בג”ץ אישר לשלול את תקצוב תיאטרון אלמידאן בחיפה

בית המשפט העליון דחה היום (שני 22/7/19) את עתירת תיאטרון אלמידאן נגד שלילית תקצובו ואישר את החלטת משרד התרבות והשרה מירי רגב לשלול את תקצוב התיאטרון וזאת בגלל אי עמידתו בקריטריונים הדרושים  לתמיכה.

הרכב השופטים אסתר חיות, יעל וילנר וחנן מלצר קבעו כי תיאטרון אלמידאן לא עמד בקריטריונים הדרושים  לתמיכה, וציינו כי גם הסכם הפשרה שנחתם בין התיאטרון לבין משרד התרבות לא מקנה לתיאטרון זכות לקבלת תמיכה תקציבית.

מארגון בצלמו שחשף את הפרשה וניהל את המאבק נמסר: “אנחנו מברכים על החלטת בג”צ. ידע כל מוסד תרבות, שאין מקום להאדרת טרור ומחבלים במסווה של תרבות ואמנות. אנו מודים לשרה רגב על המאבק ובטוחים שכעת יוקם במקום תיאטרון ערבי ישראלי שמקדם שלום ודו קיום”.

 יו”ר דירקטוריון תיאטרון אלמידאן, ג’וזף אטרש מסר לחי פה בתגובה:

החלטה קשה אך אנו מקבלים ומכבדים את החלטת בג״ץ למרות שאנו לא מסכימים עם הקביעה. נשקול את צעדנו ואת המשך דרכנו.

מחזיק תיק תרבות בעיריית חיפה, הרב דב חיון מסר בתגובה: “תיאטרון אלמידאן הפך ברבות השנים לנכס תרבותי בעל חשיבות לציבור הערבי בחיפה ובישראל בכלל, ואנו מכירים בחשיבות הרבה של המשך קיום תיאטרון ערבי עצמאי חיפאי בעיר. עיריית חיפה חיכתה להחלטת בית המשפט ולא פעלה בנושא כדי עד להכרעתו, אולם, משנתקבלה אתמול החלטתו של בית המשפט העליון אודות עמותת תאטרון אלמידאן, אנו מחויבים לחוק ומכבדים אותו. בכוונתנו קודם כל להזם את השמועות שיצאו ביממה האחרונה מגורמים שונים אודות הבטחות כאלו ואחרות ביחס לתיאטרון ולתמיכה בתיאטרון כזה או אחר, אין בהן בדל של אמת. ההחלטה בנושא התמיכה אשר שימשה עד לפני כשנתיים את עמותת אלמידאן תעבור בחינה מחודשת בהתאם לכלל החוקים והנהלים, והודעה מסודרת אודות ההחלטה תצא מטעם עיריית חיפה בסוף התהליך”.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו