התפרעויות, תקיפות, שוד והצתות | כתב אישום נגד 6 תושבי חיפה

שוטרים בפעולה במהלך התפרעות פרו-פלסטינית בשדרות בן גוריון 11/5/21 (צילום: שי רגב)

כתב אישום יוגש הבוקר (ה’ 5/8/21) נגד 6 תושבי חיפה, בחשד למעורבות באירועי התפרעויות, תקיפות, שוד והצתות בעיר במהלך מבצע “שומר חומות”, ממניע גזעני, זאת לאחר חקירת המשטרה.

מהמשטרה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
6 החשודים, תושבי חיפה (19,19,18,29,24,25) ועכו בן 18, נעצרו במהלך החודשים יוני ויולי, במסגרת חקירה משותפת לשירות הביטחון הכללי והיחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר על רקע חשד למעורבותם באירועי התפרעויות הצתות ושוש בעיר חיפה הין התאריכים 11.5.21 – 13.5.21, במהלכם המתפרעים חסמו כבישים באמצעות צמיגים בוערים, יידו אבנים ירו זיקוקים וגרמו נזק לרכוש תוך הפרה בוטה של הסדר הציבורי.

בתוך כך, בתאריך 11/5/21 במהלך ההתפרעויות הבחינו החשודים בקורבן תושב נשר בן 21 כשהוא רוכב על קטנוע ברחוב העצמאות בעיר. החשודים תקפו אותו ולקחו ממנו את מפתחות הקטנוע ובהמשך הציתו את הקטנוע.

בהמשך ומשהגיע חברו של הקורבן, תושב רחובות בן 25 לסייע לו, החשודים השליכו עליו בקבוק תבערה אשר פגע בקסדה ובמעילו שהחלו לעלות באש.

התפרעויות וונדליזם (צילום: משטרת ישראל)
התפרעויות וונדליזם (צילום: משטרת ישראל)

בתאריך 13/5/21 ברחוב ארלוזורוב בחיפה, הבחינו החשודים בתושב חיפה בן 25 שעבד באותו הערב כשליח פיצה ורכב על אופנועו כאשר עפ”י החשד, החשודים רדפו אחריו ברכבם, ותקפו אותו באמצעות אבנים ומקלות תוך שהם מקללים אותו. בהמשך, החשודים שדדו ממנו את הקטנוע ונמלטו מהמקום.

בחקירתם ביחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר ובשירות הביטחון הכללי עלה כי החשודים ביצעו את המעשים ממניע של גזענות.

כאמור, בתום החקירה ובהתאם לממצאיה, יוגש הבוקר כנגד החשוד כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בחיפה, וכן בקשה למעצרם של החשודים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

כתב אישום זה מצטרף לשורה של כתבי אישום נוספים שהוגשו נגד אחרים בפרשיות אלה

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה מעורבות של אזרחי ישראל בטרור, על כן ימשיכו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותם בכדי לסכל את האיום ולמצות את הדין בחומרה עם כל המעורבים.

חבר מועצת העיר גרי קורן, מסר לחי פה:

עוד ועוד אנחנו נחשפים לקריסת התירוץ “הם לא מחיפה זה רק אוטובוסים מהכפרים…” הגיס החמישי של החמאס עמוק בפנים בתוך הבית ומצריך טיפול יסודי ומיידי. נוודא שזרועות הצדק יגיעו אל כל המחבלים. אמשיך להוביל את המאבק הציוני בחיפה ואנחנו נלחם כל העת על חיפה ישראלית, שפויה, ציונית ובטוחה.
גרי קורן, חבר מועצת העיר חיפה(אלבום פרטי)
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. נוני אמר/ה

  מחבלים כולם!

 2. עופרה אמר/ה

  להעניש ללא רחמים בני עוולה שישבו בכלא 10 שנים כל אחד ולחייב אותם גם בפיצויים אישיים על כל הנזקים שגרמו. ובנוסף לשלול להם את כל ההטבות של אזרח ישראלי כמו שהחוק מורה על “התפרעות בזמן מלחמה” והיתה מלחמה.
  לא מגיע להם לחיות ביננו היו גיבורים עאלק במי תשחורת מיץ של הזבל.

 3. פיטר פן גוטמן אמר/ה

  ואיפה הפרקליטות אחרי שהמשטרה שתפסה את החשוד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בהצתות מכוניות ברח ראש פינה ומיכאל 8 מכוניות
  שני גופים חולים

 4. עוז אב-רם אמר/ה

  קשה לקרוא לפעילות של משטרת ישראל הצלחה בכל הנוגע לאותם ימים שבהם סיכנו רבים את חייהם בפני אותם פורעים ערבים שונאי יהודים ושונאי ישראל ! כמות הפורעים שנתפסה ונשפטה אינה מספקת את תושבי העיר חיפה, והגיעה העת לא רק להעניש בחומרה את אותם פורעים, אלא להקדיש את מירב המאמצים על מנת לתפוס עוד רבים ונוספים מאותם חיות אדם, שלדעתי חייבים להכניסם לכלא לשנים רבות, ואף להוציא מידיהם את את האזרחות הישראלית, משום שמקומם אינו בתוכנו ! ואת משפחותיהם חייבים להזהיר על כל מה שקרה ועל כל מה שיכול לקרות !

 5. א.ד. אמר/ה

  זה מה שנקרא “דו קיום בשלום”. להחרים את הערבים ורק כך ילמדו להיות טיפת בני אדם.

 6. מאור אמר/ה

  לגרש אותם מהארץ

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו