פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24...

"לא נעצור עד שבית ספר גבריאלי יראה כמו בית ספר בכרמל"

בית הספר גבריאלי בשכונת נווה פז בחיפה, היה על סף סגירה. ברגע האחרון הצליחו התושבים למנוע את הסגירה וכעת פניהם למאבק הבא: בית הספר במורדות נווה שאנן צריך להיראות בדיוק כמו בית ספר על הכרמל. יו"ר ועד ההורים בבית הספר גלית מזרחי: "לא ייתכן להשקיע מיליונים בבית הספר דוד ילין המחודש ולהגיד לילדים שלנו שהם ילמדו במבנה בית ספר מוזנח ושבור. לכל הילדים מגיע אותו הדבר".

יו"ר ועד ההורים של בית הספר גבריאלי, גילה מזרחי, שלחה יום לפני תחילת שנת הלימודים (ג' 31/8/21), מכתב חריף לעיריית חיפה ולעומדת בראשה. לטענתה, לא מספיק לקבל החלטה לא לסגור את בית הספר, עכשיו צריך גם להשקיע בבית הספר, עד שיראה כמו שאר בתי הספר בכרמל.

המבנה המוזנח של ביה"ס גבריאלי בנווה פז (צילום: גילה מזרחי)

כזכור, בית הספר גבריאלי היה על סף סגירה, ובסופו של דבר, לאחר לחצים רבים שהופעלו על העירייה, התקבלה ההחלטה להשאירו פתוח. הורים התעקשו כי ביה"ס משמש, בנוסף למוסד חינוכי, גם לב חברתי, המהותי במיוחד עבור השכונה. התושבים יצאו והפגינו על כך שזהו בית הספר היחיד בשכונה, ולו היה נסגר, היו התלמידים נאלצים להתפזר בין בתי ספר אחרים בעיר מחוץ לשכונת מגוריהם והרחק מביתם.

הפגנה נגד סגירת בית ספר גבריאלי (צילום: יעל לוטן)
הפגנה נגד סגירת בית ספר גבריאלי (צילום: יעל לוטן)

היום ההורים אומרים בכעס, שהם לא מוכנים להסתפק בכך שבית הספר פשוט עובד, הם גם דורשים כי יראה כמו שנראה בית ספר מושקע על הכרמל. "טענותיהן של קליש וסיגל ציוני מחזיקת תיק החינוך במועצת העיר, היו כי בית הספר אינו מתפקד כראוי וקיימת בו הזנחה עמוקה, ההרשמה נמוכה ולכן יש לפזרו. אבל ביה"ס הזה הוא היחיד בשכונה ומשמש הרבה מעבר למוסד חינוכי עבור הילדים הלומדים בו. את מצב ההזנחה ממנה סובל בית הספר צריך לשנות עבורם.

המבנה המוזנח של ביה"ס גבריאלי בנווה פז (צילום: גילה מזרחי)

"כעת אני דורשת מעיריית חיפה כי בית הספר ישוקם מכל היבט. הוא סובל מהזנחה עמוקה והפקרות – ניהוליות וארגוניות, למרות שהוזרמו אליו כספים רבים. חבל שלא היה פיקוח מה נעשה והיה נוח לכולם שהוא רחוק מהעין וגם רחוק מהלב. אבל עבורנו הוא הלב של השכונה ובית הספר היסודי היחיד של ילדינו ואנו דורשים עבורו את מה שמקבלים ילדי הכרמל והשכונות שהעירייה השקיעה בבתי הספר שבהן. מאוד צורם לראות את ההתגאות במבנה המחודש של דוד ילין, שהושקעו בו 12 מיליון ש"ח והוא נראה כמו משהו שילד או ילדה בנווה פז יכולים רק לחלום עליו. ככה העירייה מקבעת את הפערים הסוציואקונומיים וגורמת לילדים שלנו לחוש פחות בעלי ערך".

המבנה המוזנח של ביה"ס גבריאלי בנווה פז (צילום: גילה מזרחי)

חשוב להדגיש שההורים בבית הספר זוכים לתמיכה רחבה של פעילים שכונתיים וחלק מחברי מועצת השינוי: גילה לבני זמיר, יריב שגיא, חדווה אלמוג, שרית גולן שטיינברג, אביהו האן, סופי נקש, אלי בן דיין, מוטי בליצבלאו, הילה לאופר, יעל שנער, תמי ברק, שמשון עידו, יעקב פיינגולד וחברת הכנסת נעמה לזימי.

