באנר טירת כרמל 240624

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר גורדון 230524
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

העירייה הרגה 15 חזירים בחודש מאי 2023 ונרשמה עלייה בדיווח על חזירי בר • "מתעתעת בציבור"

(חי פה-דיווח) – עיריית חיפה הרגה ודיללה 15 חזירי בר בחודש מאי האחרון, כך עולה מהדו"ח החודשי לטיפול בחזירי בר אותו מפרסמת העירייה. עוד עולה כי בחודש מאי נרשמה עלייה במספר הפיכת פחי אשפה ועלייה במספר התלונות והדיווחים על חזירי בר. מדי שנה, עם בוא האביב, מגיעות שיירות גורים שנולדו בחודשים ינואר עד מרץ. הם רעבים ומחפשים בכל פינה שאריות מזון כדי להשביע את רעבונם.

חזירים הופכים פחי אשפה (צילום: עופרה נתן )
חזירים הופכים פחי אשפה (צילום: עופרה נתן )

מהדו"ח, שפרסמה עיריית חיפה, עולה כי בחודש מאי 2023 תועדו 312 אירועים של הפיכת פחים. מספר זה מהווה עליה מדאיגה מחודש אפריל 2023. בחינת ההתפלגות של אירועי הפיכת פחים בשכונות השונות במאי 2023 מראה כי ריכוז ניכר מהאירועים – 126, המהווים 40% מהאירועים, היה בשכונות אחוזה, הוד הכרמל, רמת התשבי, ומרכז הכרמל.

חזירים מחפשים מסעדות (צילום: חי פה)
חזירים מחפשים מסעדות (צילום: חי פה)

הדיווחים על חזירים למוקד העירוני 106

במהלך חודש מאי התקבלו 361 דיווחים על חזירי בר. עלייה ניכרת בהשוואה לחודש אפריל, בו התקבלו 236 דיווחים. עם זאת מדובר בהיקף נמוך משמעותית מחודש מאי 2022 בשנה שעברה. בחינה פרטנית של היקף הדיווחים לפי שכונות בחודש מאי 2023, מלמדת שכ-46% מסך הדיווחים הגיעו משש שכונות בלבד: אחוזה (42) דיווחים, נוה שאנן (32) דיווחים, מרכז הכרמל (27) דיווחים, יזרעאליה (25) דיווחים, בת גלים וגבעת דאונס (21) דיווחים בכל אחת.

חזיר חוטף שקית קניות מידיה של אישה מבוהלת (צילום: איציק בלס)
חזיר חוטף שקית קניות מידיה של אישה מבוהלת (צילום: איציק בלס)

בחודש מאי 2023 נלכדו והומתו 12 פרטים סוררים (חזירי בר), אשר הראו התנהגות אופיינית להאכלת יד והיעדר חשש מאדם ועל כן מסוכנים לציבור. על פי הדו"ח, החזירים שנלכדו היו חזירים הקשורים באופן ישיר למספר אירועי "תקיפה" בעיר וחלקם נלכדו בזמן אמת.

איציק בלס (צילום: ירון כרמי)

מתעתים בציבור ומזבזים לו את הכסף

חבר מועצת העיר והמועמד לראשות העיר איציק בלס, אמר בשיחה לחי פה: "כשראש העיר קליש נבחרה, אמרתי שאני אעזור לה כדי להצליח, אבל מהר מאוד שמתי לב שהיא משקיעה בחזירים יותר מאשר משקיעה בתושבים, אז יצאתי במאבק שלי נגד החזירים.

עם כל החמלה כלפי בעלי החיים, חייבים לדלל את החזירים. אני מתמודד לראשות העיר ומבטיח לתושבים שאני אדלל את החזירים ולא אשאיר חזיר אחד בעיר, שיטיל אימה על התושבים או יפגע באיכות החיים של התושבים.

מי שמשנה מושגים ומשחק במילים לכידה והמתה – חזירים סוררים ועוד הוא שקרן ונוכל, הוא מתעתע בציבור ומבזבז לו את הכסף. קליש ביקשה ממועצת העיר לאשר לה מיליון שקלים לצייד זה על מנת לתעתע בציבור להראות לו שהנה אני מטפלת בהם".

