להקת המחווה לבון ג'ובי מחיפה, מחר (21/6/21) ייצפו בהם 30,000 איש ברחבי העולם | צפו

ה-Slippery Days, להקת מחווה לבון ג׳ובי מחיפה, יופיעו בפני שלושים אלף איש בעולם | יום המוזיקה הבינלאומי, מחר 21/6/21

יום המוזיקה העולמי יחול מחר (ב' 21/06/21), ובחברת הרמן (Harman), חברת הייטק בינלאומית שמתמחה, בין היתר, בפיתוח תוכנה והפצתה ליצרני ענק של כלי-רכב, החליטו להרים את הכפפה לכבוד היום המיוחד, ולתת במה לעובדי החברה העוסקים במוזיקה. במסגרת האירוע שארגנה החברה, "Harman Make Music Day", ישודר קליפ של של אולג זוסמן, בודק תוכנה בכיר בחברה, וסולן להקת המחווה לבון ג׳ובי – "Slippery Days״. הקליפ ישודר בפני כ-30 אלף עובדי החברה ברחבי העולם.

הSlippery Days בוונדרבר (צילום: הקהל)

איך הכל התחיל?

הכול התחיל כשאולג זוסמן ראה בפייסבוק פוסט שעלה בקבוצת המעריצים של בון ג'ובי בארץ, בו דובר על מפגש שתכננו מארגני הקבוצה, לקראת ההופעה של בון ג׳ובי בישראל. אולג הגיב לפוסט, חצי בצחוק, שהוא מוכן להיות סולן בהרכב מחווה לכבוד האירוע. את ההודעה הזו ראה סער ניב, מורה לפיזיקה בביה"ס הריאלי בחיפה, והגיב, גם הוא חצי בצחוק, שהוא מוכן להיות הגיטריסט. וכך הדברים התגלגלו, ובשלוש השנים האחרונות, מגיע אולג מדי שבוע לחזרות של הרכב המחווה של בון ג׳ובי בחיפה, ממקום מגוריו בנתניה.

להקת "סליפרי דייז" בהופעה בוונדרבר בחיפה | צפו


החלום התגשם, גם אם קצת באיחור

סער ניב, בן 37 נשוי ואב לשני בנים, מורה לפיזיקה ושותפו של אולג לייסוד הלהקה, מספר: ״כשהתחלתי ללמוד גיטרה, כשהייתי נער, הערצתי את להקת בון ג׳ובי ובמיוחד את הגיטריסט של הלהקה, ריצ׳י סמבורה. למדתי את כל התפקידים של הגיטרה בכל השירים, וחלמתי להקים הרכב מחווה לבון ג׳ובי. החלום התגשם באיחור, לפני שלוש שנים.

"אולי שווה להכיר את הבנאדם"

אחת הסיבות לכך שעד לפני שלוש שנים לא הגשים ניב את החלום, היתה שלא האמין שקיים בארץ מישהו שמעריץ את הלהקה כמוהו, ויודע את כל התפקידים בעל-פה. ״לא חשבתי שיש מישהו ברמה כזו, שהוא יכול להיות הזמר כמו שאני הגיטריסט. נדלקתי על הרעיון ואמרתי – אולי שווה להכיר את הבנאדם. התברר לי שאולג מעריץ גדול יותר ממני של הלהקה. הוא הגוגל בון ג׳ובי שלי, הוא יודע לפרטי פרטים מתי היו אילו הופעות, כל דבר״.

הSlippery Days בוונדרבר (צילום: הקהל)

פתאום סיבוב הופעות

בינתיים הרעיון קרם עור וגידים, וסער מצא בסיסט ומתופף, שניהם חיפאים. הכוונה היתה להיפגש ולעשות הופעה אחת לקראת מפגש המעריצים, אבל הצלחת ההופעה הראשונה, בוונדרבר בחיפה, היתה גדולה, ומפה לשם מצאו עצמם חברי ההרכב בסיבוב הופעות בארץ.

