חתונה המונית • השוטרים הגיעו – האולם הוחשך והדלת ננעלה • צפו

ריתוך כניסת אולם האירועים (צילום: דוברות המשטרה)

מאות אירועים ועשרות אלפי מוזמנים

במסגרת הפעילות איתרו השוטרים במחוז הצפון, מאות אירועי חתונה שהיו אמורים להתקיים בגני ואולמות אירועים, הפועלים במרחב הציבורי בהשתתפות עשרות אלפיי מוזמנים במצטבר. השוטרים שוחחו עם כ-200 בעלי שמחות ובעלי גני אולמות אירועים והבהירו להם את ההנחיות האוסרות על קיום אירועים וכי במידה שיקיימו את האירועים שלא בהתאם להוראות, יפעלו כנגדם באכיפה, לרבות פתיחה בחקירה פלילית.

חתונה המונית

חרף האמור, הגיעו בסוף השבוע שוטרי משטרת ישראל לאולם אירועים בעיר שפרעם, שקיים חתונה המונית וזאת על אף צו סגירה מנהלי לתקופה של 7 ימים, שהוטל עליו מספר שעות קודם לכן בגין הפרות קודמות דומות של הנחיות וצו בריאות העם.

השוטרים הגיעו – האולם הוחשך והדלת ננעלה

עם הגעת השוטרים למקום הבחינו בעשרות רכבים בחניון ובחוגגים שעשו דרכם לאולם. לפתע האורות בחניון ובאולם הוחשכו ודלת הכניסה, שעליה עוד התנוססה הודעת צו הסגירה, ננעלה.

השוטרים פעלו במהירות, נכנסו לאולם, פיזרו את עשרות המוזמנים, הטילו קנס בסך 5,000 ₪ על בעל השמחה ובית העסק נסגר באמצעות ריתוך דלת כניסה.

צפו • השוטרים מרתכים את דלת אולם האירועים

בעל האולם נעצר

בעל האולם (53, שפרעם) נעצר, לאחר שהפר את צו הסגירה המנהלי וקיים חתונה המונית ללא שמירה על ריחוק חברתי ועטיית מסכות. החשוד נחקר בגין עבירות של הפצת מחלה שלצידה עונש מאסר לתקופה של 3 שנים והפרת הוראה חוקית, והובא לדיון בבית משפט השלום בחיפה, אשר הורה על מעצר בית לתקופה של 10 ימים, הרחקה מבית העסק למשך 60 ימים, סגירת בית העסק למשך 30 ימים וחתימה על התחייבות עצמית בסך 20,000 ₪.

5000 איש בחתונה

באירוע נוסף, באולם אחר בשפרעם השבוע, שוטרי משטרת ישראל איתרו חתונה המונית בה השתתפו כ-5,000 איש. השוטרים שהגיעו למקום הבחינו בחוגגים סועדים ורוקדים, ללא שמירה על ריחוק חברתי וללא עטיית מסכות על הפנים. תוך דקות ספורות החתונה פוזרה, ובעל השמחה שמספר ימים קודם לכן נערך עמו שימוע, זומן לחקירה פלילית וכך גם הזמר שהשתתף באירוע.

המוזמנים פוזרו

במקביל הגיעו השוטרים לגן אירועים בעיר שלא עמד בהנחיות, וזאת למרות שימוע שנערך לו בו התחייב לקיים את האירועים בהתאם לחוק. השוטרים שהגיעו למקום פיזרו את המוזמנים שהיו ישובים בשולחנות. בעלת הגן (49, שפרעם) נקנסה בסך של 5,000 ₪, בתום שימוע שנערך לה הוחלט על הוצאת צו סגירה למשך 7 ימים לגן האירועים.

מסכנים את בריאות האזרחים ופרנסתם

המשטרה קוראת לציבור ולבעלי האולמות להישמע להנחיות משרד הבריאות, אי הקפדה על ההנחיות מעמידה בסכנה את בריאות האזרחים ואת פרנסתם.

משטרת ישראל תמשיך בפעילות מוגברת, במישור הגלוי והסמוי כנגד אלו אשר מקיימים ארועים המוניים תוך שאינם ממלאים את ההנחיות למניעת התפשטות נגיף הקורונה ומעמידים עשרות ומאות אנשים בסכנת הדבקות.

מהמשטרה נמסר לחי פה:
שוטרי המחוז הצפוני במשטרת ישראל פועלים למניעת הדבקות המוניות באירועים. בעלי אולמות שלא מילאו אחר הנחיות – נחקרו, נקנסו ואחד מהם אף נעצר, צווי סגירה הוצאו לחלק מבתי העסק.

שוטרי משטרת ישראל פועלים מדי יום לאבטחת בריאותו, שלומו וביטחונו של הציבור בכלל ובקרב תושבי החברה הערבית בפרט. אירועים משפחתיים וחברתיים המוניים הם מוקד בולט להידבקות נרחבת בנגיף הקורונה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

6 תגובות
 1. בוקי אמר/ה

  הקנס לבעלך האולם אינו גבוה וע”כ לא מקיימים את הצו כפי שהוא
  אם הקנס היה 50000 ש”ח או 1000 על כל אורח נוכח
  אזי היו נשמעים להוראות בהקפדה

 2. מיכל אמר/ה

  מסכימה איתך

 3. די לאוזלת היד אמר/ה

  להכניס את המארגנים לכלא לחודש, הפרה שנייה כלא 3 שנים באשמת נסיון גרימת מוות קיפוח חיים של עשרות ואולי מאות משתתפים.
  בנוסף לסגור את כל אולמות הארועים בישראל ולאסור על כל התקהלות מעל 50 איש, מי שעובר על כך 3 שנים מאסר בשיפוט מהיר. חייבים הרתעה.

 4. דין דין אמר/ה

  מי שמאפשר למאות אנשים להתכנס יחד ללא מסיכות כדי לחגוג הוא עברין נאשם בחבלה וגרימת מוות ברשלנות עונשו מאסר.

 5. abra אמר/ה

  לשם שינוי ניתן להגיד הפעם שפו להאכיפה. בעלי אולמות ובמיוחד במגזר החרדי והערבי לא מקפידים. דרך הכיס הם ילמדו לקח. כנל צריך עם מארגני מסיבות בכל מקום.

 6. משה אמר/ה

  לשם שינוי דווקא במגזר החרדי מאוד מקפידים על ההנחיות מעדיפים חתונות קטנות וצנועות ובריחוק ועטיית מסכות , ובדיקת חום בכניסה וחתימה , חתונות שמתחילות מוקדם ומסתיימות מוקדם לא יאוחר מ 11 בלילה וגם לפני כן , דווקא אצל החרדים שומרים הרבה יותר מכל מגזר אחר , לשם שינוי נוסף כשאצל החרדים שומרים על ההנחיות באדיקות באותו זמן בבלפור מתקיימות הפגנות רבות משתתפים וללא שמירת מרחק ורובם ללא מסכות , לשם שינוי נוסף ישנם הופעות גדולות ברחבי הארץ עם למעלה מ 2000 משתתפים ויותר ואין זכר לניידת משטרה .
  אז לשם שינוי לפני שאת/ה כותב/ת משהו כדאי לבדוק את העובדות ולא את השמועות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.