ירון חנן (צילום: ירון כרמי)

לחזור לדילול – בגלל קליש

חבר מועצת העיר לשעבר ירון חנן ומרכז מטה השכונות להחזרת החזירים לטבע מסר לחי פה: "אותי לא מעניינת הטרמינולוגיה שלהם. הגענו לצורך לחזור לדילול בגלל קליש. כל תוכנית טובה שהוגשה לה וכל אזהרה שהיא קיבלה מכמה וכמה גורמים רציניים בתוך ומחוץ לעירייה נדחו אצלה על הסף.

מילא, אם היתה עושה משהו מועיל אחר, אולי היינו במצב יותר טוב, אבל מראש כל מה שהיא עשתה, אם בכלל היה מעט מדי, מאוחר מדי וכמובן בלתי אפקטיבי.

זו אותה קליש שטענה במחצית הראשונה של הקדנציה שלה שהיא נגד דילול ולא יישמה את ההצעות שלנו שהיו מונעות זאת בהיקפים גדולים כפי שהיה בתקופת יהב. בחוסר הבנה קליש ציטטה אז כל מיני גורמים עם עצות אחיתופל שקיבלה מהם. למי שכן הבין בנושא היא בחרה לא להקשיב, למרות שהוזהרה שהמחדל המתמשך שלה יאלץ אותה בסוף להפעיל דילול וזה יהיה הפתרון העיקרי בסוף הקדנציה שלה, כפי שאכן קרה לבסוף.

אני, אישית, אמרתי לה את הדברים כבר לפני שנתיים כאשר חברי המועצה הזמינו אותי לדבר בישיבה מיוחדת בנושא מכת החזירים, אבל היא היתה אטומה לגמרי לקבל דעות אחרות.
אז שלא תאשים אף אחד בתוצאות הכושלות שכולנו רואים בשטח, למרות כל נתוני הפייק חסרי הביסוס שהיא ואנשיה מפרסמים. ואגב, אם קליש בחרה בסוף לבצע דילול, אז גם את זה העירייה בראשותה לא מבצעת נכון".


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

38 תגובות

 1. 15 זה לעג לרש. כשכל המלטה זה 5-10 חזירי בר נוספים.
  חייבים לחזור לדילול מאסיבי, אין שום ברירה
  לא רק חזירי בר אלא ענקיים – הם כנראה אוכלים נהדר מהפחים והמאכילים הפסיכוטיים

 2. החזיר הגדול ביותר שהוריק את קופת העיריה הוא משחיתיהו – שגנב מכל העיריות את הכסף שלנו!!!!!!!

 3. קליק הרסת את העירייה את והגמד שלידך, לא מספיק שאת תופרת מכרזים את גם מגדלת ומטפחת את החזירים בחיפה. אנחנו עובדי העירייה לא יכולים לראות אותך את הגמד ואת מהנדס העיר לכו הביתה כולכם כבר תעזבו אותנו בשקט כבר!!!

 4. רק בשבוע שעבר הם טיילו חופשי בין גני הילדים שליד שד' סיני והגננת צעקה לילדים להתרחק מהגדרות. אבל ככה זה כשראשת העיר לא מטפלת בבעיה מטרידה ומפחידה זו ביד קשה ובזרועה נטויה.

  • עייפתם, כרגיל.
   קומץ היסטריים קולניים, וחבורה של "מנהיגים" שרוכבת על הגל.
   שחררו אותנו ותתחילו לטפל בבעיות האמיתיות שקיימות בחיפה:
   תחב"ץ, חינוך, טבע שהולך ומצטמק, כבישים רעועים, זיהום נחלים (בפרט סעדיה) וים, זיהום אוויר, זיהום רעש ואור

  • מה מספר הילדים שנפגעו בעקבחת החשיפה לחזירי הבר שהסתובבו ממש ליד הגן?

 5. ברחוב ארלוזורוב חזירים זה גם משהו שכבר בשגרה לא נעים לחיות ככה הם הפכו למסוכנים ותוקפניים ובסוף זה יגמר לא טוב.

 6. ניתן להרוג אותם כשהם ביער דרך מסוק מי אוויר צריך ללמוד איך מתמודדים מדינות חוץ לארץ עם חזירי בר

 7. יש להרוג את הגדולים
  את הגורים להעביר לספארי ליד האריות שהטבע יעשה את שלו

 8. כל יום וכל לילה הם פה . משפחות שלמות ברמות רמז הם כאן. איזה דילול ואיזה נעליים. שום דבר ,הם בהמוניהם באנטרנציונל בבורלא בפיכמן. כל הז ח הם פה במקומות הקבועים שלהם. נא להרוג אותם ואת כולם. צריך להרוג אותם כאשר הם קטנים. מה לעשות זה אכזרי להרוג גורים אך זה הפטנט. מצטערת . גברת קליש תתחילי לזוז.

