להציל את נחל סעדיה – הפנינה החיפאית שהוזנחה במשך שנים

סיור בנחל סעדיה עם ח"כ אלון טל (צילום: הירוקים של חיפה)

נלחמים להצלת הנחל • סיור בנוכחות ח"כ אלון טל מכחול לבן בנחל סעדיה בחיפה

ח"כ אלון טל מסיעת "כחול לבן" סייר היום, א' 19/9/21, בנחל סעדיה שבחיפה. הסיור, ביוזמתו של סגן ראש העיר מסיעת הירוקים – אביהו האן, התקיים במטרה לטפל במפגעים השונים שבנחל ובזרימת השפכים לפנינת הטבע המדהימה בלב העיר חיפה.

ח"כ טל שימש כחוקר ומרצה בכיר בתחום איכות הסביבה והוא בין המייסדים של ארגונים סביבתיים שונים.

אביהו האן אמר לחי פה:

נחל סעדיה, יובל של נחל קישון, נמצא בלב מפרץ חיפה ובו נביעה של מים באיכות טובה שלצערנו נפגעה כתוצאה מביוב ושפכי מוסכים לאורך השנים. יזמתי ביקור של כל הגורמים הרלוונטיים יחד עם ח"כ פרופ' אלון טל, ראש העיר קליש ומנכ"לית רשות נחל הקישון על מנת לפתור אחת ולתמיד את הבעיות הסביבתיות במקום וכדי לקיים נחל חי עם מערכת אקולוגית משגשגת, לצד אתר מזמין למבקרים. אפעל מול כל הגורמים ועם ח"כ טל, כדי לבחון את כל החלופות ולבצע תכנון הוליסטי לנחל.

האן: "נדרשת אכיפה משמעותית"

"יש לבצע אכיפה משמעותית כנגד הגורמים המזהמים את הנחל", מוסיף האן. "תקוותי שבעיריית חיפה הפנימו את המציאות של הפגיעה בנחל ואת האמצעים שיש לנקוט כדי לעצור אותה.
אני מודה לח"כ אלון טל על המסירות וההשקעה למען הסביבה ולמען חיפה", הוסיף האן.

סיור בנחל סעדיה עם ח"כ אלון טל (צילום: הירוקים של חיפה)

נחל סעדיה במעקב מתמשך במערכת חי פה:

זו כבר תקופה שאנו בחי פה עוקבים אחר המאבק לשימור הנחל המיוחד בלבה של חיפה, כשבחודש שעבר אף נשלח מכתב התראה לעיריית חיפה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בו נדרשת העירייה לטפל במפגעים ובשפכים המוזרמים אל נחל, תוך קביעה כי זהו תפקידה של העירייה ולא של גורמים אחרים.


צפו בכתבת וידאו נרחבת שצילמנו ב-2016 בנחל סעדיה. מאז לא נעשה דבר…


הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אין תקוה לעיר שלנו במו ידינו הורסים אותה אמר/ה

  כתבות וכתבות.. השנים חולפות והדברים רק הולכים ומתדרדרים יותר ויותר.
  המזהמים מתרבים, המפגעים מתרבים, הנחלים נרמסים.
  מעניין אם ב-2026 כשהביצה שתישאר תעלה חומצה רעילה לבניינים לידה, תציגו את הכתבה של 2021 ואת הכתבה של 2016 ושל 2012… וכך הלאה.

 2. אורי חיפאי אמר/ה

  אני לא צופה שום עתיד טוב למקום הזה. אין כבוד לטבע, אין כבוד להיסטוריה. זוכר בתור ילד טיילתי שם בשנות ה80 שעוד פסי רכבת עברו במקום. העיריה כביכול התחילה שם בפיתוח שטח לפני כשנתיים. שבילים ומסלול אופניים. העבודות ננטשו באמצע מסיבה כלשהי. מאז צינורות, אביזרי תשתית, ערימות עפר, ציוד השקיה… הכל זרוק בשטח הרוס ומוזנח, אשפה וגרוטאות בכל מקום. מיליוני שקלים שלנו פשוט לפח. ובמימון הארנונה הכי יקרה בארץ. כסף לרכבל מאות מיליונים העיקר שיש ולפרסומות בתחנות אוטובוס שמאשימות את האזרחים בהאכלת חזירים.

  ביזיון ביזיון ביזיון אני כבר שנים מתבייש להיות חיפאי ולמעשה רק מסיבות של גיל וסנטימנטים אני נשאר כאן. אין בעל בית והכל רקוב, מהמסד עד לטפחות. צריכים אבא חושי חדש, אחרת אנחנו אבודים.

 3. Avi אמר/ה

  כל הכבוד לאנשים/ משפחות שהשתתפו בסרטון ,אני יליד 1949 נולדתי בחיפה וגרתי בהדר ,עוד כשאבא חושי היה ראש העיר, אם כל השחיתות שקורה בעירית העיר חיפה , אני לא רואה את העיריה עוזרת בעתיד הקרוב לצערי הרב. בבחירות לרשות העיר מועמדים שלא יקחו את נחל סעדיה ונחל הקישון תחת פיקוחם האישי , אני מקווה שהם לא יבחרו , לתושבי העיר יש את הכוח לשנות את המנהיגות אם הם יבחרו בתבונה. מועמד שלא ידבר על נושא זה בכתב במסע הבחירות שלו, שלא יבחר , וכאן הוא הכוח שלנו ,צריך להשתמש בו !!!!!!!!!!!!!

הגיבו כאן לכתבה