הורים לילדים לא מחוסנים בחיפה נזעקים: "הפסיקו את האפליה!"

מורים במערכת החינוך (צילום: משרד החינוך)

הורים בחיפה שילדיהם לא חוסנו נגד קורונה, מתלוננים על יחס מפלה ו"מעניש", לדבריהם, כלפי ילדים מצד מערכת החינוך. הם החליטו להתאגד ולצאת למאבק כדי לשנות את המצב.

הורים לילדים לא מחוסנים פתחו קבוצה בפייסבוק והחליטו לצאת ולהילחם על האפליה שמופעלת בבתי הספר, כך לטענתם, נגד הילדים הלא מחוסנים. לדבריהם, משרד החינוך מתייחס באופן שונה לילדים שאינם מחוסנים ואין בכוונתם לעמוד מהצד ולתת לעוול להימשך.

לדברי ההורים, לא ייתכן כי כאשר מתגלה חולה מאומת בכיתה, התלמידים המחוסנים (המכונים ע"י חלקם "המוזרקים") יוכלו לבצע בדיקת אנטיגן ולחזור מיד (עם קבלת תוצאתה שלילית) ללמוד כרגיל בבית הספר, כשלעומתם, ילדים לא מחוסנים, גם אם יעשו בדיקת אנטיגן או pcr שתראה שאין להם קורונה, עדיין ידרשו לשבת בבית למשך שבוע בבידוד.

בקבוצת הפייסבוק, המתרחבת וגדלה כל העת, החלו לעלות כוונות להתאגד כדי להפגין מול ביתה של שרת החינוך יפעת שאשא ביטון ומתנהל שיח ער על כך שצריך לגרום שלשהשבתת בתי הספר כל העוד נמשך העוול הזה כלפי הילדים.

"מענישים את הלא מחוסנים"

"ההוראה הזו חסרת כל הגיון וכל מטרתה להעניש את הלא מחוסנים", הם טוענים. "הילד שלי בריא, אני יודעת את זה כי עשיתי לו בדיקת PCR, הרגישה והמדויקת יותר, אבל הוא יושב בבית ולא יכול לחזור לכיתה, בזמן שהחברים שלו שנבדקו באנטיגן בלבד, שידוע שהיא הרבה פחות מהימנה, חזרו כאילו כלום, רק כי הם חוסנו" אומרת אחת האימהות. לטענת ההורים, ישנם בתי ספר שבהם רוב התלמידים כלל אינם מחוסנים.

"זה לא משנה שבכיתה של הבת שלי אין הרבה ילדים מחוסנים", אומרת אימא לתלמידה בבית הספר 'עין הים'. "אני ורוב הורי הכיתה 'באותו ראש' ולא חיסנו את הילדים. חלקנו גם לא מחוסנים בעצמנו. ברגע שהתגלו בכיתה שני תלמידים מאומתים, לקחנו את הילדים לעשות בדיקה והתברר שאין להם קורונה. בפועל, 4 תלמידים מחוסנים חזרו ללמוד בבית הספר וכל שאר התלמידים – הלא מחוסנים – נשלחו ללמוד מהבית. זה מאוד מתסכל אותנו ואת הילדים. הרי אין להם קורונה, אז למה הם יושבים בבית והחברים המחוסנים שלהם הולכים לבית הספר? אני לא מבינה את האפליה הזו".

חזרה ללימודים – בדיקות קורונה (צילום: אתר משרד החינוך)

"המדינה הפנתה לי עורף"

"אני מרגישה שהמטרה היחידה שלה היא לשבור אותנו ולגרום לנו לחסן את הילדים, אבל זה לא יקרה, ולא משנה מה המדינה תעשה. חשבתי שאני חיה במדינה פלורליסטית, שיש לי כאן חופש בחירה וחופש מחשבה, אבל הקורונה גילתה לי שהדמוקרטיה בישראל שברירית. כל עוד חשבתי כמו כולם ועשיתי מה שכולם עשו, הכול היה מצוין. ברגע שהתחלתי לחשוב בצורה עצמאית והבנתי שהנזק בחיסון הקורונה גדול יותר מנזקי הקורונה עצמה, המדינה התחילה להפנות לי עורף. זה מאוד כואב לי וכואב לי שאין כאן התקוממות של כלל התושבים כנגד העוול המתמשך שנעשה ללא מחוסנים".

יש לציין, שלצד ההורים והילדים, ישנה גם קבוצה של מורים שאינם מתחסנים, שמתלוננים על הדרישה מהם, שאינה הגיונית לתפיסתם, לבצע שתי בדיקות pcr בשבוע על חשבונם, כשכבר ברור שהבדיקות לא מהימנות ב-100% וכשידוע כי גם מחוסנים נדבקים בקלות בקורונה.

קורונה וחיסון (משרד הבריאות)

"מורות עוזבות את מערכת החינוך"

"אני לא מבינה את מה שהולך פה", אומרת מורה לא מחוסנת, "מאז שהמגיפה התחילה ורוב האוכלוסייה התחסנה, מנהלת בית הספר שלי אמרה לי שעל פי נהלי משרדי החינוך והבריאות, אני, כמורה לא מחוסנת, צריכה להביא כל שבוע שתי בדיקות pcr שליליות על מנת להיכנס לשטח בית הספר, ללמד ולקבל משכורת. יש לי חברות ומורות שהכרתי בקבוצת הפייסבוק שלנו, שלא היו מוכנות לעשות את הבדיקות ועזבו את מערכת החינוך. אני לא יכולה להרשות לעצמי להתפטר או לצאת לחל"ת, לכן, בלית ברירה אני עושה את הבדיקות. הבעיה היא שחוץ מבזבוז הזמן, זה גם עולה לי כסף. היום כבר ברור שגם מחוסנים נדבקים בקלות בווריאנט החדש (אוניקרון). אז למה מורים מחוסנים מגיעים לבית הספר בלי בדיקות pcr, ואני צריכה להביא בדיקות? הרי גם אני וגם המורים המחוסנים עלולים להידבק ולהדביק".

בתחילת השבוע שיגרו מספר הורים מכתב למנהלי בתי ספר בחיפה, בו הם דורשים להפסיק להפלות בין ילדים מחוסנים ולא מחוסנים. המכתב מנוסח באופן מאוד קשה ומכיל התייחסויות ברורות למלחמת העולם השנייה, תוך השוואה לאלה שעמדו מהצד ולא מנעו מהנאצים להוציא לפועל חוקים מפלים, ככה אלה שלא מתנגדים למה שקורה סביב הקורונה ונותנים יד להתעללות לכאורה, בלא מחוסנים.

המכתב פורסם בפייסבוק תוך שההורים מציינים כי הם מצפים ממנהלי בתי הספר להתנגד להוראות משרד החינוך ולהפסיק לנהוג כך בילדים. הורים אחרים כתבו כי לא ניתן לצפות ממנהלים לפעול בניגוד להוראות משרדי החינוך והבריאות, והמכתב אמור להיות מופנה לשר הבריאות ניצן הורביץ ולשרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון, על מנת שהם יפעלו לשינוי המדיניות.

ההורים לילדים הלא מחוסנים טוענים גם שהרוב הדומם מאפשר את הצעדים הללו, כמו שהיה, כאמור, במלחמת עולם השנייה כשהחלו האפליות נגד היהודים ומיעוטים אחרים, והוסיפו שהם מצפים שכלל ההורים יצאו לרחובות וישתקו את המדינה עד שהדבר ישתנה.

ההורים הלא מחוסנים פעילים מאוד ברשתות החברתיות. אחת האימהות סיפרה שיש בחיפה בית ספר, שבו צוות ההוראה לא מעיר לתלמידים על המסכות. לטענתה, זה מראה שהצוות מבין שאין צורך במסכות ולכן הם נוהגים כך. אותה האמא לא הסכימה לחשוף את שם ביה"ס בו מדובר. יש לציין, שגם הורים לילדים לא מחוסנים אמורים לרצות שהילדים יהיו עם מסכות כדי שאם יהיה חולה מאומת, ירד הסיכוי כי ילדיהם יידבקו.

"המוזרקים"

הטענה של הרבה הורים היא שהתקשורת והממשלה מסתירים מהציבור את תופעות הלוואי הקשות של החיסון: מוות, דלקת בשריר הלב ועוד. ההורים לילדים הלא מחוסנים, שעל פי רוב אינם מחוסנים בעצמם, טוענים שאין אפשרות לדבר עם ה"מוזרקים", כמו שהם קוראים למחוסנים והם עיוורים לאמת ומתנהגים כמו "כבשים". לטענתם, מי שמתחסן רוצה לחשוב שהזריקה תחזיר את החיים שלו למסלולם, ואין שום סיכוי לדבר בהגיון עם האנשים האלה ולפקוח את עיניהם. "הרבה יותר קל לדבר להיגיון של חתול" כתב מישהו.

יש לציין כי כולנו ניזונים ממידע רב המתפרסם ברשתות החברתיות, ולא תמיד יודעים כולם להבחין בין מידע מהימן וכזה שלא. רבים מהמתנגדים ניזונים ממידע "אלטרנטיבי", שממנו עולה כי שהחיסונים הם "ניסיוניים" ואף "קטלניים" ולמעשה מי שמתחסן "קונה" את השקר, לכאורה, ומסכן את בריאותו ואת חייו. רבים מפיצים בעצמם את מה שנתפס בעיניהם כ"אמת" שמוסתרת, לכאורה, מהציבור ומנסים "לחשוף אותה", כך לתפיסתם. כחלק מזה, כאמור, הולכת וגדלה גם קבוצת ההורים שמתנגדים לחסן את ילדיהם ולכן מתנגדים ל"תו הירוק" ולכל מה שמשתמע מהחלתו, בעיקר סביב תלמידי בית הספר. בשלב זה נראה כי כל צד מתבצר בעמדתו.

הגיבו כאן לכתבה

14 תגובות
 1. לילית אמר/ה

  לא מכירה את הקבוצה(אשמח לשם שלה) אבל תומכת בכל מה שהם מוחים כלפיו ואני מורה מבית ספר אחר.. פשוט אפליות גסות ונמוכות. זה כבר לא עניין בריאותי זה נטו הענשה ושליטה באזרחים. בדיקות האנטיגן אינן מהימנות בעליל, מחוסנים נדבקים, מדביקים מה הטמטום הזה שאם אני שלילית עדין אהיה בבידוד נטו להעניש ולגרום לנו להתחסן וזה לא יקרה כמו שאמרה האמא בכתבה. גם אני כמורה וכאמא לא אתחסן ולא אחסן! בטח לא כשכופים עלי למדתי ולימדתי היסטוריה לא שוכחת ולא אהיה חלק מכך.

  1. רוני אמר/ה

   לצערי, מהאופן שבו נכתבה הכתבה ברור מה העמדה של הכותבת, ועולה ממנה לגלוג רב כלפי ההורים הלא מחוסנים/ שלא מחסנים את ילדיהם. כפי שכתבת, כל צד מתבצר בעמדתו , וכפי שאני רןאה את זה- קשה מאד לדעת מה האמת המוחלטת לגבי החיסונים ולא בטוח שיש כזו אמת. סביר להניח שיש אמת בכל אחת מן העמגות.
   אבל אם כבר לסקר את הכאב של מי שלא מחוסן ופעיל כנגד האפלייה, אנא תסקרי באופן שלא לועג אלא באמת מעביר את עמדתם, הלגיטימית ביותר .

 2. פשוט סיקור של הורים מביכים אמר/ה

  הורים כאלה הזויים שמוכנים על סמך פחדים והפחדות לחשוף את ילדיהם לתחלואה קשה..
  צריך לקחת אותם להסתכלות קולקטיבית ולהעמיד אותם מול עובדות מדעיות ולראות איזה וודוו והפחדות הם יביאו על סמך אפס המחקרים שלהם על לא לחסן את הילדים… פשוט גידלנו דור בשנות ה-70-80 של ילדי קקה מפונקים, ילדי במבה הזויים שכל היום דחפו להם לראש שהשמש זורחת מישבנם, באו להיי טק הפכו למפונקים עוד יותר, מלוקקים עוד יותר, רודפי כסף והנאות עוד יותר. כמו שנאמר בסרט dont look up אתם רק בורחים מהתמודדות עם האמת והמצב לעבר הנאות ופינוק..
  לכן אתם גם מגדלים ילדים לא מחונכים, לא מנומסים, צרחנים צווחנים, רואה אותם תולשים ידיים להורים בסופר, נמרחים ביללות על הרצפה.. אמא תקני לי אבל אמא הבטחת.. איזה דור מעיק של מפונקים

  1. קרייתית אמר/ה

   "תחלואה קשה". בוא. זה רק מראה את האמת בטענה שתפיסת המציאות של חלק מהאנשים עוותה לגמרי ע"י המידע הרשמי ושטיפת המוח התקשורתית.

  2. אורי אמר/ה

   איזה גיבוב של שטויות
   מייאש להתחיל לענות

 3. הילה אמר/ה

  "ברגע שהתחלתי לחשוב בצורה עצמאית והבנתי שהנזק בחיסון הקורונה גדול יותר מנזקי הקורונה עצמה, המדינה התחילה להפנות לי עורף", ואני שואלת מאיפה הבאת את הדבר המצוץ מהאצבע וההזוי הזה שנזקי החיסון (שבקושי קיימים כאלה אגב) יותר גדולים מנזרי הקורונה (טעות יסוד!) . את מסכנת את חייך, חיי ילדייך טימור מזה, את חיי הסובבים אתכם.
  בגלל אנשים כמוך אנחנו בשירי הדבקה מידי יום ..

  1. קרייתית אמר/ה

   את מאמינה שבקושי קיימים נזקי חיסון כי הם מושתקים. קבוצות וואטספ נסגרות, דיווחים למשרד הבריאות מושתקים…

 4. עדי אמר/ה

  ומה עם לשכת התעסוקה? שנתנה "סירוב" למחוסרי העבודה שאין ברשותם תו ירוק??
  זה עוד מתקבל על הדעת.. הבידוד שנדרש ממגע עם מאומת.. מי שבוחר לא להתחסן צריך גם לשמור על בריאות הציבור אבל למנוע זכויות בסיסיות??

 5. שני חסון אמר/ה

  סוף סוף ההורים התעוררו!!!!!
  מתי הפגנה אני מצטרפת. לא ניתן לממשלת השקר והשיסוי יום אחד של שקט!!!!
  פאשיסטים.
  קוראת לכל ההורים להתאגד

 6. ג'ניה אמר/ה

  כבת להורים ניצולי שואה אני מתקוממת ונחרדת להשוואה של אי ההתגוננות על האפליה בעת מלחמת העולם השנייה.הורי נלחמו כפרטיזנים ביערות,עשו את המיטב כדי לשרוד בארצות לא שלהם וכמיעוט בין שונאים ומשתפי פעולה רבים. אתם גיבורים גדולים כאן במדינה שלנו ,בחיפה…אין שום מקום להשוואה!!!!הפסיקו עם זה לאלתר!!!! אשכרה זילות לוחמי וניצולי השואה…

  1. קרייתית אמר/ה

   אננו חיים במדינה קמוניסטית במסווה של דמוקרטיה. מניה שהיה כך מאז ומעול, אך ישהנם זמנים מיוחדים בהם המסך נשמט וחושף את מה שתמיד נמצא שם..

  2. מוטי אמר/ה

   את מדברת על חבורה של מטורפים חסרי אחריות שבטוחים שהשמש והחוכמה זורחים להם מהתחת. ניסיתי לדבר עם חולה נפש והתוצאות היו כמו לדבר עם מתנגדי חיסונים. אז חבל על המילים.

  3. אורית אמר/ה

   ועוד איך יש מקום להשוואה. ההשוואה היא לתהליכים שקדמו לשואה. תהליכים שהחלו עם עליית הנאצים לשלטון, יותר מעשור לפני תחילת השואה. תמשיכו להתעלם, ויום אחד גם מכם תילקחנה זכויות

 7. אורית אמר/ה

  צודקים. הבנות שלי בבידוד בגלל חשיפה למאומת, יצאו שליליות ועדיין נדרשו להשלים בידוד. רק בגלל שלא התחסנו
  הקריטריון צריך להיות אם יש לילד תסמינים, לא אם הוא התחסן או לא. החיסון הזה לא מונע הידבקות והעברה של הנגיף

הגיבו כאן לכתבה