציב משלה


חכמת הכסף:

ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, מגישה למועצת העיר את טיוטת התקציב לשנת 2022. התקציב העירוני משקף את סדרי העדיפויות של השלטון המקומי. החלוקה של התקציב לסעיפים השונים היא הפעולה המשמעותית ביותר המשפיעה על הפעילות במהלך השנה הקרובה.

עיריית חיפה תגיש טיוטת תקציב לאישור מועצת העיר. טיוטת ספר התקציב מוגשת במלואה כאן לעיון הציבור. הדיון יתקיים במועצת העיר ביום ג', 26/10/21 ויסוקר בהרחבה בחי פה.

אנו מזמינים אתכם לעיין בספר התקציב המוגש למועצת העיר.

נציין כי מועצת השינוי היא הרוב במועצה ולכן צפוי פה תהליך מרתק. אם התקציב יאושר, אז הוא יאושר רק אם ישקף את העדפות חברי המועצה הלעומתית. אם התקציב לא יאושר, אז המועצה תתפזר ועתידה של קליש יהיה נתון להחלטתה של שרת הפנים איילת שקד. צפוי לנו חורף חם.

ההזמנה לדיון – ישיבת תקציב עיריית חיפה – 26/10/21

דברי הסבר לתקציב פיתוח 2022 – הגשה לקראת דיון במועצת העיר ביום 26/10/21

ספר תקציב פיתוח 2022 – הגשה לישיבת מועצה

דברי הסבר לתקציב הרגיל לשנת 2022 המוגש לישיבת המועצה ביום 26.10.21

ספר התקציב הרגיל של עיריית חיפה לשנת 2022 הגשה למועצת העיר לדיון ביום 26/10/21

חוות דעת גזבר עיריית חיפה – הגשת ספר התקציב לשנת 2022 לאישור מועצת העיר ביום 26/10/21

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  מזעזע. העיריה הייתה לוקחת 120 מליון שקל הלוואה בתקופת יהב. הביא אותנו לגירעון של 1.1 מליארד שקל!!! ומה עושה קליש שיצאה נגד השיטה של יהב? מגדילה אותה עוד יותר. מעכשיו 190 מליון שקל הלוואות. כמה משלמים חזרה בריביות? 160 מליון שקל חזרה כל שנה על הגרעון הענק הזה.
  נקודות עיקריות ומדאיגות שעלו מהעבודה היסודית שעשו בקואליציית השינוי: הממשלה כמעט לא משתתפת בשום תקציב של העירייה. בעוד ערים אחרות מקבלות מאות מליוני שקלים לפרויקטים שונים, בעיריית חיפה פשוט לא יודעים לדרוש מהממשלה.
  נקודה נוספת חמורה חגיגת ג'ובים בכירים בעירייה. 300 מינויים תוך 3 שנים. 40 מינויים חדשים ברמת מנהל מחלקה או סגן מנהל מחלקה. מריח כנסיון שוחד המוני של ראש העיר לכל מיני מגזרים ואנשים לקראת הבחירות עוד שנתיים. עירייה שלפתע נוספו בה עשרות מינהלים ואגפים?? מה הולך פה.
  תקציב יועצים במנהלת 2030 המיותרת, התנפח פי 3 תוך שנה. מ-2 מליון ל-6 מליון שקל. האוזניים שלי שמעו ולא האמינו. מה הם עושים עם עוד 4 מליון שקל? עלות בניית גן ילדים 700-800 אלף ש"ח. כלומר ב-4 מליון שקל אפשר לבנות 5 גני ילדים!!!
  העירייה הזאת שופכת את הארנונה שלנו לאסלה עם מאות מינויים מיותרים בין 2019-2020. זה יותר גרוע ממה שהיה בתקופת יהב אפילו.
  התקציב מחורר כמו גבינה שוויצרית מתוכניות דמיוניות בלי חישובי עלויות, עלויות תחזוקה לאורך זמן. כמו דרגנועים. כמה יעלה לתחזק דרגנוע ל-10 שנים בחוץ, מישהו יודע לומר שם?? הסתבר שניסו להכניס כל מיני תוכניות כמו הכנת תוכנית אב, שכבר בוצעו בשיטת העתק-הדבק מתקציב 2021 לזה של 2022. מה שאתם שומעים.
  עיריית החלטורה. רואה חשבון שמסיים את תפקידו וכמו שאמרה סופי נקש, "אחריו המבול ומה אכפת לו". סוף סוף מועצת עיר שלא מאפשרת לפקידים שעושים כאילו הם עובדים על התקציב שנה שלמה, לסבן אותם עם מאות סעיפים כלליים שהם עושים להם העתק-הדבק ומציגים בתור תקציב שאחרכך גם אין אמדני ביצוע בפועל.
  מה שקורה בעיריית חיפה מחייב חשב מלווה דחוף.
  פיזור המועצה וראש העיר ומינוי ועדה קרואה דחוף.
  בגרעונות שנוצרו בעוד 8 חודשים לאלפי עובדי עירייה טובים ומסורים לא ישולם שכר, בגלל הפקרות ראש העיר הזאת שגם תקציב די ברור שלא יודעת איך לייצר ואיך לפרט. הכל חפיף יותר מבאסטה בשוק.

 2. צ אמר/ה

  לא רואה בתקציב העיר חיפה התייחסות לצעירים החיים פה..מקומות בילויי..מקומות עבודה..סטארט אפ..כמו בתל אביב..שום דבר חדש לא קורה בעיר הזאת..היא הולכת אחורה ולא קדימה…ומה עם חזירי הבר? אולי פספסתי…היתה התייחסות? מה יהיה אנחנו?..ואיתם..? עם החזירים..?

הגיבו כאן לכתבה