“הנזק לילדים הוא עצום” | הורים בחיפה מבקשים לאפשר פעילות פרונטלית לתנועות הנוער בחיפה

הורים מחיפה: נזק גדול נגרם לילדינו מן הפעילות החברתית המקוונת בלבד | מבקשים להחזיר פעילות פרונטלית בצופים

רבות נכתב על השלכות הריחוק החברתי על ילדים ובני נוער בתקופת הקורונה, בעיקר כשהוא נפרש על פני תקופה כה ארוכה. מתחילת הקורונה ונכון לפרסום כתבה זו, במערכת חי פה עוקבים מקרוב אחר הנושא ומשמיעים את קולם של אנשי מקצוע. הפעם אנו מביאים את זעקת ההורים שהחלו לראות את ההשפעה על ילדיהם.

הריחוק החברתי שכופה הקורונה, קיים לא רק במסגרת החינוכית הבית ספרית, אלא גם במסגרת החינוכית החברתית של תנועות הנוער והחוגים השונים.

הורים מספרים לחי פה, כי הם לא מצליחים להבין מדוע מונעים מהילדים את המפגשים בשטחים פתוחים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

ענבר פליק זוננפלד, מרכזת הנהגת חיפה בצופים מסרה לחי פה:
משרד הבריאות הוציא מכתב ביום ראשון (8/11/20) המורה שלא לאפשר פעילות של תנועות הנוער, ואנחנו, כמובן, מכבדים זאת. אך חשוב לציין כי כל רשות יכולה לאשר את הפעלת תנועות הנוער, על פי מתווה שאינו מפר את הנחיות המשרד, כלומר, פעילות של 10 פעילים בשטח פתוח ובקפסולות.

בחיפה יש 4500 חניכים, 600 מתוכם משכונות מוחלשות. אנחנו מודעים למורכבות שבעניין אבל מאוד חשוב לנו, לכל הפחות, לקבל אישור להפעיל פעילות לנוער באוכלוסיות המוחלשות, על מנת למנוע מהם התעסקות בתחומים מסוכנים ושיהיו פעילים במסגרת חינוכית חיובית.

חשוב גם להדגיש כי הקשר שלנו, תנועות הנוער, עם העירייה, הוא מעולה ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה לאורך כל הדרך ומצפים שבסוף אכן יתקבל אחד מהפתרונות שאנחנו מציעים והעירייה תאשר לנו פעילות על פי הנחיות משרד הבריאות.

רונית שטריכמן, אם לארבעה ומייצגת קבוצה גדולה של הורים, מספרת
לחי פה:

על פי הנחיות ועדת החינוך של הכנסת, ניתן לקיים פעילות חינוכית בחוץ, בקבוצות של 20 ילדים, על פי ההנחיות. הנהגת הצופים בחיפה אינה מקבלת אישור מהעירייה לפעול על פי הנחיות אלו ועל כן הפעילות כולה נותרה מקוונת. כאמא לארבעה, שלושה בוגרי הצופים והצעיר תלמיד כיתה ז’ ופעיל בצופים, אין דרך לתאר במילים את הנזק לילדינו מן הפעילות החברתית המקוונת בלבד, כשזה מה שהם מקבלים גם בשעות הלימודים וגם בשעות הפנאי אחר הצהריים. אנחנו, כקבוצת הורים גדולה, היינו שמחים שהעירייה תיפתח פעילות צופים פרונטלית בחיפה, על פי הנחיות ועדת החינוך של הכנסת.

מתנועת הצופים נמסר לחי פה בתגובה:

תנועת הצופים הינה חלק מהחינוך הבלתי פורמאלי ועל כן עדיין לא קיבלה אישור לחזור לפעילות. אנחנו מקווים לקבל אישור בקרוב אך העניין תלוי לחלוטין בהחלטות קבינט הקורונה ומשרד הבריאות.

עם זאת, התנועה פעילה בחודשים האחרונים בשני ערוצים מרכזיים:

1- התנדבות דרך הרשויות המקומיות במשימות חשובות – בכל אופן וצורה אליה אנו נדרשים.

2- פעילות חינוכית שוטפת באמצעים טכנולוגיים (לא פרונטאלית).
צופים בחיפה | התמונה להמחשה בלבד (צילום: מאיה שפירר-אבני)
צופים בחיפה | התמונה להמחשה בלבד (צילום: מאיה שפירר-אבני)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

עיריית חיפה מכירה בחשיבות הפעילות הברוכה והמשמעותית של התנועות ושל ארגוני הנוער. עם זאת, העירייה פועלת כפי שהיא מחויבת על פי ההנחיות והמתווים שנקבעו ע”י משרד הבריאות, שלא אישר בשלב זה את הפעילות המדוברת. בתוך כך, בוחנת העירייה כל העת פתרונות יצירתיים על מנת לספק גם בעת הזו מענה לילדים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.