הפסד לקליש – העתירה נדחתה | קנס של 12 אלף על קליש בגין הוצאות בית משפט • דיווחים שוטפים מהדיון בביה"מ

קליש בבית המשפט - דיון בעתירתה נגד מועצת השינוי (צילום: מנשה שמש)

ניצחון מוחץ למועצת השינוי – ישיבת הדחת הסגנים תתקיים היום בשעה 18:00 כמתוכנן!

אנו מעלים לכאן מידע נוסף. הישארו אתנו!

ביהמ״ש קנס את קליש ב-12 אלף שקלים הוצאות בית משפט

מועצת השינוי: "את הכסף שקליש מבזבזת על משכורות פוליטיות למקורבים אנחנו רוצים להשקיע בחינוך טוב יותר, בתרבות עשירה ומגוונת ובצרכי התושבים".

"נשיא ביהמ״ש המחוזי בחיפה, רון שפירא, פורר דחה את טענותיה של קליש ונתן אור ירוק לקיום ישיבת המועצה, הערב ב- 18:00", במועצת השינוי חוגגים את הניצחון בבית המשפט.

חוגגים את ההצלחה בבית המשפט – מועצת השינוי (צילום: מנשה שמש)

עו"ד שרית גולן מגיבה על הניצחון של מועצת השינוי בביה"מ | צפו


"עיניהם של כל תושבי חיפה נישאות לישיבה הדרמטית שתתקיים הערב שבה יקבעו פניה של העיר חיפה לשנים הבאות", אומרים במועצת השינוי ומוסיפים: "מצופה מקליש להגיע לישיבת המועצה ולכבד את הרוב של תושבי חיפה, את הרוב במועצת העיר. ראש עיר שמחרימה את התושבים ואת מועצת העיר צריכה להסיק מסקנות".

נשיא בית המשפט נימק את החלטתו:

ראש העיר וממלא מקומה יישאו בהוצאות חברי המועצה ביחד ולחוד, בסכום כולל של 12,000 ש"ח שישולם למשיבים. לאחר ששמעתי את טענות הצדדים החלטתי לדחות את העתירה שהגישו ראש העיר וממלא מקומה.

במועצת השינוי חוגגים את הניצחון

שמשון עידו מגיב לניצחון מועצת השינוי בית המשפט | צפו


יוסי שלום מגיב על ניצחון מועצת השינוי | צפו


סופי נקש מגיבה לניצחון בבית המשפט | צפו


נכון לעכשיו (14:30) החליט בית המשפט: פסק הדין יינתן בתוך כשעה

בשעה זו מתקיים בבית המשפט המחוזי בחיפה הדיון בעתירה בנוגע לקיום הישיבה המיוחדת של מועצת עיריית חיפה ובה מועצת השינוי תעלה להצבעה את הדחת סגניה של ראש העיר עינת קליש.

במהלך הישיבה הביעה את עמדתה היועצת המשפטית של עיריית חיפה עו״ד ימית קליין ואמרה לשופט רון שפירא: ״ישיבת המועצה צריכה להתקיים הערב בשעה 18:00״, זאת בניגוד לעמדת ראש העיר קליש.

השופט שפירא צפוי לפסוק ולהכריע בנושא בשעה הקרובה.

ממועצת השינוי בחיפה נמסר:

"קליש מאבדת עשתונות ומדרדרת את העיר חיפה. היא מנסה ליצור סחבת משפטית ודחייה שאינה מוצדקת. יש פה מהלך שנועד לפגוע ברצון תושבי העיר חיפה. לצערנו, הנושא מדובר בכל מקום בארץ והתנהלותה פוגעת בשמה הטוב של העיר חיפה. זהו אקורד הסיום של קליש".


ציטוטים חיים מבית המשפט

מועצת השינוי: "העתירה נועדה רק לעשות סחבת ולהצדיק עתירה שאינה כדין".
עו"ד קליש – צוק: "לפי מועצת השינוי, כל עוד לא התגבש ההסכם בכללותו, הם לא צריכים לפרסם אותו. חובה לפרסם הסכמים גם אחרי הבחירות, יש עניין לציבור בזה וגם לבתי המשפט".
עו"ד מועצת השינוי: "האופוזיציה לא חייבת לפרסם כל מידע שלה, זה לא ראוי מצד הקואליציה".

