כל מה שצריך וכדאי לדעת על התקנת גופי תאורה

קרדיט תמונה: freepik

רוב האנשים מביעים עניין בגופי תאורה לצרכים הפרטיים והפרקטיים שלהם, כאשר בעיקרון, יש המון שימושים לגופי תאורה, שלא תמיד אנחנו מודעים אליהם. חשוב לזכור, שלא משנה אם אנחנו נמצאים בתהליך של חידוש או שיפוץ הבית, עוברים לדירה או בית חדש או צריכים שינוי תאורה נקודתי, גופי תאורה בולטים בחללים הפנימיים והחיצוניים ולכן חשוב לשים דגש ולחשוב היטב איך היינו רוצים שהם ישתלבו מבחינה עיצובית בחלל. בשורות הבאות נציג בפניכם מידע חשוב וחיוני על גופי תאורה.

תהנו מהמגוון הקיים ואל תתנו לו לבלבל אתכם

בשונה מבעבר, היום יש סוגים שונים ורבים של גופים תאורה ששונים אחד מהשני בצורה שלהם, במטרות שלהם, במיקום ההתקנה, בחומרי הגלם מהם הם עשויים וכן גם במחיר. בעוד גוף פשוט שנתלה מהתקרה או מהקיר ניתן להתקין גוף תאורה החל מ-200 שקלים, גופים מורכבים יכולים לייקר את ההתקנה ולהגיע לסכומים גבוהים יותר. נסו ליהנות מהמגוון הקיים ולבחור גופי תאורה שמתאימים לצרכים שלכם, לאופי החלל ולתקציב העומד ברשותכם.

מבנה גופי תאורה

קיימים גופי תאורה מסורתיים המשלבים כמה רכיבים. פעם הגופים נועדו כציוד עזר אבל ככל שהזמן עבר והשתנו הצרכים שלנו, חל גם שינוי בביקוש והיום יש דרישה לגופי תאורה מעוצבים, מרשימים ויוקרתיים. בין אם אנחנו בוחרים גופי תאורה פשוטים ובין אם מורכבים, הבטיחות לפני הכל. חשוב שגופי התאורה אותם אנו בוחרים יתנו מענה מלאה ואופטימלי לציוד שיש בפנים וימנעו התחשמלות. כדאי לזכור כי גופים איכותיים עשויים ממעטפת של מתחת ומוגנים באמצעות מערכת הקרויה הארקה. דבר נוסף שחשוב וכדאי להקפיד עליו הוא התאמה של גוף התאורה לעוצמות חום גבוהות. כל מבנה הגוף חייב להיות מתוכנן בקפידה במטרה לאפשר לו להתמודד עם טמפרטורות גבוהות, כך שהחומרים אותם בוחרים צריכים לפזר את החום בצורה מיטבית בתוך הגוף. קיים מושג המכונה פוטומטריה- זהו תהליך שממחיש כיצד הקרניים הנפלטות מגוף התאורה מתפזרות. לכל גוף תאורה אמורה להיות גרף טכני.

האם כדאי להיעזר ביועץ תאורה?

בעשור האחרון חלה עלייה במודעות לגבי החשיבות של בחירת גופי תאורה דקורטיביים, לא רק בבתים פרטיים ודירות, אלא גם בגלריות, מסעדות, בתי קפה, ברים, מוזיאונים ומשרדים. במקרים רבים אכן מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ תאורה, עוד הרבה לפני שנעזרים בחשמלאי מקצועי להתקנה של הגופים, בכדי שיוכל לאתר ולאפיין את הצרכים שלנו בחללים השונים, לשאול אותנו את השאלות הנכונות, לקחת בחשבון מאפיינים של החלל כמו גובה התקרה, כמות האור הטבעי שנכנס פנימה מבחוץ, סוגי הדלתות והחלונות שיש בחלל, הסגנון העיצובי שלו וכך בעצם להתאים ביחד איתנו את הגופים המתאימים. יועץ תאורה הוא מומחה שבעצם יכול לשנות לגמרי את פני הדברים ואת המענה שנקבל מהגופים בתוך החלל. לאחר מכן נעבור לבחירה של חשמלאי מקצועי.

זקוקים לשירות מקצועי הכולל התקנת גופי תאורה? נמצאים בתהליך של שיפוץ ומחפשים חשמלאי אמין ומקצועי? דרך האתר חשמלאים IL תוכלו לאתר חשמלאי זמין, יסודי, בעל ידע וניסיון מקצועי ללא פשרות ובמחיר הוגן במיוחד. אנו מספקים את כל שירותי התיקונים ועבודות החשמל לרבות עבודות ופשוטות ומורכבות באחריות. השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור צרכנות, שופינג מכירות ומבצעים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו