ירון חנן: “המלצת משרד הבריאות לא לטוס למזרח בלי להורות על ביטול הטיסות פוגעת בנוסעים”

חבר מועצת העיר לשעבר ירון חנן, פנה היום שני 10/2/20 לסמנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו, בבקשה לקבל החלטה ברורה בנוגע לטיסות ליעדים במזרח בצל בהלת הקורונה.

זאת לאור פרסום המלצות המשרד שהמליץ לנוסעים לשקול את נחיצות הנסיעות שלהם ליעדים: תאילנד, יפן, נונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטיוואן.

לדברי חנן, נוסעים שרכשו כרטיסים ליעדים אלו ומעוניינים לבטל לא זכאים הלחזר כספי בגלל שאין החלטת ביטול ממשרד הבריאות, ונוסעים שכן מעוניינים לטוס חוששים שבמועד החזרה לא יהיו טיסות בגלל ההענות הדלה והביטולים שיובצעו עקב ההמלצה.

חנן, סיפר לחי פה: מדובר בכדור שלג שמשרד הבריאות יצר, כי מי שיכול ורוצה לטוס הלוך, לא בטוח שהוא יוכל לחזור בהמשך ומדוע?  הרי אם היום יש אזהרה מגומגמת מצד המשרד, יש מצב שבהמשך זה יתגלגל למניעת אפשרות לחזור ארצה, כי לא יהיו מספיק נוסעים לקיים קוי טיסות קבועים. ההודעה של המשרד “לשקול את נחיצות הנסיעה” תחסל את הטיסות לבנגקוק (שממנה יש טיסות קונקשיין רבות) וגם לארצות אחרות במזרח הרחוק. והכי גרוע שאת כל העלות יספגו הנוסעים, כי חברות הביטוח וחברות התעופה כבר הודיעו שלא יכסו את הוצאות הביטול, אם הממשלה לא עוצרת את הטיסות.

בפנייתו למשרד הבריאות , ביקש חנן, שהמשרד יודיע על ביטול הטיסות, כדי שהנוסעים יזכו לקבל פיצוי ולא לפגוע בהם.

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה, כי אין שינוי בהנחיות ובהמלצות.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יעלה לפשיץ אמר/ה

  תודה חנן ,שפע הבעיות הקשורות במטוסים ,עומדים לשמוט את רעיון שחייבים כ ל הזמן לנסוע …לא חשוב לאן …לנסוע …כמו ילדים …נוסעים הייתה …במבט מהיר במפת התפשטות המחלה , נראה משהו משהו מעניין …כל אזור המזרח התיכון שלנו ,נקי .לפי התקשורת …אם הוא באמת נקי ,וכולנו שומרים על בריאות איתנה. כדאי להישאר בארץ המתוקה שלנו ,לבקר את הפרחים החדשים שחזרו לקשט לנו את האדמה שלנו ,לראות את הזרימות ,לחוות את השלג ,היכן שהוא יורד ,עם הקור עז מידיי ,נתכרבל אל מתחת לשמיכות החמות ,זהו חוסן של עם ! זוהי עת של התכרבלות פנימה ,לתוך עצמנו ,ולהתחזק .כנראה שזה הסוד ששומר אותנו בכל המרחב הזה כאן ,בריאים וחזקים .

 2. אורנה בר לב אמר/ה

  בעקבות נגיף הקורונה וזיהום של משטחים ומזון חשבתי על נמל המפרץ הסיני שמהווה שער של סחורה סינית למערב דרך מפרץ חיפה

  מדוע משרד הבריאות לא עוצר את התוכנית המטורפת של מעבר סחורות סיניות דרך ישראל שמסכנת את בריאות הציבור

 3. מירי איל אמר/ה

  שלום ירון
  הכתבה מאד אקטואלית לנו ולאלפי אנשים שרכשו חבילות טיולים.
  במקרה שלנו היינו אמורים לטוס למשך חודש ימים עם חברה פגסוס לאוסטרליה וניו זילנד ב-17.2 עם תחנת ביניים של יום וחצי בהונג קונג.
  שילמנו מראש עשרות אלפי שקלים.
  בעקבות בהלת הקורונה וסכנת ההידברות דרשנו מהחברה לאתר קונקשיין אחר מחוץ למדינות הנכונות באסיה.
  החברה סירבה אבל כ”פתרון סביר” להם – ביטלו את השהייה הארוכה בהונג קונג והשאירו מס’ שעות המתנה הטרמינל ולאחריו עליה לטיסת “קוואנטס” לסידני.
  גם כאן קבוצה בת 14 איש מתוך 32 פנסיונרים מבוגרים התנגדה בכל תוקף להצעה זו מאחר ויש סיכוי להידבק או מי מנוסעי המטוס יחוש ברע – כולנו נכנסים להסגר באוסטרליה
  אנחנו נכנסים ב-90% מהסכום שזה מטורף.
  מאחר ואין אזהרת מסע מסודרת להונג קונג החברה מסתתרת מאחורי אישום משרדי הממשלה שאינם טורחים לפעול בהתאם ומי שמשלם את המחיר – הפנסיונר שחסך כסף במשך שנים כדי להינות מנסיעת חלום.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו