ביטחון תושבי חיפה – אילו פעולות עושה העירייה? • שאילתה של קיריל קארטניק

"כיצד פועלת עיריית חיפה כדי לשמור על בטחון התושבים?"

בעקבות ההתפרעויות הקשות שהתרחשו בחיפה בחודש מאי 2021, הגיש חבר מועצת העיר, קיריל קארטניק, שאילתה לראש העיר בנושא ביטחון תושבי חיפה.

תושבי העיר נפגעו בהתפרעויות

בשאילתה כותב קארטניק:
"בעיר שלנו, ממש מעבר לפינה, סמוך לבניין העירייה ובמוקדים שונים ברחבי חיפה, נפגעו מספר תושבים במהלך ההתפרעויות שהתחוללו בחודש מאי אשתקד".

קארטניק מביא כדוגמה את אחד ממקרי האלימות הקשים שהתרחשו בחיפה בתקופת ההתפרעויות, בו הותקף באלימות קשה בני סלמן, תושב חיפה בן 48, על ידי 5 צעירים ערבים.

עיריית טירת כרמל – רחב
בני סלמן הותקף על ידי ערבים ברחוב אלנבי - מאושפז ברמב"ם (צילום: נגה כרמי)
בני סלמן הותקף על ידי ערבים ברחוב אלנבי – מאושפז ברמב"ם (צילום: נגה כרמי)

"סלמן עבר לינץ' ברחוב אלנבי בקריית אליעזר ואושפז במשך חודשים בבית חולים רמב"ם", מציין קארטניק, "כשהוא סובל משברים רבים בכל חלקי גופו".

3 מהתוקפים – תושבי חיפה

"בעקבות האירוע עומד כיום כתב אישום נגד 5 התוקפים, נור וואכד (21), ג'ואן זבידאת (21) ואדם עומר (19) שלושת תושבי חיפה, ונגד שאדי מחמוד (24) וראני אבו טריף (19), שמקום מגוריהם נאסר לפרסום. כתב האישום מייחס לתוקפים עבירות של מעשה טרור, של חבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ממניע של גזענות, ומעשה פזיזות ורשלנות".

עיריית טירת כרמל – רחב

מה עשתה העירייה?

בשאילתה מבקש קארטניק לדעת כיצד עיריית חיפה מטפלת בנושאים מעין אלה באופן שוטף והאם נלמדו לקחים מצידה מאירועי מאי 2021, מההתפרעויות וממעשי האלימות מהם סבלו תושבים רבים בעיר.

קארטניק מבקש לשאול:

 • מה נעשה על ידי העירייה כדי למנוע מצבים כאלה בעתיד?
 • מהי הפעילות שנעשית מול האוכלוסיות השונות, כשלמעשה מדובר בשכנים שלנו, שבשוטף אנחנו חיים לצדם, מבלים איתם, אוהבים אותם, ושפתאום מצאו לנכון, באותה נקודת זמן, "להתהפך" ולהזדהות עם האויב?
 • מה העירייה עושה כפעולת מניעה, על מנת שדבר כזה לא יקרה במבצע הבא? 
 • מה העיריה עושה נגד ההתקוממות בעיר ובמדינה? 
 • מה העיריה עושה בנושא אלימות של תושבי העיר נגד תושבים אחרים שמותקפים על רקע מוצאם, תוך זריקת אבנים והפניית אלימות פיזית נוראה כלפיהם?
 • מה נעשה ע"י העירייה עד כה בנדון?
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. מיר אמר/ה

  קיריל -כבוד על השאלות!
  יהיו תשובות?…

 2. עליזה אמר/ה

  אני גם תוהה מה עירית חיפה עושה למען בטחון תושביה. ולא רק האירועים במאי אלא בכלל בכל יום שני וחמישי יש ירי ולפעמים באור יום. כשילדי בתי הספר חוזרים לבתיהם ממש. אני משתוקקת לראות ניידת משטרה או שוטרים שמסתובבים בשווקים ובמקומות ציבור. אני תוהה מה העיריה עושה בכלל למען תושבי חיפה. רק אתמול עובדי העיריה עבדו בפארק המשחקים ובסוף היום הותירו את כל הפסולת שלהם שקיות כתומות ושקיות גדולות בושה וחרפה.

הגיבו כאן לכתבה