בית ספר “חוגים” בחיפה חנך את משכנו החדש

ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם ומנכ"לית בית הספר חוגים, מילנה מירון, בטקס הסרת הלוט ובעת הענקת תמונת העיר חיפה של הצייר דן לבני (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

מאות אורחים השתתפו בטקס חנוכת המבנה החדש של בית הספר העירוני “חוגים”, שהתקיים ביום שישי 25/10/19. בהם: ראש העיר חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני, מנכ”ל העירייה, איתן שטיאסני, הנהלת המחוז והפיקוח במשרד החינוך, ראשי מערכת החינוך בחיפה, מנכ״לית ביה״ס, מילנה מירון, מורים, הורים, תלמידים, מנהלי ביה”ס בעבר, בני משפחותיהם של המנהלים הראשונים של ביה״ס, יאיר ואלן כ”ץ ז”ל, שכוננו ועיצבו את תפיסתו החינוכית ושל ראש מערכת חינוך ותרבות ומנהלת מחוז חיפה לשעבר במשרד החינוך, רחל מתוקי ז”ל.

מאות אורחים השתתפו בטקס חנוכת המבנה החדש של בית הספר העירוני "חוגים" (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
מאות אורחים השתתפו בטקס חנוכת המבנה החדש של בית הספר העירוני “חוגים” (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

כ – 1,120 תלמידים לומדים כיום בביה”ס שנוסד בשנת 1934, בהדר הכרמל והועתק השנה למשכנו החדש ברחוב לאון בלום שברמת הדר. המבנה החדש משתרע על שטח כולל של כ 18 דונם וכולל שלושה אגפים, המחוברים ביניהם במסדרונות מקורים – אגף החטיבה העליונה, אגף חטיבת הביניים ואגף ההנהלה.

בבית הספר, שנבנה על פי תקני הנגישות העדכניים ביותר, 48 כיתות לימוד, 14 מעבדות חדישות, ספרייה, אודיטוריום, מגרש ספורט, מזנון, רחבת טקסים ושטחי חוץ נרחבים, בהם הותקנו פינות ישיבה מקורות, ברזיות, תאורה וגינון עשיר ובעתיד יוקם במקום גם אולם ספורט.   

בטקס חנוכת המבנה, אותו הנחתה מזכירת העיר, ברכה סלע, הוסר הלוט מעל השלטים לציון קריאת אגף חטיבת הביניים ע”ש מנהלת מחוז חיפה לשעבר במשרד החינוך, רחל מתוקי ז”ל וקריאת אגף החטיבה העליונה ע”ש יאיר ואלן כ”ץ ז”ל.      

ראש העיר, ד”ר עינת קליש רותם: “בחודשים הקרובים נתחיל בהכנת תכנית אב מעמיקה, למוסדות החינוך בחיפה, במסגרתה נחקור ונעמוד על צרכי כלל הקהילות החיפאיות”

ראש העיר, ד”ר עינת קליש רותם:

חנוכת בית ספר חדש, לאחר עשרות שנים בהם לא נבנה בעיר בי”ס, הינה אירוע מרגש. החינוך עומד בראש סדר העדיפויות שלי ושל כל הנהלת העירייה. בחודשים הקרובים נתחיל בהכנת תכנית אב מעמיקה, למוסדות החינוך בחיפה, במסגרתה נחקור ונעמוד על צרכי כלל הקהילות החיפאיות. נמפה את התשתיות הקיימות של מוסדות החינוך בעיר, נצביע על החסר ונתכנן את עתיד ילדי העיר לא רק לשנה הקרובה, אלא הרבה מעבר לכך. כולי תקווה ואמונה, שלא רק נצליח להצעיד את החינוך החיפאי להישגים משמעותיים, אלא גם ְנפַתח ונטפח עוד בתי ספר בעיר. לתלמידים שלנו מגיעים התנאים המיטביים להצלחה!

את הטקס פתחה חברת מועצת העיר חיפה, מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני, שעמדה על הזכות שנפלה בחלקה כבוגרת ביה”ס, להיות שותפה לבניית וחנוכת המבנה החדש  של ביה”ס שהוא מהיפים והמתקדמים במדינת ישראל.                                   

עינת קליש וסיגל ציוני
עינת קליש וסיגל ציוני

ציוני הודתה בדבריה לכל אלו שעסקו במלאכת הקמת ביה”ס בעבר ובהווה ולמנכ״לית ביה״ס, מילנה מירון וציוותה על ההשקעה האדירה שהייתה כרוכה במעבר, תוך שהיא מדגישה בדבריה את חשיבותו העליונה וההיסטורית של המעשה החינוכי והשליחות בהקמת ביה״ס, טרום הקמת המדינה, בשיטה של חוגי למידה, שלימים הפכו למעגלי למידה ואת תרומתה העצומה של רחל מתוקי ז”ל למערכת החינוך החיפאית בכלל וקידום הקמת הקמפוס המפואר של ביה”ס חוגים בפרט.

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני:

מתוקי, שכיהנה בתפקידה האחרון כמנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, הביאה עמה למערכת החינוך החיפאית תפיסת עולם ייחודית פורצת דרך, הובילה את מערכת החינוך להישגים ולמצוינות חסרי תקדים, תוך הקניית אסטרטגיות למידה לצד טיפול בפרט ומניעת הנשרה מתוך אג’נדה ברורה שלא מוותרים על אף ילד. רחל מתוקי ז”ל העמידה את הילד במרכז וראתה את טובתו מיומו הראשון במערכת החינוך ועד לסיום דרכו במערכת החינוך כבוגר השואף למצוינות. אנו מצווים להמשיך את המסורת החינוכית והמורשת המפוארת ולייצר מערכת חינוך חדשנית ורלוונטית, עם חוויית למידה משמעותית שתעמוד באתגרים העכשוויים למען הצלחתם של כל תלמיד ותלמידה במערכת החינוך העירונית.
ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם ומנכ"לית בית הספר חוגים, מילנה מירון, בטקס הסרת הלוט ובעת הענקת תמונת העיר חיפה של הצייר דן לבני (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
ראש העיר, ד”ר עינת קליש רותם ומנכ”לית בית הספר חוגים, מילנה מירון, בטקס הסרת הלוט ובעת הענקת תמונת העיר חיפה של הצייר דן לבני (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. ליהי אמר/ה

    שתדאג גברת עינת לבית ספר דויד ילין שהבטיחה להעביר אותם לבית ספר חוגים הישן אחרי שישופץ אבל בנתיים לא עושה כלום ולא יודעים מה יהיה עם הילדים בשנה הבאה .

הגיבו כאן לכתבה