באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

כנס שיתוף ציבור – התחדשות עירונית בקריית אליעזר – סיקור מלא בוידאו, מצגת והסברים על התכנית


עיריית חיפה הולכת בכל הכוח על התחדשות עירונית בקריית אליעזר ומקצה משאבים במינהל ההנדסה לתכנון וקידום תכנית זו

נציג הקבלנים: "עיריית חיפה יכולה לעשות תכניות, אבל אם מכפיל הדירות יישאר 3.5 כמו ברמת גן. יהיו רק תכניות בלי קבלנים"


קרוב לאלף איש הגיעו להשתתף בכנס השקת תכנית ההתחדשות העירונית בקריית אליעזר. את הכנס הנחתה גב' נואית בן-שמחון. התקיימה בו הצגת התכנית והיה גם מקום לשאלות הקהל ותשובות. התכנית היא תכנית כללית לשכונה ולאחר אישורה, יחלו באישור מתחמים ספציפיים, אשר תכנונת יותאם לתפיסת התכנית, עתידם של מתחמים שכבר החלו בהליכי תכנון עוד לפני השקת התכנית, נמצא בסימן שאלה וייתכן כי יוקפאו עד לאישור התכנית הכללית. התכנית הכללית מתקיימת בשיתוף עם משרד השיכון. את הכנס פתחה ד"ר עינת קליש – רותם, ראש עיריית חיפה. קליש הסבירה כי היא נרגשת להשיק את התכנית ושמחה לראות אולם מלא עד אפס מקום (ועוד מאות שישבו במבואה מול מסך וידאו).

נואית בן-שמחון • כנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר 12/11/19 (צילום: ירון כרמי)
נואית בן-שמחון • כנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר 12/11/19 (צילום: ירון כרמי)

עינת קליש מציגה את פרוייקט ההתחדשות העירונית בקריית אליעזר

ד"ר עינת קליש-רותם: אני מבקשת לשוחח היום על התוכנית העתידית של השכונה. על תפקידנו כעיריה ועל תפקידכם, כתושבי השכונה. הרבה שאלות עומדות על הפרק ואנו ננסה לענות עליהן. האירוע הזה הינו התחלת תהליך, כאשר בעתיד נקיים מספר רב של דיונים נוספים ומפגשים בקבוצות קטנות יותר.
התחלתי לקדם את הפרויקטים בשכונות החוף, כי אני מאמינה בהם. מלבד הטיפול בשכונה עצמה, צריך לראות איך מחברים את השכונות לחוף היום. נעשה את זה ביחד ויהיו פה שכונות יפיפיות.


אריאל וטרמן מציג את פרויקט ההתחדשות העירונית בקריית אליעזר

מהנדס העיר אריאל וטרמן: זהו כבוד ומרגש להיות כאן מול התושבים. כל הכוח של מינהל ההנדסה מופעל כעת למען התחדשות עירונית של מתחמים ושכונות בחיפה. בשנה האחרונה התמקדנו בשכונות שיש בהן ריכוז מתחמים המחייב התחדשות עירונית. אנחנו, כעירייה, עוזרים לכם מול יזמים. המשימה של הפיכת בנינים ישנים לשכונה חדישה זו משימה לא פשוטה.
הטיפול הוא טיפול כולל של תחבורה ציבורית, ביובים, כבישים וכו'… אנחנו מתמקדים תחילה בתכנון איכותי המשרת את תושבי השכונה ואח"כ ביזמים עצמם ולא להפך. התכנון כולו חייב להיגזר מראייה כוללת, של טובת התושב והשכונה. אנחנו נשמע את התגובות שלכם ומשם נתקדם. נעשה את תהליך התכנון קצר, ככל שניתן. במהלך החודשים הקרובים תוכלו להעיר הערות והצוות יקשיב להערות. תוך 4 חודשים נעבד את כל הנתונים. אני מאמין שתוך שנה יהיו תוכניות לעבודה על השכונה כולה וכי תוך כשנה נוכל לאשר תכנית כוללת לשכונה. לאחר אישור התכנית לשכונה, יוכלו היזמים לבוא אליכם ולהציע תכנון מפורט למתחמים הספציפיים, באופן שייגזר מהתכנון הכולל לשכונה. אחרי שהיזם יסגור מולכם עקרונות, הוא יגיע לעירייה להליך התכנון ואנו מעריכים כי אז יידרש הליך של שנתיים – שלוש לכל בית.

