הכירו את גיא אלבז הנתמ”מניק החדש מחיפה

גיא אלבז (צילום: דו"צ)

גיא אלבז, תושב חיפה, סיים בשבוע שעבר קורס נתמ”ם (ניהול תשתיות מערכות מחשב) היוקרתי של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, והשבוע הוא מתחיל את תפקידו החדש.

מסיימי הקורס הייחודי והיוקרתי הנלמד בבית הספר למקצועות המחשב והסייבר בבסיס ברמת גן יהיו אחראיים על התשתית המחשובית של כלל מערכות המחשב בצה”ל. ולמעשה, תפקידם הוא פיתוח התשתיות של כל צה”ל ובראשם את הענן הצה”לי, בלעדיו שום תוכנה, אפליקציה, או מערכת בצה”ל לא יוכלו לפעול.

סיום קורס נתמ”ם (ניהול תשתיות מערכות מחשב) (צילום: דו”צ)

בצה”ל אומרים: “בעולם בו הטכנולוגיה תופסת מקום רחב יותר ויותר בחיינו והמחשב הוא כלי העבודה העיקרי בעבודתנו היום-יומית, גם בצה”ל תופסים תחומי המחשב נפח הולך וגדל על מנת לשמור את הצבא בחזית הזירה הטכנולוגית”.

טוראי גיא אלבז, למד כלכלה, מנהל עסקים ומדעי המחשב בתיכון, אך כשהגיע לקורס גילה שיש לו עוד הרבה ללמוד: “הרמה הייתה מאוד גבוהה. למדתי שצריך לעבוד קשה ולהשקיע, כי שום דבר לא בא בקלות”, הוא  מעיד. במהלך הקורס הוא עבר יחד עם חבריו לימודים אינטנסיביים, מבחנים ארוכים, רגעים קשים ורגעי שיא, וכמובן הרבה גיבוש, חברים וחוויות. “מבחינה חברתית זו חוויה אחת גדולה. היינו ביחד אותם אנשים כל הזמן וזה היה מדהים”, הוא מספר.

מה עושים בקורס?
במסגרת הקורס נחשפו החיילים לתחומים המתקדמים ביותר בעולם המחשב, כגון תפיסת הDevOps-, כלי אוטומציה, אנליטיקה, bigdata ושפות תכנות שונות. במהלך 4 חודשים של לימודים אינטנסיביים מהבוקר עד שעות הערב המאוחרת, העמיקו במקצועות השונים, בשפות התכנות, בפיתוח תשתיות, בכתיבת קודים ובמגוון תחומים נוספים. הקורס מבוסס על שיטת לימוד חדשנית שבמסגרתה החניכים לומדים בכוחות עצמם. כל חייל יכול להתאים לעצמו את שיטת הלמידה הכי אופטימלית כלפיו, כלומר באפשרותו לבחור בין שלוש אופציות- למידה עצמית, עם מדריך או בקבוצות. שיטת לימוד זו נועדה להכין את החיילים לאתגר השירות הסדיר וללמד אותם להצליח ללמוד בכוחות עצמם.


מפקדת הקורס: “בהתחלה, חניכים לא האמינו שהם יכולים להגיע לרמה כזאת של מקצועיות בזכות עצמם, היום יש להם את הידע והיכולת להרים ולקדם פרויקטים חדשים ולהביא את צהל לקדמת הטכנולוגיה. כעת, לאחר סיום הקורס משתבץ אלבז, יחד עם שאר חבריו לקורס ברחבי צה”ל וביחידות הטכנולוגיות השונות, והוא עתיד להתחיל את תפקידו החדש אשר יסייע לצה”ל להמשיך ולהתפתח בזירה הטכנולוגית ובעולם המחשבים”.

אלבז, לנתמ”מניקים הבאים: ”הקורס לא קל. הוא ברמה מאוד גבוהה וצריך לדעת להשקיע. אבל זה שווה את זה לגמרי”.

סיום קורס נתמ”ם (ניהול תשתיות מערכות מחשב) (צילום: דו”צ)
סיום קורס נתמ”ם (ניהול תשתיות מערכות מחשב) (צילום: דו”צ)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.