קורס הכשרה תעסוקתית כעוזרי טבח בחיפה לאנשים מיוחדים

קורס הכשרה תעסוקתית כעוזרי טבח, ביוזמת עמותת אלווין ישראל ומבוצע על-ידי המכללה לבישול "טעמים". מכינים קציצות המבורגר (צילום: חגית אברהם)

באנו לעבודה – אלווין הכשרה וליווי תעסוקתי לאנשים מיוחדים

את השף תומר וילגו הכרתי במסיבת יום הולדת של חברה משותפת לפני כחודשיים לערך כשלה מלאו 30. הוא עשה עבורה את הקייטרינג, אני הגעתי על תקן צלמת חברה וביחד עשינו לה את יום ההולדת הכי מתוקה שהייתה. מכאן, הכל התחבר לסיפור סינדרלה של עזרה לאנשים עם צרכים מיוחדים אשר רוצים למצוא את מקומם, כאחד האדם, בחברה הנורמטיבית ולעבוד בכבוד.

השף תומר וילגו ומשתתפי הקורס (צילום: חגית אברהם)
השף תומר וילגו ומשתתפי הקורס (צילום: חגית אברהם)

קורס הכשרה תעסוקתית כעוזרי טבח, מתקיים לראשונה ביוזמת עמותת אלווין ישראל ומבוצע על-ידי המכללה לבישול “טעמים”. משתתפי הקורס ירכשו ידע מקצועי ותאורטי החיוני לעבודת עוזר הטבח במטבחים מקצועיים וכאמצעי לפיתוח מקצועי של אנשים עם מוגבלות במציאת עבודה בתחום המזון. הקורס (110 שעות אקדמיות) כולל הכשרה תאורטית, מעשית, סיורים מקצועיים, סטאז’ ולא פחות חשוב ההכשרה של עמותת אלווין להכנה לעולם העבודה ותעסוקה.  הקורס הייחודי יתקיים בשלב ראשון בערים חיפה, ירושלים והרצליה ובסיומו תסייע עמותת אלווין ישראל בהשמת משתתפי הקורס כעובדים בשוק החופשי.

מכינים קציצות המבורגר (צילום: חגית אברהם)

תכנית ההכשרה המבוצעת כאמור על-ידי שפים מקצועיים ממכללת “טעמים”, משלבת הקניית מיומנויות עבודה מקצועיות בתחום הבישול והאפייה ומכשירה את המשתתפים לעבודה בתחום הבישול בבתי מלון ובמסעדות בשוק החופשי באופן בו יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים במטבח ובכך ישפרו את יכולות התעסוקה שלהם ואת שכרם. לצד הקניית ידע תאורטי משתתפי הקורס יתנסו בעבודת הבישול והאפייה במכללת “טעמים”. המשתתפים יקבלו מהצוות המקצועי של עמותת אלווין ישראל הכרות והכנה לעולם העבודה וירכשו מיומנויות רלוונטיות הנלוות לכך.  כחלק מהקורס המשתתפים יערכו סיורים בבתי מלון ובמסעדות – למידה מהשטח.

אפילו את הלחמניות להמבורגר הכינו במו ידיהם (צילום חגית אברהם)

דוד מרקו, מנכ”ל אלווין ישראל:

אלווין ישראל פועלת כבר 35 שנה בפיתוח והפעלת מערך תמיכות וכלים עבור למעלה מ-4,500 ילדים, בני נוער, צעירים ומבוגרים עם מוגבלות בכל המגזרים. בתחום התעסוקה פועלת אלווין בשני צירים עיקריים: 
הכשרת עובדים למגוון מקצועות, לצד קשר רציף עם מעסיקים לצורך שילוב עובדים בשורותיהם. זאת במטרה לאפשר להם שילוב מיטבי והגדלת כושר ההשתכרות בהתאם ליכולותיהםהדרישה הגבוה להשתתפות בקורס מוכיחה שוב כי גם לאנשים עם מוגבלות רצון להגיע הכי רחוק שאפשר בתעסוקה, תוך שילוב אהבתם האמתית ועלינו כחברה לתת להם את הכלים והבמה להגשים את חלומותיהם ורצונותיהם –  בהתאם ליכולותיהם. אנו פותחים במקביל 3 קורסים ברחבי הארץ. בשלב זה בערים הגדולות : חיפה, ירושלים והרצליה. אנו צופים לפתוח קורסים נוספים ברחבי הארץ, גם בפריפריה ובכל המגזרים. חשוב להדגיש כי מהות הקורס היא השילוב של אהבת מקצוע הבישול, אך חשוב לא פחות ההכשרה לתעסוקה בשוק הפתוח. לצורך כך, אנשי המקצוע של אלווין ישראל מכשירים את משתתפי הקורס גם בנושאי יחסי עובד מעביד, בטיחות בעבודה, עבודת צוות,  משא ומתן בעבודה, ניהול זמן ועוד. כבר עכשיו, עם התחלת הקורסים, שוקדים אנשי המקצוע באלווין על קשר עם מעסיקים בשוק החופשי, על מנת לשלב תעסוקתית את מסיימי הקורס.  בהזדמנות זו, אני רוצה להודות למכללת טעמים אשר נרתמה לאתגר ולכל החברות אשר סייעו ותרמו ציוד מקצועי.
קולפים תפו”א לציפס (צילום: חגית אברהם)