  • את יודעת, יש לי תחושה שמישהו כתב מזכר דומה על היהודים אי שם בגרמניה הנאצית:
   "כל יום וכל לילה הם פה. משפחות שלמות בשכונה המכובדת. איזה דילול ואיזה נעליים. שום דבר, הם בהמוניהם ברחוב. כל הזמן הם פה במקומות הקבועים שלהם. נא להרוג אותם ואת כולם. צריך להרוג אותם כשהם קטנים. מה לעשות זה אכזרי להרוג תינוקות אבל זה הפטנט. מצטערת. אדון גבלס תתחיל לזוז."

   רצח והריגה הם תמיד פתרון שעבד טוב לבני האדם… לפחות בטווח הקצר.

 9. אם הקוף "בבון" מגן החיות או החתול "שמיל" ירוץ לעיריית חיפה -הוא ייבחר!!! בתנאי שיתחייב שלא נראה חזירים ברחובות ובחצרות -נקעה נפשנו.

 10. שמשון ויובב עדיין מסתובבים בנו"ש .
  תעבדו על מישהו אחר.
  ושהחזירים יצביעו לראשת העיר.

 11. המספרים שדיווחו הם לא מדוייקים, כיוון שכמה פעמים אני דיווחתי, וביקשתי לשלוח לי מס פנייה, וזה פשוט לא קרה! כשזה לא קרה, כנראה לא העבירו הלאה. ולכן חלק מהדיווח של העיריה לא אמין במיוחד. לצערי. וגם ידועים לי מקרים שהיו חזירים, שכנים צילמו, רק לא הודיעו. ( ידע אישי). שב נעימה.

 12. ואיך אדוני הנכבד מתכוון לגרש את כל החזירים מכל השכונות?? אלפי אלפי חזירים.
  לעשות פוו והם ייעלמו??

 13. חזירי בר זה העיריה שלא דואגת להם למקום ואוכל. בושה
  לא נשלם ארנןנה לפרזיטים מחתימים כרטיס כאילו עובדים. החזירים לא עושים כלופ סך הכל מחפשים אוכל מה הם אשמים. כל העיריה חזירה גדולה.

 14. וחיה טמאה ומסריחה זה בני אדם שטניים שחושבים שכדור הארץ שייך רק להם.חזירים זו חיה קדושה כמו כל בעלי החיים שאלוהים ברא!!!אלוהים ניכשל רק בבריאת הרוע האנושי.

 15. העירייה רצחה 15 נשמות אומללות!!!!עד מתי תתיחבו לבעלי חיים כאילו חייהם שווים פחות מחייכם

 16. זה טיפה בים !!!
  הגיע הזמן לתת לציבור חודש בשנה אישורים לצייד חזירים !
  בתוך שנתיים שלושה לא ישארו חזירים באזור.
  דרך אגב; כבר בשנה הראשונה כאשר החזירים יבינו שהחיים שלהם בסכנה. הם יחזרו להרים וליערות . ולא ירדו לעיר מהריי הכרמל לפחים. ברגע שקבוצה של חזירים רואים ושומעים את הירי ומותם של 2-3 חזירים באותו רגע. הרחוב הזה נעשה שקט שנים מחזירים. הכל עיניין של אישורים. אבל בחיפה יש עדיפות לחיה המסריחה והטמאה הזו. על חיים נורמאלים לציבור הרחב

 17. למה להרוג שירדימו אותם ויקחו אותם לשטח ממוסגר עם גדרות שלא יצאו יימכרו אותם חיים זה בשר 🍖 לחול לקצביות

 18. חזירים חלק מהטבע החיפאי, לרב לא גורמים נזק, כדאי ללמוד לחיות לצידם.

  • זה טיפה בים !!!
   הגיע הזמן לתת לציבור חודש בשנה אישורים לצייד חזירים !
   בתוך שנתיים שלושה לא ישארו חזירים באזור.
   דרך אגב; כבר בשנה הראשונה כאשר החזירים יבינו שהחיים שלהם בסכנה. הם יחזרו להרים וליערות . ולא ירדו לעיר מהריי הכרמל לפחים. ברגע שקבוצה של חזירים רואים ושומעים את הירי ומותם של 2-3 חזירים באותו רגע. הרחוב הזה נעשה שקט שנים מחזירים. הכל עיניין של אישורים. אבל בחיפה יש עדיפות לחיה המסריחה והטמאה הזו. על חיים נורמאלים לציבור הרחב

  • החזירים באמת אינטליגנטים. הם קוראים בידיעות חיפה על מסעדת BP ובאים בהמוניהם.

