לא על ה’זום’ לבדו • באקדמית גורדון מרחיבים את גבולות ההוראה מרחוק

לימור הררי (צילום: האקדמית גורדון)

האקדמית גורדון מכשירה בתי ספר להוראה מקוונת מיטבית

האקדמית גורדון, אשר חרטה על דגלה את נושא החדשנות, סיימה בימים אלו הכשרה של עשרות בתי ספר להוראה מרחוק בשילוב כלים טכנולוגיים אשר אינם מתבססים על הזום לבדו.

מרחבי למידה דיגיטליים - באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)
מרחבי למידה דיגיטליים – באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)

במהלך הסגרים בוצעה בדיקת צרכים של למעלה מ-20 בתי ספר, ובהתאם פיתחה המכללה קורס מותאם פדגוגית לכל אחד מהם. בין הנושאים אשר נלמדו: שינוי  פרדיגמת ההוראה בתקופת הקורונה. יצירת מעורבות מצד התלמידים, שימוש ב NEARPOD – כלי המאפשר יצירת אינטראקציה עם התלמידים באופן סינכרוני וא-סינכרוני בעזרתו כל תלמיד יכול להביע קולו אם בכתב, בציור, בסאונד ועוד. ההכשרה חשפה את צוותי המורים למגוון כלים טכנולוגיים, אסטרטגיות להוראה מרחוק והוראה היברידית וליוותה את הצוותים בחשיבה משותפת על הוראה עדכנית. 

מורה כיום צריך לעשות שימוש במיומנויות פדגוגיות, טכנולוגיות וחברתיות-רגשיות, בכדי לייצר הזדמנויות חינוכיות של למידה אישית וחברתית לתלמידיו.

מרחבי למידה דיגיטליים - באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)
מרחבי למידה דיגיטליים – באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)

לימור הררי, ראש המרכז לחדשנות וטכנולוגיה בחינוך:

צוותי החינוך בבתי הספר נמצאים בתקופה בה הם נדרשים לשנות מערכות לימוד, ולהתעדכן בדרכי הוראה המשלבות טכנולוגיות. מרגש לראות את המאמץ הרב שמורים מקדישים ללמידה עד השעות הקטנות של הלילה בכדי לאפשר לתלמידים שלהם חוויית למידה רלוונטית המשלבת מגוון טכנולוגיות. הלמידה מרחוק מאפשרת להטמיע באופן משמעותי אופני לימוד חדשניים, טכנולוגיות הנותנות ביטוי למחשבה וליצירה מצד הלומד, לחזק את המכוונות העצמית של התלמידים ללמידה ולאפשר ללומד להתקדם בקצב אישי תוך ליווי והנחיה של המורה. בכך, מעצימה למידה בדרך זו את תפקיד המורה כמנחה המבנה ידע בקרב לומדיו ומספק חוסן רגשי בתקופה מורכבת זו.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. מאיר אמר/ה

    לימור הררי המדהימה מובילה את תחום החדשנות והטכנולוגיה בגורדון ועושה זאת במקצועיות רבה …ישר כוח .

הגיבו כאן לכתבה