יזמים צעירים בחיפה: חשיפת מיזמים חברתיים של יזמים צעירים

כ 12 יזמים צעירים חיפאיים שהוכשרו במהלך חצי שנה בהקמת מיזמים חברתיים כלכליים ע"י אנשי עסקים, מנהלים בכירים במשק ואנשי תרבות ורוח.

האוניברסיטה הפתוחה – רחב

00_היזמים_מתכנסים.JPG

היזמים הנרגשים מתכנסים להצגת המיזמים

ערב חשיפת המיזמים האישיים של היזמים בחיפה

 

הערב יום חמישי 12.06.14 התקיים אירוע חשיפת מיזמים חברתיים של יזמים צעירים מחיפה.
היזמים הצעירים נבחרו מתוך מאות שהגישו מועמדות, בפרויקט האצה משותף של האקסלרטור-המאיץ PresenTense, שותפות חיפה בוסטון ועיריית חיפה.

כול יזם קיבל שולחן שבו הציג את המיזם ובמהלך הערב הוקצה לכול יזם
כ 15 שניות להציג את המיזם.

מירית הנדסה – עתלית – רחב

במהלך האירוע התקיים אירוע נטוורקינג בין היזמים לבין עשרות אנשי עסקים ונציגים מרשויות עירוניות, ממשלתיות ותרבותיות במטרה להניע את המיזמים ולשלבם בפעילות העירונית.

 

בין המיזמים שהוצגו באירוע:

 

שאלטר
הקמת מרכז תרבות ויצירה שיתופי יהווה תשתית ובית לאמנים לטובת יצירה
עצמאית ומקומית, אשר משלבת את הקהילה וייצר מקום מפגש עם תכנים תרבותיים לאורך השנה.
האמנים החברים במרכז, יקבלו חלל עבודה, ציוד והזדמנות ליצירה. בתמורה, יעבירו האמנים שיעורי אמנות שונים לנוער בסיכון,יקחו חלק ביצירות אחרות וייצרו קהילת אמנים פעילה בטווח הארוך.
מטרת המרכז היא למצב את חיפה כעיר תרבות , יותר אירועים לצעירים, להשאיר ולהחזיר אמנים חיפאים לעיר, לשמש כתשתית להפקות ארציות ולהוות תמריץ להגעת אמנים נוספים לעיר.
היזמת: הדס בן ארצי

youme
בעקבות אורח החיים המודרני ילדים ומבוגרים כאחד מבלים כ- 5-10 שעות
ביום בישיבה ואינם מבצעים פעילות גופנית באופן מספק. בעזרת המיזם החברתי YouMe מבוגרים בחיפה יתאמנו עם מאמנים מקצועיים בקבוצות ייעודיות ומגובשות ויקבלו מוטיביציה גבוהה להתמיד באימונים, כאשר חלק מההכנסות מתועל לטובת פעילויות בשטח של YouMe בנושאי תזונה וכושר בקרב אוכלוסיית הילדים מיעוטי היכולת בעיר.
המבוגרים והילדים פועלים ביחד לעבר מטרה משותפת: חיים בריאים יותר בחיפה!
היזמת: יונית בר

“דון מיליון”
סדרת משחקי לוח/שולחן פיננסיים לכל המשפחה, המעניקה אפשרות
מופלאה לילדינו ולנו ללמוד ולהתנסות במגוון נישות פיננסיות אשר מפעילות את עולמינו המודרני, כמו כן סדרת המשחקים מעניקה אפשרות נהדרת לחזק את הקשרים המשפחתיים וזאת כאשר לומדים ונהנים יחדיו. המשחקים של “דון מיליון” יוצרים אינטרפרטציה למגוון תהליכים פיננסיים, זאת כאשר תהליך הלימוד מתבצע בצורת משחק מהנה.
המשחקים מהווים סימולטורים של התהליכים האמתיים מעולמינו והאינפורמציה מועברת בצורת הדמיות ויזואליות והפשטה של המושגים המקצועיים
היזם: אלון ויצמן
היזם: מארק רוזנבלום