ואז הגיעה הקורונה

״אחרי סיבוב ההופעות עזבו המתופף והבסיסט את ההרכב כי רצו להמשיך בעיסוקיהם, זה היה קצת עצוב, אבל אולג ואני החלטנו להקים הרכב מחווה קבוע, עם אנשים שמסורים למטרה כמונו. מצאנו די מהר מחליפים והתחלנו חזרות״, מספר סער. ״הקמנו את ההרכב מחדש וקראנו לו Slippery Days. המטרה היתה להתקרב לסאונד המקורי של בון ג׳ובי״, מספר אולג. הם קבעו הופעה בוונדרבר, ואז הגיעה הקורונה.

הSlippery Days בוונדרבר (צילום: הקהל)

"וייבים מטורפים, שלא הרגשתי בשום הופעה"

גם בזמן הקורונה, לא הפסיקו החברים לנגן, הם הרגישו שהם חייבים להישאר בעניינים. ״בזמן הסגר התאמנו כל אחד בביתו ובין הסגרים נפגשנו בחיפה לנגן יחד״.

עם פתיחת האירועים וההתקהלויות קבעו חברי ההרכב סליפרי דייז הופעה בוונדרבר, המועדון שבו עלו על הבמה לראשונה. ״היתה הצלחה מטורפת, הופעה מדהימה,״ מספר סער. ״היה אדיר, וייבים מטורפים, שלא הרגשתי בשום הופעה. הרגשתי כאילו אני מכיר את כולם, כאילו אני בבית. מהשנייה הראשונה הרגשתי קליק עם הקהל״, מוסיף אולג.

הSlippery Days בוונדרבר (צילום: הקהל)
הSlippery Days בוונדרבר (צילום: הקהל)

מעריצים מפתיעים בהופעה

״יש לנו בסיס מעריצי בון ג׳ובי שחיכו כל התקופה שנחזור להופיע״, אומר סער. אבל להופעה של הלהקה בוונדרבר במוצ״ש (12/6/21) הגיעו מעריצים מפתיעים במיוחד: ילדה בת 12 שהגיעה במיוחד מבאר יעקב ביחד עם אמה, והלהקה הקדישה לה את השיר ״Leaving On A Prayer". והיתה גם מישהי שלקחה מונית ספיישל מירושלים, כך סיפרו חברי ההרכב.

תלמידים הגיעו להופעות

סער, כאמור, מורה לפיזיקה בריאלי, מספר על השילוב בין הוראת פיזיקה לבין הנגינה בהופעת רוק: ״זה נורא מגניב את התלמידים, שהמורה לא נראה בן אדם שגרתי. יש לי שיער ארוך מאז הפרויקט וזה מסקרן אותם. אני לא מיד מספר להם, אבל גם כשהם מגלים זה כיף וזה נחמד. קרה לי גם שתלמידים הגיעו להופעות".

הופעה אקוסטית. מימין לשמאל: איתי ליבוביץ׳, סער ניב, אולג זוסמן ואסף סנה. חסר בתמונה אבל לא מפספס הופעות חשמליות: בר ליבנה, המתופף (צילום: רשתות חברתיות)
הסליפרי דייז בהופעה אקוסטית. מימין לשמאל: איתי ליבוביץ׳, סער ניב, אולג זוסמן ואסף סנה. חסר בתמונה אבל לא מפספס הופעות חשמליות: בר ליבנה, המתופף (צילום: רשתות חברתיות)

חיפה זה הבית שלנו

״הופענו בוונדרבר כבר שלוש פעמים. מבחינתו חיפה זה הבית שלנו. זה המטה. תמיד כיף לחזור לוונדרבר ואנחנו אוהבים את שלומי, הבעלים, מעריכים אותו בתור אדם שנותן הזדמנות למוזיקאים ועושה את זה מטעמים של אומנות ושליחות, אנחנו הכי מכבדים את זה בעולם. הקהל בחיפה היה הכי טוב אי פעם״.

ההופעה הקרובה של הסליפרי דייז תתקיים בתחילת אוגוסט, בהיכל התרבות בקצרין.

הגיבו כאן לכתבה