אינה טבק – נציגת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית – קריית אליעזר

אינה טבק – נציגת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית (משרד השיכון): התפקיד של הרשות הוא לרכז את ניהול המתחמים בכל הארץ.
השחקנים על המגרש הם מרובים: משרדי ממשלה, תושבים, יזמים ועוד…
אנו מקדמים כעת 4 תוכניות אב שכונתיות ברחבי העיר חיפה:
קרית אליעזר, קרית אליהו, קרית חיים וקריית שפרינצק.
אנחנו פה בשבילכם. אנחנו רוצים לראות את המתחמים האלה קמים ונעשה הכל כדי לסייע לתושבים לממש את המתחמים האלה.


ד"ר עינת קליש-רותם מסבירה על ערכי התכנון בקריית אליעזר


אורנה מור בכנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר 12/11/19

אורנה מור – מנהלת המחלקה להתחדשות עירונית בעיריית חיפה: המחלקה הוקמה לפני כשנתיים. אנשי המחלקה מקיימים שיתוף ציבור ופגישות עם נציגויות של בניינים ומתחמים. אנו מעניקים לתושבים כלים לקידום התחדשות עירונית…


אדריכלית דפנה נוי וולמן בכנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר 12/11/19

אדריכלית דפנה נוי וולמן, המובילה את התוכנית האדריכלית:
במבט כולל, מה שבולט בקריית אליעזר הוא המיקום של השכונה, הייחוד שלה ומצד שני הניתוק שלה מהים (על ידי מסילת רכבת). הדבר הראשון שבלט לנו זה הצורך ליצור את החיבור לים במרחק הליכה. עם הכניסה לשכונה מה שהוביל אותנו, בהליך התכנון, זה מגוון האוכלוסיות ומגוון השימושים בשכונה וכן כל השטחים הציבוריים בשכונה – שטחים פתוחים, אזורי מסחר, תעסוקה ועוד. אנו מעוניינים לטפח את האזור המסחרי והטיילת, שתוביל מהשכונה למוזאונים ולים. לגבי תכנון גובה הבניינים ציינה דפנה: "אנו רוצים שיהיו בנינים מגוונים בגבהים שונים"


אדריכלית אורית לחיאני בכנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר

אדריכלית פיתוח נוף – אורית לחיאני: יש בקריית אליעזר אוצרות סביבתיים שאין לאף אחד בחיפה – שדרה מרכזית שעוברת בשכונה מקצה לקצה (ממזרח למערב). חורשות של עצים, שבילים שמאפשרים מעבר מרחוב לרחוב במישור, פוטנציאל לתנועת אופניים ועוד. חשוב שהאוצרות האלה יישארו בתכנון העתידי. אנו מבצעים תכנון של שילוב בניה למגורים עם שטחים ציבורים, כך שלכל תושב תהייה פינה ירוקה במרחק של עד 150 מטרים הליכה מפתח ביתו.
השדרה תהיה מרכז השכונה. שבילי הרוחב יהיו לכיוון השדרה. נפתח את השדרה בעזרת גשרים (מחלף אלנבי ) אל הים. אנו מעוניינים שהגשרים יהיו מפוסלים ויהיו חוויה בפני עצמה.
בתכנון שלנו, רחוב אלנבי מקבל מעמד מיוחד, אשר הופך להיות שגרה שיש בה טיילת, שביל אופנים, בתי קפה וחיבור למוזאונים. כל המכלול הופך את השכונה לפאר אורבני.


עו"ד רון ברנט בכנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר

עו"ד רון ברנט: אני מלווה הרבה לקוחות מהשכונה. השאלה שלי היא למה כל כך הרבה זמן מעכבים ועוד יעכבו את התהליך שמתקיים כבר כמה שנים. הגבלת הגובה שהציבה העירייה היא קשה ליזמים, מכיוון שהיא יוצרת מגבלת כדאיות ויש לנו חשש שיזמים פשוט ינטשו את הפרויקטים. הבקשה שלנו היא לאפשר לנו להיפגש עם שמאי העירייה ולבנות תמהיל של גובה שיהיה כדאי ליזמים.

