מופעי ענק של נועה קירל ועדן בן זקן בחיפה מקודמים במרץ ע"י העירייה בעוד תחלואת הקורונה מתגברת

נועה קירל ועדן בן זקן (צילום: שי פרנקו, יח"ץ)

בעוד המועצות המקומיות והעיריות השונות באזור חיפה מודיעות בזו אחר זו על ביטול אירועי הקיץ הגדולים, בהם תוכננו הופעות של האומנים הפופולריים ביותר, אלה שעתידים, כנראה, למשוך קהל רב, בעיריית חיפה בחרו, גם היום ממש (ה' 12/8/21) להפיץ במדיות השונות ובגאווה לא מבוטלת את חגיגות הקיץ המתוכננות בסוף חודש אוגוסט, בהן יופיעו בגן האם במרכז הכרמל, לא אחרות מהמזמרות נועה קירל ועדן בן זקן.

כך התפרסם בדף הפייסבוק של עיריית חיפה היום 12/8/21, בשעות אחה"צ:

מופעי ענק – עדן בן זקן ונועה קירל | מדף הפייסבוק של עיריית חיפה 12/8/21

בטירת כרמל, למשל, פורסם ביטול המופע הגדול של הזמרת אגם בוחבוט ופעילויות נוספות שתוככנו כחלק מהאירוע, בשל התחלואה המוגברת בקורונה:

טירת כרמל – המופע הגדול של אגם בוחבוט לסיום הקיץ – נדחה

כך גם בקריית ביאליק הבינו כי אנחנו שוב מצויים במצב חירום בשל הקורונה והודיעו על ביטול האירועים:


כך פרסם ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור

קריית ים – ביטול אירועי הקיץ

גם בנשר בוטלו האירועים עד להודעה חדשה:


כזכור, גם בגלי תחלואה קודמים הזדרזו ברשויות מקומיות רבות להודיע על ביטול האירועים הגדולים, כמו חגיגות שתוכננו ליום העצמאות האחרון, גם מתוך הרצון שלא ליצור אפליה בין מי שיכול ליהנות מההופעות בזכות עמידתו בקריטריון התו הירוק והתו הסגול, כשבעיריית חיפה עדיין סברו אחרת.

נזכיר גם כי הנחיות קבינט הקורונה משתנות ומתהדקות כמעט מידי יום, בהתאם לתחלואה ההולכת וגוברת בישראל, כך שיש לקחת בחשבון כי האפשרות כי כל האירועים הגדולים יבוטלו באופן גורף, גם כן מרחפת מעלינו.

הקורונה שוב כאן ובגדול

נשאלת השאלה, האם ראוי בכלל לקיים אירועים המוניים שכאלה, בהם צפויים להשתתף אלפי אנשים, כשרמת התחלואה הולכת וגדלה, כשזן הדלתא מוכיח לנו מידי יום כי פוטנציאל ההדבקה בו הוא עצום ועובר את הגנת החיסון, וכשזנים נוספים כבר יושבים בקנה הקורונה.

בנוסף, זאת יש לדעת, ההרשמה לאירוע פתוחה לכל דורש, כלומר גם למי שאינו תושב חיפה כלל, כך שייתכן כי ייווצר מצב שהכרטיסים למופע של הזמרות הפופולריות, שהוגבלו ל-3000 בלבד, עלולים להגיע לידי תושבים מערים אחרות, כשמי ששילם עבורם מלכתחילה, הם תושבי חיפה, כמובן.

כך או כך, בעיריית חיפה ממשיכים לקדם במרץ את המופעים הגדולים של סוף הקיץ

נועה קירל ועדן בן זקן (צילום: שי פרנקו, יח"ץ) | חגיגות המוניות בעיריית חיפה

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מטעם סיעת הירוקים מסרה לחי פה:

לאחרונה פורסם בכלי התקשורת כי הזמרות עדן בן זקן ונועה קירל מגיעות להופעות בחיפה. האם שוב תושבי חיפה משלמים על הופעות שאינם יכולים ליהנות מהם? עד כה התו הירוק לא היה מופעל והיתה אפשרות לקיים הופעות אלו לטובת כלל הציבור החיפאי וללא התניות כאלו ואחרות. אז חיכו שתו ירוק יחזור לשימוש ואז הוציאו לפועל את ההופעות? נראה כי גם הפעם תושבי חוץ יזכו ליהנות מהופעות אלו ולאו דווקא הקהל החיפאי, כלומר שאם 3000 הראשונים שיירשמו ואינם חיפאים או אחוז גדול מהם אינו חיפאי, אני ותושבי חיפה שוב מממנים מכיסנו הופעות ראווה יוקרתיות שלא נזכה ליהנות מהן. אני מבקשת הבהרות בנושא, וכן מבקשת לדעת כמה הופעות לא נגישות אלו יעלו הפעם למשלם המיסים החיפאי?
הילה לאופר (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
הילה לאופר (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

סופי נקש, סגנית ראש העיר, מסרה לחי פה:

עיריית חיפה לצערי כנראה לא הבינה שהקורונה שוב חזרה. אני מבינה שהם צריכים להשתמש באומנים שכבר התחייבו כלפיהם, אבל מה לעשות? המציאות מראה אחרת. שוב מדובר באירוע מוגבל ל-3000 איש בלבד מתוך עיר של כ-280 אלף תושבים, שוב מי שיזדרז ישריין מקום ומי שלא יספיק יישאר בחוץ. חגיגות סיום הקיץ הם דבר מבורך, אבל לא כשהן עבור חלק קטן מהתושבים ובטח לא כשרמת התחלואה עולה. ניתן היה לקיים את האירועים בחודשים מאי, יוני או יולי כמו רוב הרשויות שמיהרו לנצל את התקופה ולהציע לתושבי עירם אירועי תרבות, אבל לצערנו עכשיו אני בספק אם האירוע בכלל יתקיים לנוכח העלייה בתחלואה.
סופי נקש (צילום מסך עיריית חיפה)