"אני מלאת תקווה שמועצת השינוי, שרבים ממנה היו עמנו במאבק, תיקח לידיה את המושכות של קידום גבריאלי, הן פדגוגית והן כפרויקט התחדשות של המבנה המוזנח. אני מאמינה בכל ליבי שחברי מועצת השינוי מחוברים לבית הספר גבריאלי בכל ליבם ויחד נצליח לקדם אותו באופן מהיר ויעיל ככל האפשר. כרגע כיתות א' ו-ב' לומדות יחד חוץ ממקצועות הליבה, אין הנהלה מסודרת והכאוס הוא גדול. אנו זקוקים לאכפתיות הגדולה של חברות וחברי מועצת השינוי בוועדה ובמחלקות החינוך, כדי להניע את בית הספר להתקדם למקום הנכון והראוי עבור ילדי האזור".

המבנה המוזנח של ביה"ס גבריאלי בנווה פז (צילום: גילה מזרחי)

תגובת עיריית חיפה תצורף כשתתקבל.

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

8 תגובות

 1. גלעד עד 2030 עם אכלוס שכונות צריפין, ראשון לציון צפויה להפוך לעיר השלישית בגודלה.
  תתעדכן

 2. חיפה – 2021 העיר השלישית בגודלה – כישלון חרוץ, הבדיחה של המדינה.
  צר לי על הילדים.

 3. ברור שלא השקיעו כי זה היה התירוץ של ראש העיר השבויה בידי החרדים למסור להם עוד בית ספר, ממש כמו שיהב סגר את בית הספר הקישון הסמוך והיום זה בית ספר חרדי.
  מה שצריך זה להבהיר לחרדים שהם לא מקבלים שום מבנה ולא משנה כמה אברכים יביאו לפה מבני ברק לצורך השתלטות מספרית על השכונות.

 4. אסור לסגור בית ספר כזה. יש לטפח אותו
  .זה הלב של השכונה….משפחתי..מאחד..מרכז של כולם..

 5. בית ספר מקסים אך מוזנח מבחינה חומרית….יש לשמר בתי ספר כאלה ולטפח ולא לסגור. לגור זה לא פתרון. הוא הלב של השכונה.. עם גן חובה על יד…האחים לומדים יחד באותו מקום..עם החברים..הכי כיף. למה לא לטפח???

 6. בית ספר בכרמל אתם רוצים?תגידו תודה שאין לכם אסבסט כמו בליאו בק, תהיו ילדים טובים ותלכו בשקט לבית ספר.

 7. כשקליש פועלת ומפרסמת פוסטים על שיפוצים חידוש מתקנים וצבע בבתי ספר בחיפה, היא עושה זאת במחשבה תחילה תוך שימת דגש על בתי"ס בשכונות מבוססות שהן גרעין הבוחרים שלה. והיא יודעת למה.
  שכונת נוה פז לא מאוכלסת במצביעיה והתוצאות בהתאם. ביה"ס גבריאלי נידון על ידיה קודם לסגירה ומשרת ילדים משכונות לא מבוססות לעתים של אוכלוסיה קשת יום מנוה יוסף, החשמל ונוה פז. צוק וקליש נושאים עניהם לבחירות בעוד שנתיים. פרוייקטים גדולים לא בוצעו ולא יבוצעו עד אז.
  תיקונים וקוסמטיקה יהיו בשפע, מצולמים ומתועדים במדיה. גישה של:
  תראו מה עשינו- לא תבואו להצביע לנו?.
  חבל שראש עיר משכילה לכל הדעות בחרה בגישה של מחיקת והעלמת כל מה שמיוחס ליונה יהב והשמצתו, תוך כדי גישה "עכשיו אני מחליטה".
  הלכה מדחי אל דחי עם שותפיה החרדים לשלטון.

 8. בית הספר גבריאלי צריך להיראות יותר יפה ונקי. ולא מוזנח. ערב נעים.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון (12.4.2024) בשעות הבוקר במחנה המעפילים בעתלית: עשרות ממעפילי הספינה 'אקסודוס' ובני משפחותיהם התכנסו לקראת חג...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24 כנגד גבר בן 64 אשר שדד בנק בפרדס חנה וגנב 10,000 שקלים. מהמשטרה נמסר לחי פה...