היזמים של המחר באודיטוריום חיפה

העמותה לתיירות – רחב

למעלה מ- 1000 תלמידי תוכנית “כחול-לבן” שנבחרו מתוך 90,000 משתתפי התוכנית, הציגו היום (ג’) את תוצריהם בפני מנכ”ל משרד הכלכלה עמית לנג, נשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן וראש עיריית חיפה יונה יהב. בין התוצרים היה ניתן לראות: אפליקציית אופנה,GPS למקל הליכה לעיוור, מזלג מסתובב לספגטי, כיסא גלגלים מוגבה, מטען סמארטפון באמצעות רכיבת על אופניים, מכסחת ההופכת את הדשא לדשן ועוד.
13.jpg

התלמידים מתכוננים לקראת הצגת המיזמים שלהם בפני ועדת השיפוט. צילום: אייל יונה
במסגרת תוכנית “כחול לבן” של משרד הכללה השתתפו למעלה מ- 90,000 תלמידים מכ- 5,500 כיתות שונות בבתי ספר, מכל רחבי הארץ ובכל המגזרים בפעילות חינוכית, שהתקיימה במהלך השנה ומטרתה הכרות עם התעשייה והטמעת ערכים להעדפת תוצרת הארץ ויצירת גאווה לאומית בתעשייה הישראלית. התוכנית המופעלת באמצעות חברת החינוך וההדרכה, אדיוסיסטמס, כללה ימי הפנינג חווייתיים וסדנאות לימוד ויצירה וקורסי יזמות ושיווק.
00-1234_תלמידי_בית_ספר_אלבוכרי_מטייבה_משתתפים_בתוכנית_כחול_לבן.jpg
תלמידי בית ספר אלבוכרי – טייבה משתתפים בתוכנית כחול -לבן
השנה לקחו גם מספר רשויות חלק בתוכנית וחתמו על אמנה “כחול לבן” עם נציגי התלמידים, בהן: ירושלים, אפרת, מגדל העמק, גן יבנה, מ.א. גבעת ברנר ואבו גוש ובטקס החגיגי שנערך היום בחיפה, הצטרף גם ראש עיריית חיפה, יונה יהב וחתם על אמנה “כחול לבן”.

המשנה למנכ”ל וראש מטה כחול-לבן במשרד הכלכלה ינון אלרועי: “הצרכן הישראלי יודע היום לבצע קניה חכמה, המאפשרת לו לקבל גם מוצרים איכותיים וגם מחיר ראוי ואנו פועלים להרחיב את השקיפות והכלים, בהם גם תו “מיוצר בישראל”, העומדים לרשותו. בחירה במוצר ישראלי, הנותן מענה לכלל הפרמטרים של הצרכן – מסייע הן לתעשייה הישראלית להתפתח ולהתחרות בעולם, והן ליצירת משרות חדשות והגדלת אחוז השתתפות האוכלוסייה בשוק העבודה”.

ראש מטה כחול לבן בהתאחדות התעשיינים ד”ר רון תומר: “קידום רכישת מוצרים כחול לבן, בקרב דור העתיד של מדינת ישראל, הנה מטרה נעלה. כל מוצר ישראלי שנרכש, מאפשר לתעשייה הישראלית לגדול, להתפתח טכנולוגית, להרחיב את הידע בתחומי תעשייה שונים ולייצר מקומות עבודה חדשים במשק. על כן נמשיך גם בשנים הקרובות לקדם את תכנית החינוך של משרד הכלכלה במשותף עם התאחדות התעשיינים, זאת מתוך ראייה של עתיד המדינה ואת הצורך לקיים פה תעשייה משגשגת ויציבה”.

חינוך ליזמות בחיפה

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...