חיסון קורונה לפעוטות ◄ מבצע חיסונים בכללית חיפה והסביבה

הרוקחת נאטור עביר מבית מרקחת אבן סינא בארמון עם חיסון קורונה ופייזר לפעוטות (צילום: דוברות כללית)

החל מבצע חיסון קורונה לפעוטות בכללית מחוז חיפה

בהתאם להנחיות משרד הבריאות החל מבצע חיסון קורונה לפעוטות, מגיל חצי שנה עד גיל 5 במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית. ההורים יוכלו לבחור האם לחסן את ילדיהם בחיסון של חברת פייזר הניתן בשלוש מנות לבין חיסון של חברת  מודרנה הניתן בשתי מנות, כאשר שני החיסונים אושרו בחודש שעבר על ידי מנהל התרופות והמזון של ארצות הברית. 

ד"ר חנא פרח מומחה זיהומים בילדים (צילום: דוברות כללית)

ד"ר פרח חנא רופא ילדים ומומחה למחלות זיהומיות במחוז חיפה בכללית, מסביר:
"המינון שניתן לילדים הינו נמוך בהרבה מזה של מבוגרים (FDA), משרד הבריאות ממליץ לחסן נגד קורונה תינוקות ופעוטות בסיכון גבוה לאשפוז ולסיבוכים. גורמי הסיכון לתחלואה קשה ומשמעותית בתינוקות כוללים פגות, השמנת יתר, דיכוי חיסוני מולד או נרכש וכן מחלות לבביות, ריאתיות וכלייתיות כרוניות.

יש לשקול לחסן ילדים הנמצאים בקרבת בן משפחה עם גורמי סיכון לתחלואה משמעותית, ומשרד הבריאות מאפשר להורים שמעוניינים בכך, לחסן גם ילדים בריאים שאינם בקבוצת סיכון.

ההחלטה לחסן את הפעוטות בקבוצת הגילים הנ"ל נשארת בידי ההורים ועל פי שיקולם, תוך התחשבות במצבו החיסוני של הילד ובמחלות הרקע שלו באופן פרטני".

הרוקח דניאל אקייזר עם חיסון מודרנה לפעוטות (צילום: דוברות כללית)

רינת בסל, מנהלת הסיעוד המחוזית בכללית חיפה:

פתחנו במבצע חיסוני פעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל 5, מרפאות הכללית ברחבי המחוז ערוכות לקבל את ההורים והילדים המבקשים להתחסן. צוות המרפאה זמין עבור ההורים בכל שאלה או היוועצות לגבי מתן החיסון.

החיסון ניתן בתאום תור מראש.
לקביעת תור לחיסון, התקשרו למוקד כללית – 2700*
או קיבעו דרך אתר כללית או באפליקציה.

הגיבו כאן לכתבה