חיפה בשביל התלמידים | משאבים עירוניים כמרחב לימודי וחברתי • יוזמה חדשה ויצירתית

למידה וקשר חברתי (צילום: דוברות עיריית חיפה)

פעילות ייחודית לתלמידי כיתות יא'-יב' העומדים לפני בחינות בגרות וגיוס לצה"ל • תכנית חדשה של עיריית חיפה

התכנית כוללת 3 ימי פעילות בשבוע, תתקיים במרחבים פתוחים, על פי הנחיות משרד הבריאות, תוך שימוש במשאבים עירוניים והפיכת העיר למרחב לימודי המזמן חווית למידה יצירתית חדשנית ומותאמת שתכלול, בין היתר, סיורים ברחבי העיר בהדרכת מוזיאוני חיפה, מפגשים בתאטרון העירוני במרחב הפתוח, יציאה לים באמצעות המרכז הימי ומפגשי הכנה לצה"ל בדגש על חיל הים.

למידה וקשר חברתי (צילום: דוברות עיריית חיפה)
למידה וקשר חברתי (צילום: דוברות עיריית חיפה)

ספורט, טכנולוגיה, ותרבות

התכנית תכלול גם פעילויות ספורט מגוונות שיערכו במתקני הספורט הפתוחים, מפגשים עם מהנדסים וחוקרים בחברות ההייטק, אשר יחשפו את התלמידים לעולם חדשני וטכנולוגי בתחומי הביו-רפואה, הבינה המלאכותית, העולמות הווירטואליים, והפיתוחים האחרונים בעולם המדע, כחלק מהתמודדות עם מגפת הקורונה. כל זאת באמצעים דיגיטליים ולמידה משולבת.

התכנית ההפגתית תפעל לצד הלמידה מרחוק ותיתן מענה לצורך של התלמידים למפגש חברתי וכחלק מתהליך של חזרה הדרגתית לספסל הלמודים.סיגל ציוני, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה הודתה למינהל החינוך, למנהלי בתי הספר ולצוותי ההוראה, לתיאטרון חיפה, חברות ההייטק ולכל יתר השותפים הלוקחים חלק בתכנית.

סיגל ציוני
סיגל ציוני

סיגל ציוני:

תלמידי יא'-יב' עומדים בפני תקופה מאתגרת, של בחינות בגרות לצד ההכנות לגיוס לצה"ל ולשירות בפורמטים השונים, ומחובתנו להעניק להם את המענים הרלוונטיים ולחזקם, מעבר לעבודה הפדגוגית החינוכית, גם חברתית ורגשית, ע"י מפגשים וקשר אישי וחם עם דמויות משמעותיות בחייהם שיתקיימו תחת מגבלות מגפת הקורונה. מדובר בפעילות בעלת חשיבות גדולה שתאפשר להחזיר את התלמידים לשגרה שפויה ובריאה, תוך שמירה קפדנית על הנחיות משרד הבריאות.
2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    יוזמה טובה.

  2. שלומית אמר/ה

    יופי וישר כוח על היוזמה לעודד קצת את הנערים והנערות .מקווה שהתוכנית תצא לדרך בימים הקרובים. הגיעו מים עד נפש מהשהייה שלהם בבית. בדידות ושיעמום.

לא ניתן להגיב