פדואה סרוג'י בכנס התחדשות עירונית בקריית אליעזר 12/11/19

פדואה סרוג'י – פעילה חברתית ותושבת עין הים: בתכנון חסרה לי התייחסות לנושא האוכלוסייה הערבית צרכיה. פדואה הציגה מסמך עקרונות העוסק בנושא והדגישה כי עיריית חיפה לא התייחסו למסמך זה, למרות שהוא הוצג למתכננים.


נציג הקבלנים דיבר מהקהל בכנס בקריית אליעזר

נציג הקבלנים: עיריית חיפה יכולה לעשות תכניות, אבל אם מכפיל הדירות יישאר 3.5, כמו ברמת גן, זה אומר שאף יזם לא ייכנס לפרוייקט הזה וכל התכניות יישארו על הנייר, מכיוון שדירות בחיפה אינן נמכרות במחירים של רמת גן ואילו עלויות הבנייה זהות.

אריאל וטרמן משיב לשאלות בנוגע לאישור התכנית הכללית במועצת העיר לפני אישורי תכניות בקריית אליעזר 12/11/19

מהנדס העיר, אריאל וטרמן משיב לשאלות:
אחת השאלות שעלו על ידי הציבור הייתה בנוגע לתכניות הנמצאות כבר היום בהליכי אישור , לאחר מספר שנים של עבודה. השואלים הביעו דאגה מפני הקפאת הליכי תכנון של תכניות נקודתיות עד שתאושר התכנית הכללית.
וטרמן הסביר כי אכן יש תלות בין התכנית הכללים למתחמים שכבר מקודמים וכי אישור התכנית הכללית צפוי להימשך כשנה. לאחר מכן תהיה חזרה לאישור מתחמים.

קליש משיבה לשאלות על מכפיל הבניה בקריית אליעזר

מצגת התכנית שהוצגה בכנס

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

  1. אין ספק ,שהתוכנית לקויה ,לא שלמה ,היא מציירת לנו עיר עתידית בעתיד ,לא במה עושים עכשיו בכדי להציל את התושבים ,כך ,שלמקום הזה ,אין כלל עתיד ,כי המבנים יתפוררו מעצמם ,בידי כוחות הטבע ,או, במלחמה,על התושבים בטרם שיכינו את כל הקרשים …הבלוקים …והמשאיות …אין כאן מבנים רבים שינצחו את הזמן הרב ,עד אותו רגע שיכילו את התוכנית .יפה ,שלפחות כעת יש תכנית עיר ,ויש למה לצפות .

  2. כל פעם מפגש,כל פעם זיקוקים והבטחות,תוכניות ודיבורים דיבורים דיבורים! הכי חשוב שוכחים- שהבנינים מתפוררים ויש ממש סכנת מגורים בבנינים מאד ישנים,האוכלוסיה לא רוטשילד אז תמצאו דרך באמת תכלב לעזור ולא שיהיה מן הפח לפחת לפני שיקרה אסון התמוטטות .

  3. מה עם בית המרחץ העירוני, הבטיחו שיפוצים, עדיין לא הוקצב סכום כלשהוא לשיפוץ, לאף אחד לא איכפת שקשישים, ניצולי שואה, עולים חדשים ולנכים , אין לאן ללכת, בית המרחץ היה עבורנו מקום מפגש שבועי של הנאה מרפא ומסור לגוף ולנפש הדבר דחוף מאד עבורנו

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מינויים חדשים בבית החולים רמב"ם

ד"ר יולי וולוביק סמוחה – מונתה לראש רשות המחקר בבית החולים ד"ר וולוביק בעלת דוקטורט בביולוגיה מולקולארית, הינה חוקרת בתחום חקר המוח ותהליכי ההזדקנות; בין...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 30/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, חמישי 30/5/24 יתקיים בשעות הצהרים בשטח מכון דוד בקריות ניסוי מתוכנן...

ריצה נכונה – הדרך להחלמה מהירה מפציעת ריצה ומניעת פציעות נוספות

לרגל שבוע הספורט הישראלי החל השבוע 26-31/5, ד"ר אייל גנסין, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מומחה לפגיעות ברך ופציעות ספורט בכללית מחוז חיפה וגליל מערב ורופא...

נגעת נסעת – מהרגע שלקחת את השאכטה • היום העולמי ללא עישון

סלחנות וחמלה לצד התמודדות יום יומית. לרגל היום העולמי ללא עישון, מדריך מיוחד המסביר כיצד ניתן להימנע מהדחף לסיגריה, בפרט בתקופות מאתגרות, ולדבוק בתהליך...