קליש, צוק ועו"ד ימית קליין בביה"מ (צילום: מנשה שמש)

מוטי בליצבאו מהירוקים של חיפה • בית המשפט דן בעתירות בין קליש למועצת השינוי | צפו


בשעה זו (א' 18/7/21 14:00) החל דיון בבית המשפט המחוזי בחיפה (בשבתו כבית המשפט לעניינים מנהליים), בעתירה של ראשת עיריית חיפה עינת קליש רותם לבטל את ישיבת המועצה שלא מן המניין להדחת סגני ראש העיר שהירה שלבי ולזר קפלון.

עו"ד אורי הברמן ועו"ד שחר בן עמי מייצגים את חברי מועצת השינוי.


בעתירה דן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, מר רון שפירא. אם תידחה העתירה צפויה ישיבת מועצת העיר להתכנס היום בשעה 18:00 ולהצביע על הדחת שלבי וקפלון, מהלך המהווה שלב מרכזי בניסיון האופוזיציה להרחיק את קליש מתפקידה כראשת העיר חיפה.

קליש בבית המשפט – דיון בעתירתה נגד מועצת השינוי (צילום: מנשה שמש)

כזכור, הישיבה להדחת הסגנים תוכננה ל-14/7/2021, אולם קליש רותם ניסתה לבטל את הישיבה בטענה שלא הוצגו הסכמים קואליציוניים בין חברי מועצת השינוי. הדבר הוביל לעתירות הדדיות של קליש רותם וחברי מועצת השינוי לבית המשפט לעניינים מנהליים. בית המשפט דחה את עתירת קליש רותם לתת צו ביניים נגד קיום הישיבה במעמד צד אחד וקבע שהיום יערך דיון בנושא במעמד שני הצדדים.

ממועצת השינוי נמסר:

אנו פועלים כדי לבנות עתיד טוב יותר לעיר חיפה ולשים סוף לעסקנות הפוליטית על חשבון תושבי חיפה. עלויות קמפיין השינוי ממומנות על ידי חברים במועצת השינוי ומסתכמות בעשרות אלפי שקלים בודדים. נמאס לנו לראות את העיר חיפה קורסת לתוך עצמה בשל הניהול הכושל, האטום והעסקני של קליש. הערב נחזיר את חיפה למסלול הנכון.
מימין – חברי מועצת השינוי | בשמאל – קליש וצוק • דיון בבית המשפט (צילום: מנשה שמש)

חברת מועצת העיר סופי נקש:

הקמפיין ממומן מהכיס הפרטי שלנו. בעלי הון לא היו, לא יהיו ואינם חלק ממועצת השינוי.
דיון בבית המשפט (צילום: מנשה שמש)

ניר שובר מסר לחי פה:

מסע ציד נגד ראש העיר וצוותה. הם חבורה של פופוליסטים ופופוליסטיות שרק רוצים לפגוע בציבור ובעיר ואליהם הצטרפו בעלי הון. יש בקליש אהבה לעיר וקליש תנצח.

העדכונים האחרונים:

19 תגובות
 1. יסמין עתמה אמר/ה

  שתתפטר הרסה לנו את חיפה

 2. זהבה אמר/ה

  הגיעה להיות ראשת עיר בגלל פסיקה אומללה ערב הבחירות. מקווה שכעת בית המשפט יפסוק לטובת תושבי העיר. פיטורי הסגנים צעד ראשון להדחתה. קדימה מכשפה, הביתה לטבע עם החזירים.

 3. אתי אמר/ה

  סופי אמרתי לך כבר ממי את תותחית

 4. נירה אמר/ה

  מועצת השינוי האמיצה והערכית מאד מעריכים אותכם על המלחמה למען התושב הפשוט שקורס בעיר הזאת שהילדים שלנו בורחים מפה . הגיע זמן לשינוי קאליש ומיכי ונחשון הביתה אתם נזק לעיר היפה שלנו.

 5. גילי אמר/ה

  וואו כל הכבוד למי שנלחם למען חיפה עיר העבר שלי. שיחזירו את הכבוד הראוי לעיר ,שישפרו ,יעצימו ,ויחזקו אותו, לא ימסמסו עיר ויהפכו אותה לעיירת פיתוח פרי עבודתה ההרסנית של הראשה-בלי-הראש הזו. מביישת. שמחה מאד עבור החיפאים !!

