האקדמית גורדון מסכמת בהצלחה ימים ראשונים ללמידה מרחוק

האקדמית גורדון המקדמת שילוב טכנולוגיות בחינוך אינה נשארת מאחור גם בתקופה מאתגרת זו, ומסכמת שבוע מוצלח במיוחד של מעבר ללמידה מרחוק.

הנהלת האקדמית גורדון עדכנה כי כלל הסטודנטים הלומדים במכללה במסלולים השונים פתחו את סמסטר ב’ כסדרו, ולא הפסידו שום קורס, תודות למעבר החלק שביצעה המכללה ללימודים מקוונים והיערכותה למעבר לעידן הדיגיטלי גם בתחום החינוך. כמו כן, בעוד שאנו נתקלים היום במצבים שבהם סטודנטים רבים מתקשים טכנולוגית ואינם ערוכים מבחינת הציוד הביתי הפרטי שלהם ללמידה מרחוק, דווקא האקדמית גורדון ציידה בהתאם את הסטודנטים שלה: בשלוש השנים האחרונות כל סטודנט לתואר ראשון קיבל אייפד מתנה, ובמסגרת הלימודים השתתף גם בקורסים טכנו-פדגוגיים שנועדו להכין אותו להעברת שיעורים בדרכים חדשניות ולא רק אלו המסורתיות המוכרות לנו כיום, הדורשות נוכחות פיזית בכיתה. בזכות כל אלו הסמסטר נפתח כסדרו ויסתיים במועד המתוכנן, ללא כל עיכוב.

עם קבלת ההנחיות המורות על העברת הסמסטר למתכונת של הוראה מרחוק, המכללה נערכה מייד והעבירה הדרכות מקוונות לסגל האקדמי על מנת להכשירם לעבור להוראה מרחוק במיידית באמצעות מערכות Unico ו-Teams. מערכות אלה מאפשרות שיח בזמן אמת והקלטה של הדיון ושמיעתו מאוחר יותר, שיתוף קבצים, שיתוף מסך והצגת  המשתתפים בעזרת וידאו וסאונד.

האקדמית גורדון שותפה לפרויקט “ישראל דיגיטלית” הארצי, ובמסגרתו מקיימת את קורס “פסיכולוגיה התפתחותית”, שנחשב לאחד מהקורסים האיכותיים והפופולריים ביותר. כמו כן, החל משנת הלימודים הבאה ייפתח מסלול לימודים נוסף ורלוונטי מתמיד בלימודי התואר השני, מסלול של חדשנות בחינוך, שיכשיר את עובדי החינוך ללמד באמצעים טכנו-פדגוגיים חדשניים בבתי הספר והגנים המותאמים למאה ה-21.

לימור הררי ראש תחום חדשנות וטכנלוגיה באקדמית גורדון: “המצב החדש, על אף מורכבותו מקדם למעשה  את השינוי עליו דיברנו רבות בדרכי ההוראה, אשר משלבות טכנולוגיה בחינוך. 

במכללה קיימים מספר אמצעים המאפשרים למידה רציפה מרחוק: בתחילת השנה הראשונה ללימודים מקבל כל סטודנט אייפד והמכללה מקיימת זה 4 שנים למידה מקוונת של 90 קורסים, וכן נפתח השנה אולפן הקלטות חדשני להקלטת מרצים ופאנלים ושילוב קורסים שונים. אנו מקווים לסיום התקופה הקשה במהירות האפשרית אולם סמוכים ובטוחים כי דרכי הלימוד לא ישובו להיות כפי שהן והלימוד המקוון יוטמע יותר ויותר בחינוך ויקדם את ההוראה סוף סוף למאה ה-21″.

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון
פרופ’ יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון

פרופ’ יחזקאל טלר, נשיא המכללה:

האקדמית גורדון מבקשת ליצור שינוי של ממש בדרכי ההוראה הקיימות ולקדם טכנלוגיה בחינוך. רק בחודש האחרון הושקה הניידת הטכנולוגית ברחבת עיריית חיפה. הניידת עוברת בין בתי הספר ומאפשרת שיעור תוך שימוש בהדפסת תלת מימד, מציאות רבודה, קידוד ועוד. המכללה בנתה חדר בריחה וחלל אימרסיבי, ומכשירה את הסטודנטים בכיתת העתיד באמצעות טכנולוגיות שאותן הם ילמדו אחר כך את תלמידים. לכן, בזכות היכולת של גורדון להתכונן להוראת העתיד והמעבר לעידן הדיגיטלי גם בתחום החינוך, המערכות המקוונות היו מוכנות למעבר ללמידה והסטודנטים המשיכו למעשה ללמוד כרגיל ללא פגיעה בלימודיהם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.