פשרה לגבי בית הספר חוגים בחיפה: אין שינוי בשם בית הספר

בית ספר חוגים (צילום: מיכל ירון)

העירייה ובוגרי בית הספר חוגים הגיעו להסכמה לפיה שם בית הספר יאושר ללא שינוי ומבנה החטיבה העליונה וחטיבת הביניים יוקדשו ליאיר ואלן כ”ץ ולרחל מתוקי ז”ל

לאחר חודשים של חוסר הסכמה לגבי שינוי שמו של בית הספר השש שנתי חוגים מסתמן פתרון לפיו שמו של בית הספר ישאר ללא שינוי ומבני בית הספר ינציחו את יאיר ואלן כ”ץ ואת רחל מתוקי ז”ל. כזכור מועצת העיר הצביעה בעד שינוי שם בית הספר ל”חוגים על שם רחל מתוקי” ומספר בוגרים ומנהלים מבית הספר פנה לעירייה בטענה ששינוי שם בית הספר לא נעשה בצורה תקינה ואם כבר מנציחים מישהו בשם בית הספר, הוא צריך להיות קשור להקמת בית הספר חוגים. בתחילת יולי הגישו הבוגרים עתירה לבית המשפט העליון והיום נודע כי הם הגיעו לפשרה מול העירייה ובכפוף לאישור בית המשפט העליון היא תצא לפועל.

כאמור, עיריית חיפה ובוגרי בית הספר חוגים לדורותיו, הגיעו להסכמה, מתוך אהבת העיר וגילוי כבוד ורגישות למשפחות החפצות להנציח את יקיריהן, כי זכרה של מנהלת מחוז חיפה לשעבר במשרד החינוך רחל מתוקי ז”ל יונצח על גבי מבנה אגף חטיבת הביניים בבית הספר וזכרם של מנהל בית הספר הראשון יאיר כ”ץ ז”ל ורעייתו אלן ז”ל, שעבדה לצדו לאורך השנים בבית הספר, יונצח על גבי מבנה אגף החטיבה העליונה ושמו של בית הספר ייקבע כבית הספר העירוני חוגים.

העותרים יוצגו בהליך על ידי עוה”ד עינת שרקי ואלי דהן ממשרד אגמון ושות’, רוזנברג הכהן ושות’ ועיריית חיפה יוצגה על ידי מינהל השירות המשפטי בעירייה באמצעות היועצת המשפטית לעירייה, עוה”ד ימית קליין והמשנה ליועצת המשפטית, עוה”ד תמי אלמוג. 

בית ספר חוגים (צילום: מיכל ירון)
בית ספר חוגים (צילום: מיכל ירון)

הגיבו כאן לכתבה