מלמדים את הילדים להתנהל עם כסף • סדרת מפגשים מקוונים להורים באקדמית גורדון • ללא עלות

כלכלה בימי קורונה | מסכה ושטרות (צילום: חי פה)

איך מנחים את הילדים להכיר בערך הכסף ולהשתמש בו בתבונה? סדרת מפגשי זום להורים באקדמית גורדון

השנה האחרונה הייתה קשה במיוחד למשפחות רבות, שנאלצו להצטמצם. אבל לא תמיד הילדים במשפחות האלה הבינו מדוע הם לא יכולים להגיד יותר: “אבא, אמא, תקנו לי” ו-“למה יש לכולם ורק הם לא מקבלים”.

האקדמית גורדון יוצאת בסדרת מפגשים שנועדה ללמד את הילדים להכיר בערך הכסף

במפגשים, שיתקיימו בזום, יעבירו ד”ר נטע ברנסקי, Ph.D בפסיכולוגיה התפתחותית, ומר נועם נדב, מרצה בחוג “צבע הכסף” ב”חוגורדון”, שיח פתוח להורים ובו ידברו על היבטים ההתפתחותיים ורגשיים באופן שבו ילדים תופסים את משמעות הכסף וכן טיפים, טכניקות ודרכים לתווך ולהעביר את המידע לילדים באופן חוויתי ולא מאיים.

מפגש ראשון – “כל האמת על דמי כיס”
יום חמישי 18/3/21 בשעה 20:30

במפגש יענו, בין השאר, גם על השאלות – מתי צריך לתת דמי כיס, מדוע וכמה כדאי לתת. 

היכנסו לקישור כדי להשתתף במפגש:

המפגשים הבאים

המפגשים הבאים, גם הם ללא עלות (לגבי מועדם נעדכן בהמשך), ידונו בפרסומות, בדרך הנכונה לתווך אותן לילדים, מהי משמעות התזונה בכלכלה ועוד…

ד”ר נטע ברנסקי, סגנית נשיא האקדמית גורדון ומנהלת המרכז הטיפולי “נקודת מפגש” מסבירה, שהתפתחות נורמלית של הדימוי והביטחון העצמי אצל ילדים תלויה ברובה במערכות היחסים שהם חווים בבית, ובהשוואה עם חברים. התנהלות כלכלית שלא מתווכת לילדים ובה נושא מתן דמי הכיס, עשויה להתפרש אצל הילד גם כמחשבות, או תחושות על “כמה אני חשוב להוריי, עד כמה סומכים עלי, ואפילו כמה אוהבים אותי? 

נטע ברנסקי (צילום: האקדמית גורדון)
נטע ברנסקי (צילום: האקדמית גורדון)

ד”ר נטע ברנסקי:

ילד שרואה את חבריו מוציאים כסף שקיבלו מהוריהם, נוטה להשוות עצמו אליהם, כחלק נורמלי מהתפתחותו. לכן יש לנהל עמם שיח פתוח מותאם גיל, על הקשרים שונים של הכסף בחיי המשפחה. ובמקום להפוך את הכסף לנשק , או סנקציה, כדאי להכניס אותו לחוזה המשפחתי כנושא שיש בו מחויבות הדדית כלשהי.
נועם נדב (צילום: נדב אריאל)
נועם נדב (צילום: נדב אריאל)

נועם נדב, מרצה בחוגי הילדים “חוגורדון” של האקדמית גורדון ומייסד “מפנה, חוויה פיננסית” מסביר, כי לא צריך להסתיר מהילדים את המצב הכלכלי ולהימנע מלדבר על כסף. שקיפות בהתאמה לרמת הבנתם, תכין אותם לעולם האמיתי, בו תמיד יכולה להיות עלייה או ירידה בהכנסות.

הגיבו כאן לכתבה