תיקצוב תיאטרון אלמידאן – מצע לדיון במועצת העיר חיפה

05-_משפחת_תמאם_בכניסה_לתיאטרון_אלמידאן.JPG

משפחת תמם בהפגנה בכניסה לתיאטרון אלמידאן
לקראת הדיון שייערך הערב (ג’, 03/11/2015) במועצת העיר חיפה, באשר להמשך התקצוב של תיאטרון אלמידאן, אנו מביאים לפניכם שתי הצעות שהתקבלו במערכת האתר. הראשונה מאת ירון חנן והשנייה מאת אורטל תמם
בנוסף מוצגת כאן הסתייגותה של שרית גולן מסיעת מהפך.

1 – הצעתו של ירון חנן – חבר מועצת העיר – הירוקים של חיפה

ירון_חנן_10.JPG
ירון חנן (צילום: עומר כרמי)
הצעה חליפית בנושא התמיכה העירונית בתיאטרון אל מידאן, שלדעתי היא הנכונה יותר בנסיבות שנוצרו בסוגיה הרגישה הנ”ל. וזו הצעתי:

לאור העובדה כי עיריית חיפה מבחינה בין הזכות לחופש הביטוי האמנותי והתרבותי של תיאטרון אל מידאן, לבין הרשות להשכיר את אולם התיאטרון לגופים שונים, אך ורק למטרות התואמות את תנאי תקנון עמותת התיאטרון ועקב הפרת התחייבויות העמותה בנושא זה (על פי בדיקת רשם העמותות), מחליטה ועדת התמיכות העירונית באישור מועצת העיר:
לאשר את העברת התמיכה המבוקשת לתיאטרון אל מידאן לצורך המשך פעילותו האומנותית והתרבותית בשנה הקרובה. עם זאת, מודגש כי העברת התמיכה מותנית בהסכם בו מתחייב הועד המנהל של עמותת התיאטרון להעביר כל בקשה להשכרת האולם מצד גורם כלשהו להחלטה בלעדית של מנהל אגף התרבות וסגן ראש העיר הממונה על נושא התרבות והחינוך שיוסמכו לאשר או לדחות את הבקשות הנ”ל לאחר בדיקת התאמתן לתקנון העמותה ומטרותיה.
החלטה זו תשקל שנית ע”י ועדת התמיכות ומועצת העיר בעוד שנה.


2 – הצעתה של אורטל תמם:


(אחייניתו של החייל משה תמם ז״ל)

אל ועדת תמיכות עיריית חיפה
שלום רב,

לקראת דיונכם הקרוב ביום שני בנושא התמיכה בתיאטרון אל מידאן אנא שימו לבכם לחומרים המצורפים אשר חייבים להילקח בחשבון בכל דיון בנושא ובודאי בעת קבלת החלטות.

עם כל הכאב והצער אשר נגרם לנו מההצגה המדוברת “הזמן המקביל” שמבוססת על חייו וכתביו של הרוצח וליד דקה אשר חטף ורצח את דודי, החייל בן ה-19 משה תמם, העניין המרכזי הוא פעולות התיאטרון והאירועים המתקיימים בו שאין בינם ובין תיאטרון שום קשר.
1) עיריית חיפה הודיעה לכל אורך הדרך כי תמתין לבדיקת הנושא במשרד התרבות וברשם העמותות, יש להמתין לסיום ההליכים הללו לפני קבלת כל החלטה בנושא.

2) התיאטרון הגיש עתירות לבג”צ ולבית המשפט בחיפה ועתירות אלו עומדות להיות נידונות בקרוב, לא ראוי שהעירייה תתערב בהן ותיתן לנושא להתברר בבית המשפט.

3) בדו”ח רשם העמותות שנשלח לתיאטרון ב-17 לספטמבר 2015, בסעיף 12 ד’ מוזכר מכתב התנצלות שנשלח מהתיאטרון לראש עיריית חיפה משנת 2012 לאחר כנס של ארגון “חיפה החופשית” במכתב התיאטרון התחייב לא להשכיר את האולמות לגופים פוליטים. התיאטרון הפר התחייבות זו לראש העיר כאשר ערך מספר רב של אירועים פוליטים אחרי 2012 בתיאטרון. רשם העמותות מציין במפורש כי העמותה (דהיינו התיאטרון) נוהגת להשכיר את האולם למפלגות בניגוד להתחייבותה ובניגוד לחוזר מנכ”ל משרד הפנים.

