חינוך מיוחד בחיפה • סדרת הרצאות להורים

חינוך מיוחד בחיפה

מינהל החינוך ומתי"א חיפה יפתחו סדרת מפגשים להורים בחינוך המיוחד

סדרה של 10 מפגשי ידע להורים, תיפתח בקרוב עבור הורים לתלמידי החינוך המיוחד

סדרת ההרצאות נוצרה כנדבך נוסף בהובלת תפיסה עירונית של רצף שרותים להדרכה הורית ״חיפה מדברת הורות ״ ובעקבות שיחות עם הורים, והרצון להעניק להם כלים יעילים בתחומים שונים איתם הם מתמודדים כהורים לילדים עם צרכים מיוחדים.

מדובר ביוזמה משותפת של מינהל החינוך בעיריית חיפה ומתי"א חיפה – מרכז תמיכה יישובי המספק מענה ושירותים לילדים עם צרכים מיוחדים.

סדרת ההרצאות נבנתה כך שתתאים להורים לילדים על הרצף התקשורתי בגיל ביה"ס יסודי, הורים לילדים בעלי אבחנה רגשית ונפשית והורים לילדים על הרצף התקשורתי בגיל הגן.

המפגשים יתקיימו אחת לשבועיים בשעות הערב באפליקציית "זום".

עליזה קרבן, ראש תחום יחידת הורים במתי"א חיפה:

מטרת המפגשים היא ליצור מקום של הקשבה והכלה ללא שיפוטיות. מדובר במסגרת המאפשרת איוורור רגשות, שיח וחשיבה אודות סוגיות הוריות שונות.


המפגשים יתייחסו למיומנויות וגישות שונות בפסיכולוגיה כמו קשיבות, תיקוף, אינטרוספקציה, רפלקציה.

סיגל ציוני
סיגל ציוני

סיגל ציוני חברת מועצת העיר מחזיקת תיק החינוך ויו״ר אגד ערים לחינוך המיוחד בעיריית חיפה, מסרה כי עיריית חיפה מפעילה את מינהלת ההורים הראשונה בארץ, שהיא מודל ייחודי פורץ דרך שנותן מענה רחב להדרכות הורים בכל התחומים. בנוסף, פועלת העירייה לפיתוח מודלים מקצועיים משלימים למתן מענים ממוקדים לצרכים ולטיפוח הקשר עם ההורים, כמו מעגלי שיח הורים-מורים, קבוצות הורים מעורבות, לקויות ועוד.

הסדנאות יונחו על ידי גורמים מקצועיים המטפלים בילדים עם צרכים מיוחדים, ובהם: עליזה קרבן ראש תחום יחידת ההורים, מטפלת משפחתית מוסמכת ומומחית תחום אבחנות נפשיות, מאיה טפר – מדריכת הורים מוסמכת וראש תחום מוגבלויות פיזיות ומחלות נדירות , לורן ניומן – ראש תחום ASD , תמי ליברמן – מטפלת בתנועה ומדריכת הורים מוסמכת, ואורה לינהרד – ראש תחום אבחנות נפשיות.

לא ניתן להגיב