לסיום: “אני פונה למעסיקים בקריאה לגייס אנשים עם מוגבלות לשורותיהם. חברה בריאה נמדדת ביחסה לשונה ובשילובו הנכון תוך הסרת חסמים ודעות קדומות”

השף תומר וילגו מתראיין ומספר על הכשרתם של אנשים מיוחדים כעוזרי טבח

תגובות של המשתתפים בקורס

תגובתו של יקיר מקורס שעבר:

רציתי להגיד תודה שיש את הקורס הזה. זה נראה לא מובן מאליו ואני מאוד אוהב לבשל ואני אוהב את הקורס הזה ואני משקיע כל יום ראשון ואני בא ונותן את הנשמה שלי וגם תומר נותן את הנשמה שלו בתור שף מדהים ואני אוהב את כולם מאוד ורק בריאות.
השף תומר וילגו מלמד איך לחתוך בצל (צילום: חגית אברהם)

אלישע (הבת) משתתפת הקורס:

אני אהבתי את הסדנא ואהבתי את השיעור על המבורגרים.
משתתפת סדנת בישול (צילום: חגית אברהם)
משתתפת סדנת בישול (צילום: חגית אברהם)

סיוון טופח משתתפת הקורס:

החוויה שלי מהקורס, כל יום ראשון שיש סדנה עיונית אני נהנית כי אני לומדת כל פעם מחדש דרך המשימות שנותנים לנו דרכי התמודדות בכל מיני מצבים בעבודה וגם מתומר שמעביר לנו את הדרכים איך לבשל כל מיני דברים כמו איך לערבב חומרים ששמים בבצק או איך לחתוך ירקות לתבשיל מסוים. למרות שביקשתי שלא יצלמו אותי לעיתון של חי פה, רציתי בכל זאת כמשתתפת בקורס להביע את החוויה של בקורס. שבוע נעים.

קורס הכשרה תעסוקתית כעוזרי טבח, ביוזמת עמותת אלווין ישראל ומבוצע על-ידי המכללה לבישול “טעמים”.

סיום קורס עוזר/ת טבח באלווין חיפה ביום שני האחרון 16.9.19 (צילום: דוברות עמותת אלווין – יפעת)

החוויה שלי כצלמת בקורס עוזרי טבח באלווין הייתה עצומה. אני אישית ממש התרגשתי מהיכולת של הצעירים המיוחדים האלה לעבוד ביחד בחדווה ואושר עם חיוך על הפנים ויש להם המון מה לתת לחברה שלנו אם רק נפתח להם את הלב ואת הדלת נוכל כולנו לראות את האור.

חלוקת תעודות עוזרי טבח (צילום: דוברות עמותת אלווין – יפעת)

על העמותה

עמותת אלווין ישראל, שנוסדה בשנת 1984 וכיום מספקת שרותים למעל ל-4,500 אנשים עם מוגבלויות, מאמינה כי כל פרט בקהילה ראוי להיות חלק בלתי נפרד של החברה הסובבת אותו ולא מורחק ומבודד ממנה. מטרת-העל של כלל המסגרות והשירותים באלווין ישראל היא לספק ליחיד ולקבוצה כלים ותמיכה הנדרשים על מנת לשפר את מידת עצמאותם ותפקודם בתוך הקהילה.

הארגון מספק שרותי תמיכה לאלפי ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם מוגבלויות ובמשך השנים סיפק כלים למאות מבוגרים, לעבוד בתעסוקה נדרשת בקהילה. לעשרות ילדים לצאת ממסגרות החינוך המיוחד ולהשתלב במערכת החינוך הכללי ולמתבגרים ומבוגרים לגור בתנאים עצמאיים בהתאם לרצונם ועם התמיכות המתאימות.

קורס הכשרה תעסוקתית כעוזרי טבח, מתקיים לראשונה ביוזמת עמותת אלווין ישראל ומבוצע על-ידי המכללה לבישול "טעמים".
קורס הכשרה תעסוקתית כעוזרי טבח, מתקיים לראשונה ביוזמת עמותת אלווין ישראל ומבוצע על-ידי המכללה לבישול “טעמים”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.