עו”ד חמודי מסרי נבחר ליו”ר וועד שכונת ואדי ניסנאס בחיפה

עו"ד חמודי מסרי

עו”ד חמודי מסרי, נבחר ליו”ר וועד שכונת ואדי ניסנאס בחיפה ע”י חברי הוועד, לאחר מותו של ויקטור חג’אר, מי שכיהן קרוב ל-20 שנה כיו”ר.

מסרי מספר על חג’אר ז”ל בראיון לחי פה:

היה לנו יו״ר מדהים, אמיץ ונבון ששימש האבא, הדוד והפנים של השכונה, ויידע לפנות לגורמים ולעיריית חיפה ואף לעמותות השונות בגיוס תקציבים, חוגים ופיתוח התרבות ושמירה על הסדר בשוק הואדי וזכויות תושבי השכונה, מספר מסרי, על חג’אר ז”ל בראיון לחי פה.

מה גרם לך להתמודד על תפקיד יו” ר וועד שכונת ואדי ניסנאס?

היו״ר נפטר באופן מפתיע והשאיר בועה ריקה אחריו. התושבים והסוחרים חשו בחסרונו, באי סדרים ואף עימותים והזנחה שכונתית. בעברי שימשתי יועץ משפטי של הוועד וכן ליוויתי את היו״ר כתף בכתף אך לא ניתן לומר שאני בקיא בגיוס הנזכר לעיל.

חברי הועד התכנסו (חלקם הגדול) ובחרו בי כיו״ר על מנת שנתאחד ונירשם בעירייה ונוכל לפנות באופן רשמי לגורמים. כל הועד הנו גוף אחד שאין בו היררכיה ומעמדים, אלא פה אחד ודעה אחת וכולם מגובשים ומגויסים למטרה נעלה אחת והיא טובת תושבי חיפה ושכונת ואדי ניסנאס שאנו מייצגים.

אתה עו”ד מוכר מוצלח ומבוקש האם יהיה לך זמן לטפל בכל הנושאים הקשורים לשכונה?

קודם כל, תודה על הפרגון. בני אחמד מסיים השנה תואר במשפטים ומקבל את המושכות לידיו בליווי של והכשרתי והדרכתי כמובן. שנית כל, אני בן השכונה, חיי את השכונה בה גדלתי, כאבם הוא כאבי ושמחתם היא שמחתי, זמן יש השבח לאל.

מה הדברים שהנחת על סדר היום עם כניסתך לתפקיד?

הדברים שמונחים על סדר היום הם: מה מגיע לנו וממי? זו סוגיה שאני לומד כעת מהמנוסים שבחברי הועד שהם עמוד השדרה ומכובדי השכונה שכפי שציינתי עושים עבודת קודש על חשבונם הפרטי וחשבון בני משפחתם.

איך נפתח את המרכז הקהילתי ונוסיף חוגים לנוער ונעסיק אותו על מנת שלא יסטה מדרך המלך. בנוסף, איך ניתן לשלב אירועי תרבות של בית הגפן וחוגים לנשים ופעילויות למיניהם, קורסים, מופעים, סדנאות וכו׳. בקיצור הרשימה ארוכה ויש הרבה עבודה כמו חג החגים ואירועים ממומנים מחוץ לעיר באוטובוסים וכו׳.

מסר שאתה רוצה להעביר לתושבי השכונה?

המסר הנו ברור, שיש להיעזר אחד בשני ונבנה את השכונות הערביות והמעורבות (יהודים וערבים) מחדש. כן נשמור על הסדר ונעודד את הנוער להשתלב בחוגים ובמרכז הקהילתי ונשאף לחינוך שמבוסס ובנוי על אהבת הזולת, כבוד הדדי בלי הבדל בין דת, גזע, לאום ובטח לא צבע העור. נצפה לעתיד זוהר בתקופה כה אלימה שמכה בעיקר המגזר הערבי.

עו”ד חמודי מסרי

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. מחמוד אמר/ה

    לא התקיימו בחירות לוועד!!! מי בחר ועד ויושב ראש ועד?הועד הלא נבחר חושבים שתושבי הואדי יושנים? רוצים בחירות ואם אחר כך יבחר האדון שאין לי אף טענה כלפיו כאדם תהיה זכותו אני לא מכיר בועד או בראש בועד בהיעדר בחירות מה זה ירושה?!!!!!!

הגיבו כאן לכתבה