rume
הוא אפליקציית אינטרנט שמהווה מנגנון התאמה בין שותפים, על סמך העדפות דומות, צרכים וסגנון חיים. היחודיות של האתר היא הירידה לפרטים הקטנים של חווית השותפות כגון קניות משותפות, שעות שקטות ועוד, אשר מאפשרים התאמה וחיבור אופטימליים בין שותפים.
המיזם שואף לאפשר לאנשים להיכנס לשותפות עם ידע מוקדם והתאמה ראשונית ובכך לעזור ליצור מערכות יחסים חזקות, וחווית שותפות מוצלחת ומהנה.
היזמת: אירית מירסקי

“כאנתינה”
בא ליצור פתרון איכותי, מהיר ומכובד, אשר מבטיח ארוחת צהריים חמה, מזיינה ובריאה לאוכלוסיות שונות בעיר )תלמידי חטיבת ביניים, ניצולי שואה ועוד(. המיזם יופעל בניידות )רכבי אוכל שתגענה לשלל יעדים במרחב העירוני. הכאנתינות תופעלנה תוך שילוב בני נוער ואוכלוסיות בהעצמה תוך השקעה בעובדים וטיפוחם ותשלום שכר הוגן
הכאנתינות תסתובבנה באתרים שונים ברחבי העיר כאשר הרעיון הוא ליצור קהילה של צרכנים שרוכשים במחיר מלא ומסבסדים את הארוחות לאוכלוסיית היעד
היזם: רועי מלמד

משפוחה
פרויקט משפוחה הינו פרויקט חברתי קהילתי, שמטרתו לעזור להורים לילדים צעירים, בשמירה על ילדיהם. בכל שכונה שתיקח חלק במיזם יהיה חלל עם משחקים ופעילויות שיפעל חמישה ימים בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. המקום יאויש על ידי הורים המשתייכים לפרויקט, אשר יתנדבו מספר שעות בחודש ובכך יוכל המרכז לפעול כל החודש.
המקום ייתן להורים את האפשרות להשאיר את ילדיהם במקום נעים איכותי ומשפחתי בשכונת מגורם בזמן שהם הולכים לסידורים ועיסוקים אישיים, והכל בעלות נמוכה ביותר.
היזמת: מיכל סוכוי

מה יש?
הינה אפליקציה חברתית מבוססת מיקום אשר נותנת מענה לצורך של הורים במידע מרוכז בזמן אמת אודות פעילויות ואירועי תרבות לכל המשפחה המתקיימים בעיר בכניסה חופשית ועד עלות סמלית.
זמינות המידע והעלות האטרקטיבית של הפעילויות מעודדת
משפחות מכל שכבות האוכלוסייה, לצאת וליהנות עם הילדים, לצרוך תרבות, לרקום קשרים חברתיים ובכך תורמת לחיזוק הקהילה.
המידע מרוכז ברשימה ומוצג במקביל על גבי מפה.
בנוסף, האפליקציה מאפשרת להורים לדווח ולעדכן מהפעילויות בשטח ולקבל קופונים ומבצעים של בתי עסק רלוונטיים הקרובים אליהם. המיזם נתמך ע”י דף הפייסבוק “מה יש”.

היזמת: סיגל רוזן

עמותת “מרתף 23”
מבקשת ליצור בימות מפגש רב-תרבותיות – חברתיות ולהגדיל את המודעות האקטיבית של התושבים לסביבה. שני הפרויקטים העיקריים של המיזם נולדו מתוך פערים שקיימים בשכונת הדר, והם עוסקים בתרבות ובטיפוח שטחים פתוחים נוספים בשכונה.
חברי העמותה כולם מתגוררים בשכונת הדר וחווים את החוסר בהוויה תרבותית רחבה ובשטחים פתוחים כגון גינות ציבוריות וקהילתיות.
היזמת: חן סטרובין

