מעל 1,600 מתחסנים מיוחדים בתוך יומיים • חיסוני קורונה לאנשים עם מוגבלות בחיפה

מקבלי שירות של אלווין ישראל מתחסנים (צילום: אלווין ישראל)

מבצע חיסוני קורונה רחב היקף של עמותת אלווין בחיפה, לאנשים עם מוגבלות ולצוותים המקצועיים

מבצע חיסוני קורונה רחב היקף התקיים בסוף השבוע האחרון בחיפה. בשתי יממות חוסנו מעל 1,600 אנשים עם מוגבלות וצוותים מקצועיים ממסגרות הרווחה בחיפה והצפון המופעלות על-ידי עמותת אלווין ישראל. 

מבצע החיסונים שארך כיומיים, יצא לפועל ביוזמת מפקחות משרד הרווחה, האגף לשירותים חברתיים בעיריית חיפה בשיתוף עמותת “אלווין ישראל” ומד”א והתקיים במרכז ההכשרה לתעסוקה, ע”ש “ברסין” החיפאי, שמופעל על ידי עמותת “אלווין ישראל”. 

בשני המבצעים חוסנו כאמור, כ-1,600 מקבלי שירות וצוותים ממסגרות נוספות מאזור הקריות והצפון מכלל המגזרים. 

קרן סטרול, מנהלת אזור חיפה והצפון בעמותת אלווין:
במהלך החודשים בהם נכנס נגיף הקורונה לחיינו, פעלה עמותת אלווין ישראל, המעניקה שירותים למעל 5,200 מקבלי שירות עם מוגבלות קוגניטיבית ופיזית ברחבי הארץ, מתוכם כ-1,200 באזור חיפה והצפון, במטרה לשמור, עד כמה שניתן, על שגרת חיים למקבלי השירות, תחת מגבלות קשות, אשר הצריכו את העמותה להפעיל שירותים ותוכניות מגוונות, כשהקו המנחה הוא, בראש ובראשונה, שמירה על בריאותם של מקבלי השירות, הצוותים המקצועיים ובני משפחותיהם.  

“מרגע שנודע כי מדינת ישראל תהיה אחת המדינות הראשונות שיקבלו את החיסונים לנגיף, החל מטה אלווין לפעול מול הגורמים המקצועיים במשרדי הרווחה והבריאות, במטרה לקבל עדיפות לחיסון מקבלי השירות, אשר רובם ככולם בקבוצות סיכון, וכמובן לצוותים המקצועיים הנמצאים עמם במגע יומיומי”,  מוסיפה קרן סטרול. 

“בסיוע משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, והמחלקה לשירותים חברתיים בעיריית חיפה בראשותה של מאירה קיפרמן ומנהלת מחלקת שיקום ענת בן צבי, יצא לפועל מבצע החיסונים הענק. ההיענות בקרב מקבלי השירות והצוותים המקצועיים היתה גבוהה במיוחד, ולשמחתנו כל המעוניינים חוסנו בסוף השבוע האחרון”.

שרון יעקובוב, בחור בן 28 עם מוגבלות אשר חוסן, מספר:

די נמאס לי מהנגיף המפחיד הזה. עשיתי את החיסון ביום רביעי וזה לא כאב בכלל. עכשיו אני הולך עם חיוך גדול ומחכה כבר לחיסון השני. סוף סוף אוכל לחזור להיפגש עם המשפחה שלי ועם חברים, ואני מקווה שאוכל לחזור לעבודה שלי אחרי שייגמר הסגר.
מקבלי שירות של אלווין ישראל מתחסנים (צילום: אלווין ישראל)
מקבלי שירות של אלווין ישראל מתחסנים (צילום: אלווין ישראל)

דוד מרקו, מנכ”ל אלווין ישראל:

החיסון הוא שלב משמעותי בחזרה לחיים נורמליים.  אני רוצה להודות לכל הצוותים המקצועיים במשרד הרווחה והמחלקה לשירותים חברתיים בעיריית חיפה אשר סייעו והובילו את מבצע החיסונים.  מאז נכנס הנגיף לחיינו ביצענו בעמותת אלווין היערכויות יומיומיות על מנת להעניק עד כמה שניתן שגרת חיים למקבלי השירות תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות ושמירה על בריאותם של מקבלי השירות,  הצוותים המקצועיים ובני משפחותיהם.  אני יכול להגיד שאני גאה שאחוזי המצויים בבידוד והחולים המאומתים היו נמוכים במאות אחוזים מהממוצע בציבור הרחב. אני מאחל לכולנו חזרה מהירה לשגרה בטוחה ובריאה וחזרה לחיים נורמאליים בכל תחומי החיים, בדגש על תעסוקה ופנאי.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. ג אמר/ה

    אני חוסנתי על ידי מדא באלווין בחיפה ועדיין החיסון לא נרשם באתר קופת חולים כללית . ממי נקבל תעודת דרכון ירוק ומתי זה יתועד במערכות המחשב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.