מקום ראשון ליזמים צעירים מחיפה

יזמים צעירים בחיפה (צילום: iris)

תלמידי כיתה ח’ מחיפה המציאו מוצר ייחודי לבעלי צרכים מיוחדים וייצגו את חיפה בתחרות הארצית

תלמידי כיתה ח’ מבי”ס ראלי מטו”ס בחיפה, הקימו חברה בשם “IRIS” ויצרו את ה- DrawStick – מוצר שמטרתו לסייע בהליך שיקום כף היד עבור אנשים המתמודדים עם בעיות מוטוריות לאחר פציעה, או פגיעה עצבית. 
הפרויקט בשיתוף פעולה עם בית הספר “רגבים” בחיפה – חטיבת החינוך המיוחד, בה לומדים מתבגרים עם צרכים מיוחדים. השנה, קבוצה של עשרה תלמידים מהחטיבה, הצטרפו לקבוצה כיזמים והיו שותפים בתהליך ובעשייה המיוחדת.

יזמים צעירים בחיפה (צילום: iris)
יזמים צעירים בחיפה (צילום: iris)

זכו במקום הראשון

ביום שלישי ה-2/6/20, התקיימה התחרות האזורית בחיפה, בה הציגו 14 קבוצות מבתי ספר שונים בחיפה את העשייה והמוצרים שלהם. יזמי IRIS, זכו במקום הראשון בתחרות וכעת הם מתכוננים במרץ לקראת התחרות הארצית של ארגון ״יזמים צעירים ישראל״ שתתקיים בעוד כשבועיים.

שיתוף עם תלמידי החינוך המיוחד

אילנה לוי מנהלת בית ספר רגבים חיפה, אמרה על הפרויקט: “ייחודו של הפרויקט, מעבר לפיתוח המוצר. הנו שיתוף הפעולה שנוצר בין התלמידים של הראלי ותלמידי ביה”ס רגבים. המפגשים לאורך השנה יצרו גשר לקשר, נתנו במה לכישרונות, יצרו חוויה מעצימה לשני הצדדים והביאו לפיתוח מוצר למען אנשים עם צרכים מיוחדים”.

צפו בעבודת היזמים הצעירים

הדדיות וצמיחה משותפת

זהבית זליג, מנהלת ראלי מטו"ס בחיפה
זהבית זליג, מנהלת ראלי מטו”ס בחיפה

זהבית זליג מנהלת ביה”ס הראלי מטו”ס: “במסגרת תכנית “היזמים הצעירים”, הילדים לומדים להיות יצירתיים, לפתח מיומנויות של עבודת צוות, להשתמש בפלטפורמות טכנולוגיות שונות, לשלב חדשנות ועוד. זו היתה זכות גדולה עבורנו לעבוד בשיתוף פעולה כה הדוק עם תלמידי בי”ס “רגבים”, ולפתח ביחד מוצר למען אנשים עם צרכים מיוחדים”.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אורית אמר/ה

    כל הכבוד !!!

  2. הילה ברוכים אמר/ה

    מדהימים! כל הכבוד להם! רעיון מבורך ושאפו על הזכייה במקום הראשון.

הגיבו כאן לכתבה