‘נחסמו הרשאות תקציביות שניתנו לנו’ | מנכ”לית יפה נוף מדווחת לספקים על עצירת עבודות ועיכוב בתשלומים

מחריפה הטרגדיה בחברת יפה נוף, שהייתה תאגיד הדגל של עיריית חיפה

חברת יפה נוף הקפיאה את כלל העבודות, ביניהן עבודות הרכבל וחיבורי הנמל

מנכ”לית חברת יפה נוף, סאלי גליצנשטיין, הנחתה ביום ראשון השבוע (18/10/20), להקפיא את כלל העבודות בחברה, בשל אי יכולת לשלם לספקים, כדי להימנע מפגיעה נוספת בפרויקטים ולמנוע נזק עתידי. בין העבודות שהוקפאו, עבודות הרכבל וחיבורי נמל, למעט מטרונית נשר – בפרויקט זה ממשיכים כעת, כיוון שהוא נמצא בעיצומן של עבודות ניקוז והקפאתו מהווה סכנה.

במכתב שהוציאה החברה ביום שלישי 20/10/20 לקבלנים, היא מודיעה כי ייתכן ויחלו עיכובים בתשלומי חשבונות שוטפים לחלק מהספקים. עיכובים אלה נובעים מכך שלא התקבלה, כך לטענת החברה, התייחסות מקצועית מצד משרד התחבורה למועד סיום הסכם “ההיפרדות” והעברת הפרויקטים לחברות המנהלות.

רכבל חיפה • הרכבלית - התחנה העליונה באוניברסיטת חיפה (צילום: ירון כרמי)
רכבל חיפה • הרכבלית – התחנה העליונה באוניברסיטת חיפה (צילום: ירון כרמי)

מצ”ב המכתב:

מכתב לקבלנים

מחברת יפה נוף נמסר לחי פה:

כידוע, מנכ”ל משרד התחבורה התחייב שהפרויקטים יועברו למשרדו עד ל-2 באוגוסט 2020. ביפה נוף ממתינים כמעט ארבעה חודשים להעברת הפרויקטים וזאת לאחר שהחברה ביצעה את כל מחויבויותיה.

החברה המשיכה לנהל את הפרויקטים כדי למנוע נזק עתידי ובזבוז כספי ציבור. אולם, משלא נתקבלה התייחסות מקצועית מצד משרד התחבורה למועד הסיום וכדי להימנע מפגיעה נוספת בפרויקטים, ניתנה ביום ראשון הנחיה להקפאת כלל העבודות. זהו צעד שקול ומקצועי כדי להגן על הפרויקטים. רק הסכם הוגן וראוי עם משרד התחבורה יוכל להביא לפתרון המשבר ובימים אלה מנכ”ל משרד התחבורה אמור להודיע על החלטתו בנושא.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  הדגל של חיפה – כן אם מדובר בדגל השחיתות ובזבוז תקציב העיר
  רכבל שטענו שיעלה 200 מליון שקל ואנחנו כבר ב-350 מליון שקל
  הרכבל לעולם לא יחזיר את ההשקעה בו ולכן אף גורם פרטי לא היה מעוניין להפעיל אותו במכרז שעשו. עד כדי כך שיהיו חייבים שוב לבטל קוי אוטובוס חיוניים לקמפוסים כדי לאלץ בכח סטודנטים לנסוע על ידי דילול תדירות קוי אוטובוס לקמפוסים (מכתב יצא ממנכל יפה נוף ליונה יהב שכידוע הרס את האוטובוסים המהירים לקריות בשביל המטרונית).
  הרכבל הזה הוא הדבר המטופש ביותר שהעיר הזאת השקיעה בו. יקר להפעלה, מסוכן להפעלה, יקר לתחזוקה, לא מסיע סטודנטים בתוך הקמפוסים ובאופן כללי פשוט תחבורה טיפשה. מתאים לחברה טיפשה כמו יפה נוף.
  סאלי חפשי ג’וב אחר, את התאגיד הזה צריך לסגור אחת ולתמיד על השחיתות בו.

  1. ערן אמר/ה

   לא יודע מהיכן אתה שואב את המלל התלוש שלך. תגובה אופיינית למי שלא עושה כלום . עבדתי בחברה 14 שנה , שינינו את חיפה גם תחבורה פרטית וגם ציבורית . אני לא נחשפתי לשחיתות ,אבל תגובה של אנשים כמוך שהתנגדו לכביש 6 לרכבת לירושלים המנהרות הכרמל פגשתי הקשבתי והמשכנו בדרך של חדשונות עשיה מתוך אמונה. בזכות המנהלים המקצועיים של יפה נוף איפשרנו יסודות של צמיחה.שבת שלום