4) בשנים האחרונות התקיימו בתיאטרון למעלה מעשרים אירועים פוליטים הן של מפלגות והן אירועי תמיכה בישויות עוינות למדינת ישראל ובבודדים שהורשעו בעבירות נגד מדינת ישראל.

5) מצורף כרטיס להצגה “הזמן המקביל” מה-27 ליוני 2015, ואיתו מכתב שנשלח ליועמ”ש של עיריית חיפה על כך שההצגה והאירוע כולו הינו הפרה בוטה של חוזר משרד הפנים למוסדות נתמכים. שיתוף פעולה של התיאטרון עם מפלגה פוליטית – בל”ד אינו חוקי ורק הוא מצדיק את שלילת התמיכה.

6) באפריל 2015 התקיים בתיאטרון אירוע יום האסיר הפלסטיני, בין המארגנים והדוברים באירוע היה מוניר מנסור, מחבל ארגון הטרור פת”ח שנשפט למאסר עולם אך שוחרר בעסקת ג’יבריל, ועומד כיום בראש “האגודה למען האסיר/ידידי האסיר”. לפני כעשור מנסור וארגונו נמצאו כמי שעומדים במרכז פרשה בטחונית חמורה במסגרתה הועברו באמצעות ארגונו כספים מארגוני טרור, בינהם החמאס, למחבלים הכלואים בישראל. במסגרת הפרשה הוצא ארגונו של מנסור אל מחוץ לחוק על ידי שר הבטחון דאז, עמיר פרץ, ומוגדר כהתאחדות בלתי מותרת. משרדי הארגון נסגרו על ידי השב”כ וצה”ל. קיים איסור מפורש בחוק הישראלי לקיום קשרים עסקים ואחרים עם התאחדות בלתי מותרת (!!!)

הננו מבקשים ובטוחים כי המלצתכם למועצת העיר תהיה להשאיר את המצב כמות שהוא ולא להעניק לתיאטרון פרס על התמדתו באירועים פוליטים אוהדי ארגוני טרור ומפלגות הקוראות להפסקת קיומה של מדינת ישראל.
התיאטרון עושה ככל יכולתו לפגוע בדו קיום הקיים בחיפה, מגדיר עצמו כפלסטיני ומעלה פעם אחרי פעם אירועים פוליטים שבהם משתתפים מחבלים מורשעים וגופים שפועלים נגד קיום המדינה.
המשך תקצובו ישלח מסר הפוך לכל מי שמבקש לחזק את הדו קיום ויעודד את הקיצונים להמשיך ולפעול נגד דו הקיום וישראל.
בברכה
אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם ז״ל


3 – הסתייגות של שרית גולן שטיינברג – סיעת מהפך
להזכירכם , ועדת המשנה החליטה לעכב ההחלטה בחודש לאיסוף נתונים. לפיכך, אבקשכם לבדוק הסוגיות הבאות:
1. מה שווי התמורה שקיבלה העמותה בגין השכרה לגופים אחרים בשכירות משנה? אבקש לקבל פירוט ביחס לכל אחת הפעמים שהעמותה השכירה בשכירות משנה.

2. ביום 25.4.15 ערכה העמותה אירוע בתיאטרון. האירוע התקיים בשיתוף האגודה למען האסירים שיושב הראש שלה הוא מוניר מנסור.
למיטב ידיעתי אגודה זו הוכרה בשנת 2006 על ידי שר הבטחון כהתאחדות בלתי מותרת וככזו אסור לבוא איתה במגע.
אבקש לדעת האם הדברים נבחנו על ידי העירייה.
3. אבקש לקבל לוח ההצגות שהועלו בתיאטרון בשנת 2014-2015
4. אבקש לקבל דוח כספי של העמותה לשנת 2014.

עו״ד שרית גולן שטיינברג

תיאטרון אלמידאן

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו