"שמרו על ילדיכם ומנעו מסיבות, התקהלויות וצריכת אלכוהול וסמים" • סיגל ציוני

סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)

כך פונה היום חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק החינוך ויו"ר הוועדה למעמד הילד והנוער סיגל ציוני, באגרת המופנית להורי תלמידי חטיבות הביניים והחטיבות העליונות לקראת השנה האזרחית החדשה

באגרת שנשלחה בשפה העברית, הערבית, האמהרית והרוסית, ובהמשך לדיון שהתקיים בנושא בוועדה לקידום מעמד הילד והנוער בראשותה, כותבת חברת מועצת העיר ציוני, כי למרות הסגר ישנם עדיין בני נוער רבים שמתכננים מסיבות בבתים ובמקומות ציבוריים.

ציוני מבקשת מההורים לשוחח עם הילדים, להסביר להם את הסכנה הטמונה במפגשים המוניים ולבקש מהם לחגוג השנה באופן שונה – במפגשים מצומצמים, תוך שמירה על מרחק פיזי ועטיית מסכות, על מנת לשמור על בריאותם ובריאות משפחותיהם והסובבים אותם.

סיגל ציוני, מתוך האיגרת:

השימוש בסמים ואלכוהול הוא תופעה הרסנית, אישית וחברתית, קיומה חוצה מגדרים ומעמד חברתי. אלכוהול מוריד עכבות, פוגע בשיקול הדעת לגבי המותר והאסור ויכול לגרור למעשי אלימות, אונס, נהיגה בשכרות, הרעלת אלכוהול ולצערנו, גם למקרי מוות.
בקבוק אלכוהול (צילום: ירון כרמי)
אלכוהול (צילום: ירון כרמי)

ציוני מוסיפה: "מערכת החינוך בחיפה מתמודדת עם הנושא באמצעות פעילויות מניעה והסברה בבתי הספר ובמסגרות החינוך הבלתי פורמאלי. עם זאת הבית הינו החוליה הראשונה בהתמודדות עם שתיית אלכוהול ושימוש לרעה בסמים בקרב בני נוער. הנושא מחייב התגייסות כוללת שלנו ההורים יחד עם כל הגורמים העירוניים במערכת החינוך, הטיפול והאכיפה".

אפשר ליהנות גם בלי לשתות

"עיריית חיפה תתגבר הערב, ראש השנה האזרחית, את המוקד העירוני ותקיים סיורים יזומים במוקדי הבילוי על מנת למנוע התקהלויות. מכם ההורים אנו מבקשים, דברו עם ילדיכם בגובה העיניים. הסבירו להם את הסכנות הבריאותיות הן מנזקי השתייה והן במסגרת ההתמודדות עם מגפת הקורונה. דברו איתם על האפשרות לציין את ראש השנה האזרחית וליהנות גם ללא "עזרים חיצוניים" שכן אפשר ליהנות גם בלי לשתות!".

את האיגרת שהוכנה עם השרות הפסיכולוגי והצוותים המקצועיים האמונים על הנוער בעיריית חיפה, מסיימת ציוני בעצות מעשיות להורים, ערב השנה האזרחית החדשה וכן בבקשה שלא יהססו לפנות, במידת הצורך, לפסיכולוג של השירות הפסיכולוגי העירוני, שיעמוד לרשותם באמצעות קן החירום של עיריית חיפה שמספרו: 5911*

האיגרת המלאה להורים • עברית, אמהרית, רוסית וערבית:

2 תגובות
  1. אייל חיפה אמר/ה

    מישהו מצליח להבין מדוע סיגל עציוני במועצה??
    עם כל כך הרבה כשלים בניהול קייטנות ורישום לבתי ספר עוד לפני הקורונה בספטמבר 2019, שרק התעצמו מהבלאגן בניהול בקורונה, לא הגיע זמן שהיא תפרוש…
    למי שאין כלים לנהל בצורה ראויה או להיות חבר מועצה פשוט תעזבו / תפרשו מהתפקיד חא קרה כלום, נסלח לכם. מה שבלתי נסלח זה להישאר ולהיכשל שוב ושוב.

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    יישר כוח לך יקירתי וחברתי הטובה סיגל ציוני, חברת מועצת העיר חיפה על הדאגה החשובה.ערב טוב. שהקדוש ברוך הוא היושב במרומים יתן לך כוח להמשיך בפועלך הציבורי והחשוב למען תושבי חיפה כולם.כל הכבוד לך סיגל.

לא ניתן להגיב