INLII
תכנית העשרה חוץ בית ספרית שנועדה ליצור עולם, בו גדלים ילדים משכילים פיננסית ובעלי חשיבה ביקורתית. זוהי תכנית דינאמית, בעלת תכנים ישימים מיידית, המסבירים את עולם הכסף דרך דוגמאות מחיי היום יום, מיועדת לילדים בגילאי 6-12 ותתואם לגילם.
התכנים יועברו באמצעות שימוש במשחקים, תחרויות ופעילויות חויתיות. מסגרת התוכנית היא מפגשים חד-שבועיים, בקבוצות קטנות, במגוון מיקומים בעיר ובהנחיית מדריכים מקצועיים שיוכשרו באופן קפדני. הייחוד של התוכנית, הוא בהנחיה המרתקת- ששומרת על הילד
מרוכז, תשומת הלב הרבה והפידבקים המיידיים מהמדריך – להם זוכה, לצד תרגול דינמיקה קבוצתית עם בני גילו.
היזמת: ורוניקה פסטובסקי

חיות לכולם
באמצעות הקמת מסגרת בלתי פורמלית של פינת חי, ניתן לאפשר לילדים
ולמבוגרים להגיע לחוויה רגשית וחינוכית. פינת החי מוכחת כאחד הפתרונות הכדאיים והטובים להשגת ערוץ תקשורתי, להוות מקום מפגש אישי ומעניין שמאפשר את הפגת המתח והחרדה ומעל לכל מחזירה אותנו למשמעות הבסיסית ביותר של קיומנו – הטבע.
פינת החי מהווה מודל בינאישי, ילד שלומד להתייחס בעדינות ובאחריות לבעל חיים, ילמד להתנהג כך גם בחברה אנושית.
היזמת: דורית קרשנר
היזם: ים סעדון

Mootag LIife Skills
עסק חברתי להכשרה, פרקטיקה ותעסוקה עבור בני נוער בסיכון.
מטרת המרכז היא לאפשר לבני הנוער אופק תעסוקתי מכבד ומעצים על ידי פיתוח כישורי חיים והכשרה למקצועות עיצוב וטכנולוגיה.לפני כשנתיים, אורית כהן, מקימת המיזם, פגשה בסחל”ב- סיוע חירום לנוער בסיכון. מה שפתח צוהר לאתגרים שחיפה עומדת בפניהם בתיחום.
פעילות המרכז מבקשת לשבור את מעגל הקושי, העוני והאלימות באמצעות העצמה ותעסוקה לנוער ובכך להשפיע על החברה ועל העיר חיפה. אורית גייסה את עמותת עלם וסחלב לטובת הפרויקט וכיום מגייסת לקוחות עוגן להצלחת המיזם.
היזמת: אורית כהן

LIead Me Haifa
לאחר השחרור מהצבא הרצון לגלות מחדש העיר חיפה גבר והמשימה לא הייתה פשוטה בכלל. המיזם מאפשר חוויית בילוי משותפת והעברת מידע בזמן אמת, כל זאת ע”י מסלולים ווירטואלים שלוקחים אותך לסיור החושף את פני העיר. המיזם יספק את הצורך
המיידי של צעירים חיפאים, חדשים/ותיקים תיירים/עולים ויקדם את כלל עסקי התרבות
היזם: ניק שרי

אביהו_האן_וליאת_מולכו_-_הירוקים_של_חיפה.JPG

אביהו האן וליאת מולכו – הירוקים של חיפהאורית_כהן_נגה_כרמי_ורון.JPG

אורית כהן נגה כרמי ורון הודאירית_מירסקי_והמנטור_שלה_יריב.JPG

אירית מירסקי והמנטור שלה יריב ענברדוכן_המותג_-_אורית_כהן.JPG

דוכן המותג של אורית כהן. לילך – גרפיקאית בחברת המותגמיזם_החיות.JPG

מיזם החיות

 

חינוך ליזמות בחיפה

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...