מירי רגב הקפיאה את התקציבים לתיאטרון אל-מידאן בחיפה

משפחת תמאם וחברים מוחים נגד ההצגה בתאטרון אל מידאן (צילום: סמר עודה )

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, החליטה היום (ג’) להקפיא את התקציבים לתיאטרון אל מידאן בחיפה וזאת לאחר שיו”ר המועצה לתרבות ואומנות, ד”ר חיים פרלוק, גילה בביקור שערך באל מידאן , מספר דברים שמעלים תהייה לגבי מקורות הכספים, וכספים שישנם שמנהלי התיאטרון לא ידעו להסבירם.

 

תיאטרון אל מידאן לא יורד מהכותרות בחודשים האחרונים וזאת לאחר הסערה שהתחוללה בעקבות הצגת “הזמן המקביל” שעלתה בחודש אפריל בתיאטרון ומגוללת את סיפור חייו של הטרוריסט וליד דקה, ערבי ישראלי שהיה מעורב ברצח החייל משה תמם ז”ל, בשנת 1984.

003-_אלמידאן.JPG

תיאטרון אל מידאן (צילום: סמר עודה)בפגישה שנערכה היום עם משפחת החייל משה תמם ז”ל, יחד עם נציגי משרד התרבות והספורט ביניהם יו”ר המועצה לתרבות ואומנות ד”ר חיים פרלוק. חשף פרלוק, כי לפני מספר ימים ערך ביקור בתיאטרון “אל מידאן” ולתדהמתו גילה מספר דברים שמעלים תהייה לגבי מקורות הכספים והעובדה שישנם כספים שמנהלי התיאטרון לא ידעו להסבירם. כמו כן דיווח פרלוק לשרה מירי רגב, כי בשיחה אותה הוא ניהל עם מנהל התיאטרון זה השיב לו כי התיאטרון שלו הוא פוליטי. השרה רגב קיבלה את המלצתו של ד״ר פרלוק להקפיא את העברת הכספים לתיאטרון עד מיצוי שלבי הבדיקה הנדרשים על פי חוק.

משפחת תמאם וחברים מוחים נגד ההצגה בתאטרון אל מידאן (צילום: סמר עודה )

משפחת תמאם וחברים מוחים נגד ההצגה (צילום: סמר עודה )בעקבות החלטה זו שיגר מנכ”ל מרכז מוסאוא ג’עפר פרח, מכתב לראש עיריית חיפה יונה יהב, ובו כתב: “אני קורא לך לא לתת יד לסגירת תיאטרון אלמידאן ביחד עם מירי רגב. מה שקורה משרת את הקיצוניים וגם אתה תשלם את מחיר סתימת הפיות. התנהלות רגב ואנשיה מוכיחים שהיא מייעדת את עצמה לתפקיד שרת בתי הכלא וסתימת פיות. מי שסוגר תיאטרון יבנה בתי כלא”.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה: “ראש עיריית חיפה יונה יהב הנחה לפני כחודש על הקמת וועדה לבחינת התמיכה בתיאטרון אל מידאן. מרגע הקמת הוועדה הוקפאה התמיכה העירונית בתיאטרון. הוועדה ממתינה בימים אלה לסיום בדיקת משרד המשפטים והתרבות”.

מתיאטרון אל מידאון טרם נמסרה תגובה.

 

הגיבו כאן לכתבה