“למנוע בכל דרך ביזוי של פינות הנצחה בחיפה” | שאילתה דחופה של גרי קורן

הדגל בפח האשפה לאחר שהוסר מפינת ההנצחה ובוזה (צילום: נועם נוסן)

היום (שישי 30/7/21), רק לפני זמן קצר, פורסם בחי פה אודות המקרה המזעזע בו חולל דגל ישראל ע”י אלמונים, אשר הורידו אותו ממקומו בפינת ההנצחה ב”גן יפתח”, גן שהוקם וטופל לזכרו של קצין צה”ל יפת שריי ז”ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה. ולאחר שהסירוהו ממקומו גם לכלכו אותו בצואת כלבים שממנה השאירו בהפגנתיות גם מול פינת ההנצחה.

רבים הזדעזעו כשקראו אודות המקרה, ביניהם גם חבר מועצת העיר חיפה ויו”ר ועדת הקליטה בעיר, גרי קורן, אשר נחרד מהמעשה ומיהר לשגר שאילתה דחופה לראש העיר עינת קליש רותם בנושא, בה הוא דורש לברר פרטים אודות המקרה הנ”ל וכן מקרים נוספים דומים לו שהתרחשו בחיפה, ובעיקר מבקש קורן כי מצד העירייה יתבצע טיפול מיידי בעניין, כדי שמקרים שכאלה לא יחזרו.

קורן מסר לחי פה:

הזדעזעתי מהדיווח עד עומקי נשמתי. שיגרתי בדקות אלה שאילתה דחופה לראש העיר ולגורמים המוסמכים בעיריית חיפה, בדרישה למתן תשובות ברורות לגבי המקרה הזה ומקרי השחתה דומים בחיפה, ואיך טופלו ע”י העירייה. בנוסף דרשתי להציב מיידית מצלמות אבטחה במעגל סגור 24/7 בכל פינות ההנצחה לחללי צה”ל, על מנת למנוע את המקרה המחריד הבא. כולנו ראינו אילו פרעות נוראות השתוללו בחיפה בחודש מאי השנה, עת רעולי פנים נושאי דגלי אש”פ הרסו רחובות שלמים בעיר התחתית. חלקם נעצרו והוגשו כתבי אישום, חלקם עדיין לא והמלאכה מרובה. לא נעבור לסדר היום על אירועים מן הסוג הזה וכמובן לא על הריקושטים שלהם בשכונות המעורבות בביזוי דגלי ישראל, פינות הנצחה ואנדרטאות. לא אשקוט ולא אנוח עד שחיפה תחזור להיות עיר שפויה, ציונית ובטוחה.
גרי קורן, חבר מועצת העיר חיפה(אלבום פרטי)

להלן נוסח השאילתה:

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. שלמה יובל אמר/ה

  אכן בזיון נורא. יש חשיבות עצומה למערך מודיעין במוקדי ההתארגנות העויינת . זה יאפשר תגובה מהירה, מעצרים וחקירה לוחצת. יש לדרוש תגובה מתנצלת של ראשי הציבור של פלג האוכלוסיה החשודה.
  גם ראוי שראש העיר ו/או סגנה יארגנו הפגנת מחאה והזדהות עם המשפחה. יש להניע את ראש הממשלה ושרים בכירים להשמיע קולם, ולא להניח לנושא עד שייחול שינוי.

 2. א.ד. אמר/ה

  אין ספק שמדובר בפושעים מהמגזר הערבי. ככה זה שנותנים להם להרגיש יותר מידי בנוח ויד החוק לא תיגע בהם לרעה. צריך להסיר את הכפפות מול הפושעים הערבים וכל המגזר הזה … בסין קוראים לזה “חינוך מחדש” ולזה הם זקוקים בדחיפות.

 3. איציק+התשואל אמר/ה

  אני ממש גר בשכנות לגן יפתח .
  על העיריה לפנות ישירות ליו”רים של כת האחמדים , ולתבוע התערבותם !!
  זה הערוץ היחידי האפקטיבי !!!
  רק מזכיר כי לפני כשבועיים בלילה – התגלו כתובות נאצה , נגד המדינה , הכיבוש וכו’ ברחוב הלל בהדר – מעוזה של סגנית ראש העיר – הגב’ שלבי .אכן – יש לתבוע (!!)
  ממנה , התערבות וגינוי – או שתתפטר לאלתר מתפקידה

 4. דוד אמר/ה

  עלאק דו קיום.צריך לחוקק שמקרים כאלה של חוצפנים ערבים שנהנים ממנעמי המדינה,יהפוך לעבירה פלילית לכל דבר.ביזוי סמלי שלטון זו עבירה חמורה ,ועוד נעשית בידי אזרחים של אותה מדינה,בעידוד מנהיגיה שלא מגנים ,כי למה לגנות משהו שאנחנו אוהבים לראות.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו