האן מודיע על כינוס מועצת העיר חיפה לדיון מיוחד בהצלת בית הספר גבריאלי

אביהו האן אסף די חתימות כדי לכנס את מועצת העיר לדיון מיוחד בהצלת בית הספר גבריאלי מפני סגירה. האן מסר לחי פה כי הדיון המיוחד יתקיים בישיבת מועצת העיר ביום 2/3/21.

בית ספר גבריאלי (צילום: איבון סובולבסקי)
בית ספר גבריאלי (צילום: איבון סובולבסקי)

הודעתו של האן על כינוס הישיבה המיוחדת:


                                                                                                              22/02/2021
לכבוד ראש העיר
דר' עינת קליש רותם

הנדון: כנוס ישיבת מועצה שלא מן המניין.

בהתאם לפקודת העיריות , הפרק השלישי, מועדי ישיבות שלא מן המניין אבקש לכנס את מועצת העיר לישיבה שלא מן המניין , כקבוע בפקודה.

נושאים על סדר היום:

בה"ס גבריאלי – חיזוק בית הספר והמשך קיומו בשכונת נווה פז בחיפה.

החלטת ראש העיר קליש לסגור את בית הספר גבריאלי נחתה על ההורים בהפתעה כרעם ביום בהיר.
לטענת ראש העיר מספר התלמידים בבית הספר נמוך הכיתות קטנות מדי. זוהי טענה אבסורדית, הרי אנו משוועים לחינוך איכותי בכיתות קטנות!
בית הספר משרת מספר שכונות באיזור חטיבת כרמלי ונותן מענה למשפחות רבות בשכונות אלה. זהו בית הספר הממלכתי האחרון במזרח חיפה לאוכלוסיה החילונית.
בית הספר משמש מסגרת קהילתית חמה וחשובה כמעט יחידה בשכונת נוה פז לילדים ולקהילה כולה וסגירתו תפרק את הקהילה החמה באיזורים אלה.
ההפרדה ושליחת הילדים למספר בתי ספר בנווה שאנן, תגרום לפגיעה קשה בילדים וקושי בהסעת הילדים מכיוון שלמשפחות אין רכבים ואין היכולת לממן הסעות.
הדרך הקלה של הרשות זה לסגור בית ספר, הדרך החכמה היא לארגן אותו מחדש, לייצר מסגרת חינוכית אטרקטיבית שתמשוך קהילות חזקות משכונות חזקות ויחזקו את הקהילה בשכונה.

הדבר הכי תמוה הוא חוסר התקשורת של ראש העיר קליש עם ההורים. אפילו שיחה לא התקיימה איתם לפני קבלת ההחלטה. היכן השיתוף שקליש " מוכרת " לתושבי העיר כל יום כל היום!

הצעות החלטה:

א.  מועצת העיר רואה בסגירת בית הספר טעות משמעותית וקוראת לראש העיר לשנות להפוך את ההחלטה הפזיזה שהתקבלה ולהמשיך להפעיל את בית הספר, לחזקו ולטפח אותו באופן מיידי.

ב.  לאור ההחלטה העקרונית על היפוך ההחלטה מועצת העיר מנחה את ועדת החינוך העירונית להתכנס ולדון מחדש בסיבות לכשל בטיפוח בית הספר עד כה בנושא תוך מציאת פתרונות אטרקטיביים, ארגון מחדש של בית הספר ויצירת מסגרת חינוכית נאותה.

2 תגובות
 1. רפאל פרטוש אמר/ה

  נפלא
  יוזמה מבורכת לקידום החברה והקהילה – כשהיהלום והחזון מישיר מבט לדור הבא.
  שיתוף ציבור, דיאלוג ודו-.שיח. "שאפו " לחיוניות ודו שיח ומפגש בלתי אמצעי ש"הולם את העת הזאת".
  מיצינו את הריכוזיות הפוליטית והמניפולטיבית מהממשלה בשנה זאת… של "הכל סגור ומשותק ברחבי השוק ועיר והמדינה".
  ואם צריך נגייס את כל הכוחות לפרגן לחינוך ולילדים, ונעודד צמיחה טבעית של "חנוך לנער עפ"י דרכו" ודי לגישות מתנשאות לדחוס ידע וערכים מלמעלה".
  חיפאי מלידה.
  רפאל פ

 2. בועז אמר/ה

  לראשת העיריה ולמערכת החינוך בעיר ובמשרד החינוך יש את החוצפה לקבל החלטה כה חשובה לכל הקהילה בשכונת נווה פז והשכונות הגובלות בה, וגם חוסר אמפתיה, ולבלבל את המוח כאילו זו לא בסמכותה אלא בסמכות משרד החינוך. כאילו היא רק אורחת בעיר וזה לא ממש בתחום אחריותה
  מומחים שהתנסו בתוצאות של סגירת בית ספר מתריעים על הרס הקהילה, הרס חיי החברה של התלמידים שיפוזרו ברחבי העיר, על פגיעה בבריאותם, ועל ירידה תלולה בהשגיהם בלמודים. כל אלו אינם נחשבים בעיני ראשת העיר ומשרד החינוך
  שכשלו בתפקידם כאחראים על בית הספר. משנכשלו, הם רוצים לסגור אותו.
  קליש אינה ראויה לשמש ראשת עיר!!

לא ניתן להגיב