 6. חכם ציון אמר/ה

  ניר שובר חחחחחחחחח

 7. יהודי אמיתי אמר/ה

  למה לא מפגינים מול הבית של מיכי אלפר? הוא גרם לכך שקאליש תיבחר.הוא רצה כסף ,הוא חולה כסף! הוא רצה להיות סגן ראש עיר בתשלום ושיהב לא נתן לו,הלך נגדו וגרם לבחירת קאליש.לכו לרחוב נחמיה בנווה שאנן תפגינו.הוא יעשה במכנסיים.הוא לא פחות גרוע מקאליש.אל תתנו לו להרדים אתכם.

 8. א.ד. אמר/ה

  בהצלחה גדולה ומהירה להעיף את קליש לפני שתגרום נזקים לעיר שקשה יהיה לתקנם. היא אובססיבית לענין שדה תעופה ושינוי סמלי העיר כדי למחוק את יהב לחלוטין, אבל בפועל אינה תורמת מאומה.

 9. יהודית אמר/ה

  קליש לכי לך לדרכך וקחי איתך את חבריך צוק ואלפר, שובר והחזירים. ביי ולא להתראות. תניחו כבר לעירנו היפה.

 10. גל אמר/ה

  יאללה הגיע הזמן שיעיפו את כל האוכלי חינם בעירייה הםח אשפה הזו מוצצי משכורות לחינם כל אחד מהסגנים שלה ואולי הגיע הזמן שגם היא תעוף מראשות העיר ישר כוח לכל הפועלים בדבר💪💪💪

 11. ד"ר שושנה שנקר אמר/ה

  לזהבה היקרה למה את קוראת לעינת מכשפה? את מכירה אותה, דיברת איתה פעם פנים אל פנים? הפוסל במומו פוסל.
  בחורה לענין. אנא תקראי את מוסך "שבעה ומים" של ידיעות אחרונות בו יש כתבה על צבי ברוט ראש עירית בת ים ועל השחיתות האדירה בה פגש בראשית הקדנצה שלו זה מה שאת רוצה שיקרה פה?

 12. דין דין אמר/ה

  העפנו את קליש יופי אבל השאלה הגדולה מה הלאה. מי יעמוד בראש העיר המפגרת הזאת מי יוציא אותה ואותנו מהבוץ? הגיע הזמן לבחור ראש עיר ראוי נמרץ בעל מהלכים מי מכיר כזה? שיקום.

 13. ישראל אמר/ה

  היכן יונה יהב? חבל שזו ההתנהלות

 14. אתי אמר/ה

  סופי וחבריי המועצה כולנו כול תושביו ק.חיים שמואל. חיפה מודים לכם מעומק ליבנו תודה לכם הגיעה הזמן .להחליף אותה רועשת עיר בלי פייגה הביתה הביתה

 15. נינה אמר/ה

  שלום למועצת השינוי מקווה שהאינטרס שלכם מכל התהליך הוא טובת תושבי חיפה ולפעול באמת למען שיפור ופתרון בעיות אם זה לפתור את בעיית החזירים ובעית התשתיות שמוזנחות המון שנים
  שיהיה לכם בהצלחה

 16. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  אן אפשרות לצפות בישיבת המועצה??

 17. אשר אמר/ה

  אהבה לעיר לא מספקת , אין מנהיגות , אין החלטות , אין התקדמות , חוסר אונים מהדהד.זמן ללכת הביתה.

 18. בל אמר/ה

  מי ינהיג את העיר הליצן אביהו? מועצת שינוי אפסים אחד אחד

 19. ריטה אמר/ה

  אז מה ניגזר על ראשת העיר קנס?מי המשלם? א נ ח נ ו תושבי חיפה מה אכפת לה היא תמשיך לטרטר אותנו,גברת קליש כמה אפשר להגיד או לכתוב די לכי מצית את עצמך וניכשלת לכי הבייתה נימעסת עלינו תושבי חיפה עיפים ממך די די די כול יום כתבות והשמצות עלייך,ה י ת פ ט ר י רדי מהכסא הוא לא מתאים לך

לא ניתן להגיב