כתב תביעה הוגש נגד התוקפים של בני סלמן בחיפה • פרעות מאי 21

בני סלמן הותקף על ידי ערבים ברחוב אלנבי - מאושפז ברמב"ם (צילום: נגה כרמי)

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה היום (20/07/21) לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד נור וואכד (21), ג’ואן זבידאת (21) ואדם עומר (19) תושבי חיפה, ונגד שאדי מחמוד (24) וראני אבו טריף (19), שמקום מגורם נאסר לפרסום. עקב מעורבתם בתקיפת תושבת חיפה, בני סלמן על רקע לאומני במהלך פרעות מאי 21.

כזכור בחודש מאי האחרון דיווחנו בחי פה על תקיפת תושב חיפה, בני סלמן. בראיון הבלעדי בו ראיינו ראשונים את בני הפצוע במיטת החולים, הוא סיפר כיצד בעת שהלך לבקר את אימו באחד הערבים, הותקף על ידי מספר צעירים ערבים בשל היותו יהודי, במהלך פרעות מאי 21 על רקע מבצע “שומר חומות”. בני נפצע קשות, ובשארית כוחותיו הלך לבית בקרבת מקום על מנת לבקש עזרה ושם איבד את הכרתו, לאחר מכן התעורר בבית החולים רמב”ם ועבר מספר ניתוחים בעקבות הפציעות הרבות שהיו לו.

היום (20/07/21) פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד נור וואכד (21), ג’ואן זבידאת (21) ואדם עומר (19) תושבי חיפה, ונגד שאדי מחמוד (24) וראני אבו טריף (19), שמקום מגורם נאסר לפרסום, המייחס להם עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ברכב ממניע של גזענות, ומעשה פזיזות ורשלנות ממניע של גזענות – כל אחד על פי חלקו, בגין מעורבותם בתקיפת תושב חיפה בני סלמן (48) וחבלה במספר רכבים על רקע לאומני גזעני.

האירועים המתוארים בכתב האישום התרחשו בחודש מאי השנה, בעיצומו של גל התפרעויות אלימות ברחבי הארץ על רקע לאומני-גזעני, שכלל תקיפות של כוחות המשטרה והביטחון ושל אזרחים יהודים וערבים.

השתלשלות האירועים בכתב האישום

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד עילית אפשטיין, נאמר כי ב-12 במאי במסגרת תהלוכה ברחוב אלנבי בחיפה, בה נשאו דגל ישראל, נזרקו אבנים לעבר הבניין בו מתגורר הנאשם וואכד, שלא שהה בביתו. המשטרה הגיעה מיד למקום והשתלטה על התהלוכה. לאחר שוואכד עודכן בנעשה ובעקבות שמועה שפשטה שלפיה יהודים יגיעו לפגוע בביתו, קרא וואכד לנאשמים האחרים להגיע אליו הביתה, והם הגיעו כשברשותם מסכות כדי למנוע את זיהויים.

בלילה שלאחר מכן חלק מהנאשמים שיצאו מביתו של וואכד זרקו אבנים וזיקוק לעבר בית שעליו היה תלוי דגל ישראל, בקרבת בית הכנסת הסלונקאי בחיפה, וכן פגעו במזיד באמצעות אלות בכלי רכב שחנו במקום, מתוך מניע של גזענות.

בהמשך, הנאשמים יחד עם אנשים נוספים שהיו רעולי פנים, תקפו גבר כבן 48 במכות, אגרופים ובבעיטות, בעת היה מוטל על הקרקע אחרי ששאלו אותו אם הוא ערבי או יהודי. הנאשמים גרמו לו חבלות חמורות והפקירו אותו על הקרקע כשהוא מחוסר הכרה. כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלונן חבלות חמורות שברים בפנים, ובצלעות והוא אושפז למשך שבועיים בבית חולים.

החקירה התנהלת ביחידה החוקרת ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר במשטרת ישראל ובשירות הביטחון הכללי.

במקביל, ביקשה הפרקליטות מביהמ”ש לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים נגדם. השופט ניצן סלמן האריך היום את מעצרם עד להחלטה אחרת.

בני סלמן, תושב חיפה אשר הותקף, מספר לחי פה – תאגיד החדשות:

אני מסתגל קצת לחיים אחרים, היום היה לי פסיכולוגית אתמול פיזיותרפיה מחר יש לי ועדה, כאבים עדיין באכילה בלסת. השינה כבר לא שינה, עייפות תמידית כל הזמן, מחכים לי ניתוחים באף ובלסת. אני לא מאחל את זה לאף אחד, כל דבר שאתה אוכל זה נוזלי וזה חונק אותך, לוקח איזה שעה לאכול משהו.

מהעירייה באו בהתחלה, סידרו לי בלשכת אבטלה ועזרו לי ואמרו שנפצעתי ויש אחת מביטוח לאומי שעוזרת לי. ממשיך בני, זה חוסר אונים, הדבר הכי רגיל שאתה רגיל לעשות, אני לא יכול לשתות קפה! זה לוקח נצח. מהדיכאון לא הייתי קם מהמיטה, ומה שאתה רואה זה רק נוזלים וחולם בלילה על בורקס.

מציק לי שקוראים לזה התפרעויות

עכשיו מציק לי שקוראים לזה התפרעויות, בשלושה ימים לפני רואים אותם מסתובבים משחיתים רכוש, בתי כנסת, שורפים דגלים ומחפשים יהודים להרוג. כל זה קורה בזמן מלחמה כשתוקפים את ישראל והם תומכים באויב, חוץ מאנטישמיות אין בזה שום דבר. זה פשוט לעשות צעד כנגד המדינה, כל התמיכה שם זה בעזה, ועוד מה שיותר חמור זה ששלוש מהנאשמים הם מחיפה, יכול להיות שמי שהפגין נגדך ערב לפני בבוקר מוכר לך שווארמה.

עכשיו זה המבחן של בתי המשפט

אני לפי דעתי צריך משפט ראווה מתוקשב למען יראו וייראו, אחרת יזרקו לך בבית בקבוק תבערה. במהלך כל הפרעות האלה ארבע ימים לא היה שוטר אחד, הם עשו מה שהם רוצים, אם לא ייראו להם שיש פה שלטון. לדעתי זה עכשיו המבחן של בתי המשפט, מה שמעניין אותי זה לראות את העונש שייתנו להם, אחרת בשביל מה עבדו קשה כדי לתפוס אותם. אני מאמין שאם ייתנו עונש מגוחך, בפעם הבאה תהיה התארגנות של הרבה יהודים ויתקפו ערבים, כי המדינה לא שומרת עליהם אז הם ייקחו את החוק לידיים.

אם הם פה ידפדפו את העונש הזה, אחרי שהם שרפו פה את כל השדרה והמכוניות והשוטרים עמדו חסרי עונים בצד, והשוטרים באו עם אלות וסוסים, אנשים שרפו מכוניות ולא נגעו בהם. פעם הבאה הם עלולים לבוא ולדפוק לי בדלת, ישאלו אם אני ערבי ואז יתקפו אותי.הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. grossshlomo1952@gmail.com אמר/ה

  יש להעניש את המחבלים הללו המפלצות הללו במאסר טרוך של כמה עשרות שנים ותשלום פיצויים לנפגע אשר יעזור לו לנמשך חייו רק כך ילמדו שאין כאן אלימות פרועה על רקע לאומני

 2. עופרה אמר/ה

  מצויין ששמו עליהם את היד שישבו בבית סוהר עד שיפתח משפטם. מעבר לזה צריך להעניש אותם במאסר ממושך
  ופיצוי כספי לבעלי כלי הרכב שניזוקו ולבחור שכמעט רצחו
  .ובנוסף כשיצאו מהכלא אם יצאו לגרש מהמדינה.

 3. מוטי אמר/ה

  לשני המגיבים לפני. שכחתם שזה בית משפט בישראל. ברור שזה יגמר בעיסקת טיעון והם יקבלו מינימום יחסית לחומרת המעשים.אז תקוות לחוד ומציאות לחוד.הנימוק לעיסקת טיעון הוא ” קשיים בראיות”. תעקבו ותראו.

 4. שמחה+קורקוס אמר/ה

  נקווה לשמוע על אונש ראוי והגיוני פה היה ניסיון לרצח הם היו בטוחים שרצחו יהודי נקווה שיקבלו מאסרים בפועל

 5. א.ד. אמר/ה

  ייגמר בעיסקת טיעון שבה הם יקבלו שנה בכלא בניכוי התקופה שהיו מעצר, חצי שנה על תנאי ו-10,000 ש”ח קנס לקופת המדינה. אם יהודים היו תוקפים ערבים, היו מקבלים כ”א 18 שנה בכלא, 10 שניל על תנאי ופיצוי לערבי 500,000 ש”ח. לערביל בישראל יש תנאים טובים יותר מאשר ליהודים.

 6. חזיר בר אמר/ה

  העיקר שקליש מספרת סיפורים שהתוקפים לא תושבי חיפה….
  במקום לטפל מידית בבעיה היא מספרת סיפורים…
  שתעשה כמו עם החזירים, סיירת מתנדבים עם משרוקיות יעזרו לאנשים להתגונן מערבים.

 7. אבי+בוח³בוט אמר/ה

  לא להסכים.לעסקת טיעון יש למצות את הדין עד תום אחרת הסרט הזה עלול לחזור על עצמו אסור לאף אחד לא יהודי ולא ערבי לקחת אתהחוק לידיים פסיקת חוק למען יראו ויראו ופיצוי כספי על כל הנזקים שגרמו

 8. גילי אמר/ה

  הלב נקרא למענו. זה לא נורמלי. לא קיים באף מדינה שהמשטרה לא מתפקדת. למה לכל הרוחות מקבלת תקציבים ? למה יש שוטרים? בובות במדים ? בפעם הבאה מה? יתפרעו הערבים כך שישלטו על העיר ? טירוף ההוראות מגבוה האלה . הרגו לנו הביטחון ואת המדינה.

 9. בן אמר/ה

  אם ההורים שלנו באו לכאן להקים מדינה שנותנת למחבלים לרצוח בנו… באמת עדיף שהיו נשארים שם..
  בתי משפט פרו מחבלים עד שלו יוכח אחרת
  זה המבחן שלהם לראות באיזה צד תמיכה הם
  של הרוצחים או של אזרחי ישראל היהודים והצדק

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו