שידור חי כעת בחי פה – שיתוף ציבור – שיקום שדרות יצחק ושדרות הצבי בחיפה | כ- 12 מיליון ש"ח יושקעו בשיקום

שד' הצבי | שד' יצחק - שיתוף ציבור (צילום: עיריית חיפה)

שיתוף ציבור – שיקום שדרות הצבי ושדרות יצחק 9/2/21 ב- 17:30 • בהשתתפות ראש העיר עינת קליש

תכנית שיקום שדרות יצחק ושדרות הצבי תוצג בפני התושבים במפגש שיתוף ציבור שיתקיים בהשתתפות ראש העיר ויועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של עיריית חיפה ביום שלישי 9/2/21 בשעה 17:30.

ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

השיקום יתבצע ע"י מנהל התפעול בשיתוף עם חברת יפה נוף, כאשר בשלב הראשון ישוקמו שדרות יצחק ושדרות הצבי בעלות כוללת של כ- 12 מיליון ש"ח.

עם סיום העבודות ישוקמו גם שדרות הברושים שתכנונם מושלם בימים אלה.

שיקום הרחובות יתבצע לאחר תכנון ארוך וקפדני, בו הושם דגש רב על שימור המופע הנופי המייחד את הרחובות האלה ועל שימור העצים הוותיקים שחלקם בני מאה שנים ואף יותר.

העבודות צפויות להתחיל במהלך חודש מרץ תחילה בשדרות יצחק, לאחר מכן בשדרות הצבי ובהמשך בשדרות הברושים. כאשר משך זמן העבודות הצפוי בכל רחוב הוא כשלושה חודשים. העבודה בכל רחוב תתבצע במקטעים במטרה להקל ככל הניתן על דיירי הרחובות.

נציגי האגף לפניות ציבור ילוו את התושבים ויעמדו לרשותם לאורך כל שלבי הפרויקט.

התכנית תוצג בפני דיירי שדרות הצבי ושדרות יצחק במפגש zoom שיתקיים ב- 9/2/21 , בשעה 17:30, ויועבר בשידור חי בדף הפייסבוק העירוני. במפגש ישתתפו ראש העיר עינת קליש רותם, ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה, מנהל אגף תכנון תנועה ונוף בעיריית חיפה, אגרונום התכנית ונציגי חברת יפה נוף.

שיקום שדרות הברושים יוצג בהמשך בהתאם להתקדמות התכנית.

שד' הצבי | שד' יצחק - שיתוף ציבור (צילום: עיריית חיפה)
שד' הצבי | שד' יצחק – שיתוף ציבור (צילום: עיריית חיפה)
18 תגובות
 1. יואל אמר/ה

  היי מה מתכוונים לעשות במרכז סירקין שמוזכר כבר 50 שנים במיוחד ממספר 21 ועד רחוב שפירא דם כל החנויות סגורות ואטומות ללא שום הכנסה ומשלמים ארנונה כמו לאזור א על מה ולמה???!!!

 2. אבי אמר/ה

  כבודן של 3 השדרות במקומו מונח אבל מה קורה ביתר חלקי העיר ? תראו למשל את צומת מצה ואת צומת חורב – זוועת אלוהים ! ! ! ! ! ! !. אגב, מעניין אותי מי מה"גדוילים" גר בתחילת רח' פרויד. משום מה סללו שם מחדש דווקא את קטע הרחוב הזה.

 3. עידית אמר/ה

  הגיע מאד הזמן…

 4. אלי אמר/ה

  מאוד חשוב לשפר ולשפץ רחובות בחיפה , אבל לא פחות חשוב לשמור על צירי התנועה המרכזיים נקיים מבורות למשל בחטיבת גולני או בדרך פיק"א .

 5. ריטה אמר/ה

  צעד ראשון מצידה של הגברת קליש אבל מה שאר הרחובות פנינו כבר 30 שנה לגבי הסדר חניה בשדרות הציונות ,ואין עונה מדרכות ברחוב הנ"ל עם בורות לא נעסו כלום כלום לא נעשה ,הערה אני מלפני שמונה שנים ריסקתי את כף הרגל מבור שהוא נימצא עד עצם היום מבלי לשפצו או את המיגרכה בכלל

 6. עדנה שבת אמר/ה

  כל שיקום וקידום אזור הוא מבורך.
  מקווה שראשת העיר תבין שצריך לשקם את הכבישים מקרית חיים לחיפה, לכל אורך הדרך.
  התרעתי פעמים רבות על בורות בעיקר בנתיב הימני(ספרתי מעל 44 בורות רק בצד אחד ושלחתי להם מיקום מדויק שלהם). באים שופכים קצת אספלט שנשטף עם הגשם

 7. דורית רינגלשטיין אמר/ה

  יפה מאוד. מה עם שדרות הברושים? הכביש שם הוא קטסטרופה וסכנת נפשות.

 8. לימבו אמר/ה

  השקיעה בקומץ אזרחים מהאלפיון העליון.

 9. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  הגיע הזמן להשקיע במקומות האלה. זה חשוב עינת ,מה שאת עושה למען תושבי חיפה. תבורכי על כך.

 10. לייבלה אמר/ה

  במקום להשקיע ואיי החורבות של שער העליה שבמקום ישנה הזנחה פושעת בכל הפרמטרים מדרכות בליות כבישים שדוקים עצים מטים ליפול מערכות ניקוז קורסות סימוני כביש מחוקים וזוהמה משקיעים במקומות אכסלוסיביים ברחובות של בעלי השפעה וממון בושה להיתנהלות הבלתי ניסבלת של ראשי ערים מאז מיצנע וכלה בגברת קליש שתלינו בה כל כל תיקוות והן היתבדו אני מזמין את התיקשורת על מנת לאמת את דבריי ולהיוכח באבסורד הנוראי

 11. דורית אמר/ה

  תבורכי ראש העיר על העשייה הנפלאה.
  ביחד עם זאת אני מצפה ומקווה שבעתיד הקרוב גם אשמע שראש העיר החליט להקים מעלית בכל בניין בן 4-5 קומות שאין בו מעלית.

 12. ריטה אמר/ה

  לגברת רואש העיר את יודעת הכן נמצא רחוב שגרות הציונות אנכנו מזמינים אותך לכאן לביקור אל תיתעצלי בואי וראי ושמעי אותנו .הערה:אל תבואי עם רכב לא ינינ לך מקום לחנות,וזו גם מאחת הבעיות שיש פה פרט למדרכות בורות בכבישים ועוד,,,,,חיזרי עם תשובה בבקשה

 13. אייל אמר/ה

  כולם רוצים חניה ל3-4 רכבים למשפחה
  שד' הציונות אוטובוס כל 5 דקות
  הם לא בסטייל לנסוע באוטובוס מה פתאום.
  נו באמת אנשים מתפלאים למה חיפה מאחור.
  כל הזמן העיר עסוקה בכבישים ולא באנשים.
  הבעיה לא החניה. הבעיה הצורך ברכב בעיר.
  רק כשנבין את זה נוכל לקבל עיר ברמנ בינלאומית.
  אין אסטרטגעה עירונית בחיפה לתחבורה ציבורית.
  תשאלו את מבקר העירייה שמצא שבכל זה מטפלת
  המזכירה של ראש אגף החניה. מצאו עשרות קוי אוטובוס שלא עובדיפ כמתחייב עד 22:30 (אפילו לא חצות כמו כל העולם) הם מסיימים בחיפה ב21:30. ותדירות לא עומדים בה כי יש מצוקת כח אדם הנהגים. בזה לא מתעסקים רק
  בלסדר עוד 6 חניות לג'יפים בכרמל. עצוב

 14. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  מאוד הכרחי לבצע שיקום. תודה לכם

 15. התמנון אמר/ה

  אייל צודק כרגיל.
  בשער העליה ישנן חניות אשר מופיעות בטאבו כשייכות לדיירי הבניין אך העירייה החליטה שהן חניות "ציבוריות". אין תשובה מעירית חיפה בנושא ואף לא מהמחלקה המשפטית.
  מעניין למה…

 16. ריטה אמר/ה

  אייל נכון שאני גרה בשדרות הציונות אבל לא למעלה לכיוון הכרמל יותר לכיוון ואדי נסנס ב'יש לי בעל חולה והוא בו 76 ואני בת 70 ומזה 4 שנים אני נלחמת לקבל תו נכה לרכב ואני עדחן ממתינה וממש לידנו יש גן שעשועים מוזנח כבר מעל ל30 שנים ניתן לעשות שם חניה ואין עונה מציד העיריה עד עצם היום

 17. אייל אמר/ה

  ריטה לא אמרתי לאסור להחזיק רכב. אבל אנשים בשדרות הציונות רוצים 3 חניות לכל משפחה. נהדר שמצבם הכלכלי השתפר והם קונים עוד ועוד רכבים, למה זו בעיה של העירייה? 60 שנה אנשים גידלו שם משפחות, עשו קניות והלכו לעבוד כשלחצי מהאוכלוסיה בהדר לא היה רכב פרטי. לפני 20 שנה נהיה קצת צפוף היה רכב אחד למשפחה. מספר משתמשי האוטובוסים בחיפה יורד כל שנה. בשנות ה-70, שני שליש תושבי חיפה נסעו באוטובוס בתור תחבורה עיקרית של משק הבית. בשנות ה-90 אפילו עם העליה, ירד ל-50% ובשנות ה-2000 כבר ירד מתחת 40%. היום רק שליש ומטה משתמשים באוטובוס ככלי תחבורה עיקרי למשפחה.
  אבל מילא, החל משנת 2010 החל בולמוס הליסינג, שהביא לזה שנהיה "זול" לקנות רכב נוסף בתשלומים. נהדר. מה זו אשמת העירייה שמשפחה שהסתדרה באוטובוס, אחרכך הסתדרה ברכב אחד, עכשיו רוצה 2 רכבים ועוד אחד לילדה שלומדת באוניברסיטה ועוד אחד לבן שבדיוק קיבל רשיון. וכולם צריכים לחנות לא יותר מ-5 מטר מהבניין. אז בניין של 6 דיירים שפעם היו בו 3 רכבים, אחרכך 6 רכבים, אחרכך 9 רכבים היום יש בו 20 רכבים. תאשימו את העירייה כמה שאתם רוצים, לא התפקיד של עיריית חיפה לבזבז את מיסי הארנונה של כולנו על מגרשי חניה בשביל 2-3 רכבים למשפחה. לא בחביבה רייך, לא בהדר, לא בקרית אליעזר ולא בשער עלייה. לא יקרה.
  התפקיד של העירייה לספק חלופה למצב העגום הנוכחי. כי נניח שהיה לכולם חניה ל-20 רכבים לבניין. מה קורה? יוצאים בבוקר מהחנייה ומגלים פקקים של 20 דקות בכל כביש מרכזי בחיפה. אז מתחילים מהנדסי תחבורה לחלוב אותנו מעוד מליארדי שקלים: עוד כבישי ירידה לחוף, עוד הרחבה של כבישים, אולי אוטוסטרדה בקומות במוריה או כביש נוסף מתחת מרכז הכרמל? כבר היו מלא הצעות הזויות שלא יעבדו. יש יותר מדי אנשים שנוסעים ביותר מדי רכבים פרטיים.
  ההצעה היחידה שתעבוד וגם אם יהיו צעקות של הציבור שראש העיר הורס את העיר וזוועה ופוגע בתושבים עם בעיות בריאות, מצטער אבל הדבר היחיד שצריך לעשות כרגע זה שמספר התושבים שישתמשו באוטובוסים יעלה חזרה לשני שליש. שאנשים ירגישו שחבל לבזבז על אוטו.
  זה אומר לשדרג את קווי האוטובוס, כמה שיותר. לתת להם עדיפות איפה שרק אפשר. בעתיד במקום אוטובוסים יהיו מוניות או מיניבוס אוטונומי שיעשה סיבוב בין מוסדות ציבור ושכונות ואולי אז נבין כמה מטופש שהחזקנו 3 רכבים למשפחה ובזבזנו סתם עשרות אלפי שקלים לשנה. כי למה אני צריך לקחת את הרכב שלי לנסוע 10 דקות להחנות אותו בבית חולים כרמל, לשלם חניה, האוטו ממתין לי סתם ואז אני חוזר שוב לבד באוטו הביתה מהעבודה.
  בכל העולם אני עולה על אוטובוס, הסעה ייעודית, מונית או יורד לרכבת תחתית ליד הבית, לוקח 10 דקות קו רכבת תחתית הולך 50 מטר ואני בבית חולים. ככה זה חייב לעבוד בחיפה. בתי חולים, אוניברסיטאות, עירייה, בתי ספר, לכולם צריך לספק קוים לכל מקום בעיר לא יותר מ-10 דקות. צירי עדיפות לאוטובוס, וזמינות קוים של לכל היותר 10 דקות בכל קו בחיפה. כלומר 5 קוים לשעה בכל תחנה.

 18. דורון אמר/ה

  מתי תרדו למטה לקרית אליעזר אליהו..

לא ניתן להגיב