אלמוג שק פראמדיק מד״א מחיפה, אחראי במתחם "הבדק וסע" בעיר מסכם חודשיים של עבודה מסביב לשעון

אלמוג שק, בן 23 מחיפה מתנדב במד"א מגיל 16, עבר קורס פראמדיקים ושירת כפראמדיק ביחידת דובדבן של צה"ל. כשהשתחרר, חזר למגן דוד אדום והחל לעבוד בארגון. בחודשיים האחרונים, מאז הגיע נגיף הקורונה לישראל, אלמוג מקדיש את כל זמנו לפעילות כחלק מהמאבק בנגיף.

בימים הראשונים לביצוע הדגימות לבדיקת נגיף הקורונה בישראל, אלמוג עבר הכשרה במד"א והחל לקחת דגימות מאזרחים בבתיהם באזור חיפה והקריות. עם פתיחת מתחם "היבדק וסע" בחיפה, שק, מונה, יחד עם פראמדיק נוסף, להיות אחראי הפעילות השוטפת. במקביל לפעילותו במתחם "היבדק וסע" בחיפה, הצטרף אלמוג למבצעי הדגימות של צוותי מד"א בבתי האבות והמוסדות השונים.

אלמוג שק, פראמדיק מד"א (צילום: מד"א)

אלמוג שק, מספר:

בהתחלה הייתה הרבה אי וודאות. במקרים רבים אנשים היו מאוד מפוחדים כשהגעתי אליהם הביתה. השתדלתי תמיד לנסות להרגיע אותם ככל יכולתי, ולהסביר להם לפרטי פרטים על התהליך.

את מתחם "היבדק וסע" בחיפה הקמנו בן לילה. היה ברור שיש צורך בהגדלת מספר הדגימות לנגיף הקורונה שמתבצעות בישראל, על מנת להילחם בנגיף ובהתפשטותו באופן מיטבי. היינו לוקחים דגימות ממאות אנשים ביום, ולעיתים גם מיותר מאלף. העבודה הייתה מאוד אינטנסיבית, אבל הרגשנו שהחשיבות היא רבה, ושאנחנו חלק ממשהו גדול.

האתגר בבתי האבות נבע לעיתים קרובות מהחשש של הנבדקים, ומהרצון שלנו לתת להם תחושת ביטחון ולהרגיע אותם. היינו מגיעים מספר חובשים ופראמדיקים לכל בית אבות, וצריכים לבדוק מאות דיירים ואנשי צוות תוך מספר שעות. כל הזמן עמד לנגד עיני הצורך להגן עליהם ולעשות כל מה שאני יכול כדי לצמצם את הסיכוי להתפרצות של נגיף הקורונה בקרב הדיירים המבוגרים.

קורונה – כל הכתבות

תגובה
  1. צור אמר/ה

    סמר, אי ודאות ולא אי וודאות, ממש כמו ודאי לעומת בוודאי, ורד לעומת הוורד, ויזה לעומת הוויזה….

לא ניתן להגיב