בעיריית חיפה סירבו להגיב לכתבה

10 תגובות
 1. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  אני נגד ההופעה שלהם בגלל הפחד להדבק. מאוד מצחיקים מחליטי החלטות בנוגע קורונה. מה השטות עד 3000. מאוד לא ברור כי לחתונות עד 500 ובהופעות 3000. בשניהם נורא כי אף אחד לא שם מסכות וכך יהיה ההופעות ידבקו 3000. הכל בולשיט . לבטל. דבר נוסף היתה תגובה של חברים היו תגובה . איך באים ויהנו באמת על חשבוננו נממן לאחרים כרגיל פריירים. כי במוצקין יש להם הפארק תושבי מוצקין נכנסים בחינם ומי שלא ממוצקין משלם. למה חוף הים אנחנו משלמים כל הנקיון מצילים ואיזה זכויות יש לנו כלום כי מהכפרים הערבים ומביאליק וגם הם נכנסים בהמונים. ללנו אין גם חניה בחינם למה לא. בקרית ים יש חניה לתושבים בקרית חיים אין שום דבר רק הוצאות.

 2. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  אני נגד ההופעה שלהם בגלל נפחד להדבק. מאוד מצחיקים מחליטי החלטות בנוגע קורונה. מה השטות עד 3000. מאוד לא ברור כי לחתונות עד 500 ובהופעות 3000. בשנינם מואא כי אף אחד לא שם מסכות וכך יהיה ההופעות ידבקו 3000. הכל בולשיט . לבטל. דבר מוסף ניתה תגובה של חרי יהמו לא חיפאים. איך באי על מי דהא
  אז באמת על חדבוננו נממ ן לאחרים כרגיל פריירים. כי במוצקין יש להם הפטאק תושהי מוצרין נכנסים בחינם ומי דלא ממוצקין משלם. למה הים אנחנו מדלמים כל הנקיון ואיזה זכויות יש לנו כלום כי מהכםרים הירבים ומהיאליק ואתא כם נכנסים בהמונים. ןלנו אין גם חניה בחינם למה לא. בקרית ים יש חניה לתושבים בקרית חיים אין שום דהר רק הוצאות

 3. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  כל האמהות לא לאפשר לילדכם להגיע למופע. כי ברור שכל הצעירים ובכלל יסתובבו בלי מסכות אנשים מתנהגים כאנשים לא מושמעים.מזלזלים.נורא.ראשת העיר לא מתנהגת כאחראית . לכן אנחנו הנורים לא צריכים לתת לילדים ללכת המופע. משהו צריך לחשוב מה טובת הילדים. לא לקחת סיכונים

 4. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  כל האמהות לא לאפשר לילדכם להגיע למופע. כי ברור שכל הצעירים ובכלל יסתובבו בלי מסכות אנשים מתנהגים כאנשים לא מושמעים.מזלזלים.נורא.ראשת העיר לא מתנהגת כאחראית . לכן אנחנו הנורים לא צריכים לתת לילדים ללכת המופע. משהו צריך לחשוב מה טובת הילדים. לא לקחת סיכונים

 5. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  כל האמהות לא לאפשר לילדכם להגיע למופע. כי ברור שכל הצעירים ובכלל יסתובבו בלי מסכות אנשים מתנהגים כאנשים לא מושמעים.מזלזלים.נורא.ראשת העיר לא מתנהגת כאחראית . לכן אנחנו הנורים לא צריכים לתת לילדים ללכת המופע. משהו צריך לחשוב מה טובת הילדים. לא לקחת סיכונים

 6. ממש בזיון אמר/ה

  עיריית חיפה ירדה מהפסים
  אין שם אף אחד שמבין בהפקות ובארגון ארועים וראינו את הפארסה האיומה בחגיגות אליפות מכבי חיפה שם בוזבזו מאות אלפי שקלים.
  ארגנו ארועים יח"צניים כדי שהכשלונות יוכלו להצטלם על גבי במה זה כל כך מזכיר את יהב ששילם לכוכב נולד מליוני שקלים ולאירוח מלכת היופי מליוני שקלים שירדו לטמיון כדי שיוכל בסיום לעלות על הבמה ולהצטלם.
  כשראשי ערים אחרים לקחו עשרים מליון שקל ובנו קאנטרי קלאב לתושבים יהב לקח 20 מליון שקל וזרק את זה על פרסום לעצמו ואנחנו לצערי הרב מתחילים לראות את קליש נדחקת לקיר ועושה אותו דבר ארועים קנויים כדי להגיד הנה יש פעילות כשאנחנו רואים מגיפה משתוללת היא שופכת 2 מליון שקל על שלטי חוצות הזויים. אותו דבר בלינצים קמפיין הזוי. פשוט עושה חיקוי של כושל לפניה רק עם פחות ניהול

 7. גל אמר/ה

  מספיק לאיוולת של ראש העיר שנקראת קליש. היא פשוט הרסנית ולא ראויה לתפקיד

 8. אודי אמר/ה

  לדבר ההבל הזה יש פתאום כסף? עירייה מזעזעת

 9. [email protected] אמר/ה

  ראש עיר מטומטמת מנותקת מהמציאות עושה מה ש,בה לה בניגוד למציאות מזמן היתה צריכה לעזוב.

 10. ריטה אמר/ה

  למה לא? אנחנן נשלם וראשת העיר תשב בשורה הראשונה ל ב ד ל ב ד, "מפחדת מהקורונה "

לא ניתן להגיב