השביתה בבית הספר חוגים הסתיימה

שביתה בית ספר חוגים - חיפה 13/05/19

וועד ההורים בבית הספר הודיע הערב כי לאחר 3 ימי שביתה הלימודים מחר יערכו כסדרם • הוועד העביר למחזיקת תיק החינוך בעירייה סיגל ציוני רשימת דרישות לטווח ארוך.

בית הספר חוגים. צילום: מיכל ירון

יו”ר ועד ההורים בבית הספר חוגים, אילנה דיחנו, הודיעה הערב כי השביתה בבית הספר הסתיימה ומחר התלמידים יחזרו ללימודים. ועד ההורים השבית את הלימודים בשלושת הימים האחרונים בעקבות חוסר שביעות רצון מהסעות התלמידים לבית הספר והיעדר אולם ספורט במבנה בית הספר החדש.


הידברות עם עיריית חיפה:
בהודעתה להורים ציינה דיחנו כי בימים האחרונים הוועד פעל מול מחזיקת תיק החינוך בעירייה סיגל ציוני והוא העביר לה רשימת דרישות לטווח הארוך. בימים הקרובים הוועד ימתין לראות האם יש התקדמות ובהתאם לכך יחליט האם לשבש את הלימודים. דיחנו הודתה להורים על שיתוף הפעולה עם הוועד, ביקשה מההורים להמשיך ולפעול בהתאם להנחיות הוועד אם יהיה צורך בהשבתות נוספות והדגישה כי לא מדובר במאבק פוליטי אלא בניסיון לסייע לילדים.

סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)
סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)

כזכור לאחר חופשת פסח עברו תלמידי חוגים ללמוד במבנה בית הספר החדש ברמת הדר. כתוצאה מהמעבר יש צורך בהסעות ממספר שכונות לבית הספר ובחזרה. לטענת ההורים אין מספיק אוטובוסים שמגיעים לבית הספר ובחלק מהמקרים יש צפיפות גדולה על קווי האוטובוס וחלק מהתלמידים חוששים לעלות על האוטובוס ולהידחק או שאין מספיק מקום באוטובוס עבור כל התלמידים. המבנה הקודם של חוגים ברחוב יאיר כ”ץ במרכז הכרמל היה קרוב יותר משמעותית לחלק גדול מהתלמידים וחלקם הגיעו ברגל. המבנה החדש רחוק יותר ומבחינה טופוגרפית מדובר בעלייה קשה.

יש לציין כי לאורך כל הדרך ההורים הביעו שביעות רצון ממבנה בית הספר, שהושקעו מיליונים רבים בבנייתו וגם ציינו לטובה את המאמץ הגדול של ההנהלה ושל צוות המורים על מנת שהמעבר בין שני המבנים יעבור בקלות עד כמה שניתן עבור התלמידים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.