מיון קהילתי בלין בחיפה | הורחבו שעות הפעילות • א’-ה’ 08:00-18:30

כללית ממשיכה לפתח מערך שירות מותאם לצורכי הקהילה בתקופת מגפת הקורונה ובמסגרת זו הרחיבה את שעות הפעילות של המיון הקהילתי במרכז רפואי לין עד שעות הערב. השירות פועל החל מהיום בימי א-ה ברציפות מ 08:00 עד 18:30 ובימי שישי עד 11:30.
בהמשך, מתוכננת הרחבת פעילות דומה גם בכלל רשת המיונים הקהילתיים במחוז.

רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)

רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית:

הפריסה המהירה של השירות המורחב התאפשרה תודות להתגייסות מרשימה של הנהלת לין וכלל הצוותים בו, כאשר בכירי הרופאים ומנהלי מחלקות ואחיות בכירות  בלין  נרתמו לקחת חלק באיוש במיון הקהילתי ומתניידים מתפקידים במחלקות, בהן נרשמת ירידה של ממש בפניות מטופלים, לקבלת הפונים למיון הקהילתי.

המיון הקהילתי מצוייד, כמו חדר מיון, במיטות  עם חיבורים לחמצן, מתן עירויים ועוד ומהווה כתובת מעולה למרבית המקרים הדחופים רפואית, למעט אלה המחייבים הגעה לבית חולים, כמו אירוע לבבי חריף. השירות כולל מעבדה דחופה, מכון רנטגן המבצע בדיקות הדמיה, בית מרקחת שאינו נמצא כרגיל במיון בית חולים. לרשות הרופאים גם ייעוץ של כלל המומחים במחלקות בלין בהתאם לצורך.  כמו כן, פועלת בצמוד מחלקת התאונות וטראומה בלין, בה מטופלות פציעות, שברים, ביצוע גיבוס כנדרש ועוד.
דר לילך צוקר
דר לילך צוקר

ד”ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של מחוז חיפה וג”מ בכללית:

למיון הקהילתי יתרונות רבים, שכן מדובר בצוות רופאים מומחים ובכירים עם תת התמחויות, הבדיקה והטיפול מבוצעים במסלול מהיר ללא התורים הממושכים בחדרי המיון וכמובן יש הפחתה ניכרת בחשש לחשיפה לזיהומים.

בימים אלה, חשיבותו עולה, כי מצאנו שחולים רבים נמנעים מלפנות לחדרי המיון מחשש לקורונה. עלולים להיווצר מצבים בהם חשוב שהחולה ייבדק ויטופל, אך הוא  אינו פונה לעזרה רפואית. החשש הוא שבשל דחייה בטיפול ייגרם נזק בלתי הפיך או לאורך זמן. על כן, יצרנו כתובת זמינה לאורך זמן אליה יכולים המטופלים שלנו לפנות ללא החשש שמתעורר אצלם בפניה לחדר מיון בבית חולים מפני הדבקות ולקבל מענה טיפולי איכותי במיוחד, בתנאים מיטביים.

יחד עם זאת ומתוך דאגה לבריאות הציבור מומלץ כי מי שיש לו תסמינים מחשידים לקורונה, כמו  קשיי נשימה ושיעול מלווים בחום, יצור טרם הגעתו הפיזית למרפאה או למיון, קשר טלפוני עם הצוות הרפואי של כללית.

בכללית מדגישים:

בכל מקרה אם אין הצדקה רפואית ליציאה מהבית אנחנו ממליצים להשאר בבתים. הפניה למיון הקהילתי הינה ישירה, ללא צורך במכתב הפניה. השירות ניתן ללא תשלום מיוחד (השתתפות עצמית רבעונית אצל רופא יועץ) ומיועד לגילאי 16 ומעלה.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  רונן נקטת בפעולה חשובה.כל הכבוד לכם ולכל הצוות.גם את זה נעבור ונחזור לשגרה בעזרת השם.

 2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  גם לד”ר לילך צולר יישר כוח לך.את מרשימה בעבודתך.כל הכבוד

 3. חוה אלקלעי אמר/ה

  יוזמה ברוכה.
  אבל מנסיון עבר, למרות שהיום הקהילתי מצויד הוא פועל עם צוות מצומצם שגורם לכך שמחכים זמן רב לבדיקת רופא. כשאני בקרתי בו לפני חודש היה רופא אחד(מאוחר יותר הצטרפה רופאה נוספת) ואח אחד. חיכינו מעל שעה לטיפול. דבר זה הוא מקור לאסון בזמן הקורונה

 4. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  המיון בלין הוא הכרחי בימים אלה .תודה ליוזם בהנהלת הכללית שרותי בריאות.

 5. שנפלד סמי אמר/ה

  כל הכבוד למרכז הרפואי לין ,
  כי רק אתם יכולים ,
  המשיכו והצליחו .