 19. למה להרוג הם חיו פה לפני כולם אתם לקחתם להם את השטח אפשר לעשות מסגרת בשטח פתוח לשים אותם לשחוט ולמכור את הבשר שלהם למי שרוצה רוסים נוצרים למכור לחול

 20. יש עליה גדולה , הופכים פחים, תוקפים אנשים ובעלי חיים. אולי יש פחות פניות כי אנשים קצת התייאשו. הם רעבים אני מבינה, אבל מסכנים אותנו וחייבים פתרון לטובת האנשים והחזירים. כרגע יש כל כך הרבה חזירים שאיבדו את הפחד שחייבים לדלל. לכל מאכילי החתולים ומשאירי אוכל בחוץ- אנא השמעו לחוקים והמנעו מהשארת מזון והאכלה, זה רק מחמיר את הבעיה!!!

  • תוקפים אנשים ובעלי חיים פשששש שקר מי שתוקף הורג ורוצח אחד את השני זה בני אדם לא בעלי חיים גברת ורד מדברת שטויות

  • ורד חבל שאת מאמינה לשקרנים ונותנת להם להפחיד אותך סתם.
   הם אינם מסכנים אותנו, לגמרי להפך. חזירי הבר אינם חיות תוקפניות מטבען, אך כמו כל חיה הם ינסו להתגונן כשתוקפים אותן ואנשים שכביכול נפצעו בד"כ היו אלו שתקפו ראשונים.
   אלו חיות שלוות, נוחות מזג ולא מזיקות – ויעידו על כך רבבות אנשים שפגשו אותם ברחוב והמשיכו הלאה בחייהם כי אין באמת שום סיבה אמיתית לפחד.
   בחיפה יש לך סיכוי גבוה יותר להדרס על מעבר חציה מאשר להפצע מחזיר, אבל את לא תשקלי להציע להסיר מעברי חצייה כי הם מסוכנים.

 21. זה כמו טיפה בים מה זה הבדיחה הזאת? צריך לעצור את ההתרבות של החזירים אפשר לעקר במקום להרוג במקום לספר בדיחות רוצים לראות מעשים

 22. מקווה שניפטר ממנה עוד 5 חודשים וראש/ת העיר הבא/ה ילחם בתופעה. אין מנוס מדילול מסיבי!!!

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

ייערך שיתוף ציבור בתוכנית הקזינו • הדיון בוועדת המשנה לתכנון ובנייה

(חי פה) - ועדת המשנה לתכנון ובנייה בחיפה התכנסה ביום ב' 24/06/24 ודנה בעתיד בניין הקזינו בבת גלים והתכנית להפיכתו לבית מלון. מתנגדים משכונת...

סאמר בלאן מחליף את בשארה עבסאוי כנשיא רוטרי סטלה מאריס בחיפה

ביום חמישי 20/06/24 קיים מועדון רוטרי סטלה מאריס חיפה טקס מרשים של חילופי נשיאים בהיכל עיריית חיפה, במסגרתו העביר הנשיא היוצא רו"ח ועוה"ד בשארה...

ד"ר דורון מייזלס – רופא חדש בצפון

ד"ר מייזלס, מומחה ברפואת ילדים, הצטרף למרפאת כללית ביקנעם עילית ד"ר מייזלס (35), נשוי + 1, מתגורר בקרית טבעון. הוא בוגר לימודי רפואה בהצטיינות מהטכניון....

אחמד ספי, מנהל אדמיניסטרטיבי חדש במרפאת כללית

אחמד ספי (38) תושב דיר אל אסד, בוגר B.A בניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית רמת גן ותואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת תל אביב. בעברו...

בוטלו קנסות לתלמידים בחיפה שלא הצליחו לתקף רב קו באוטובוס

(חי פה) - הורים של חמישה ילדים הלומדים בבתי ספר בחיפה פנו לנציב תלונות הציבור והלינו על כך שילדיהם קיבלו דוחות בגין אי-תשלום דמי...